Max Hopp prepísal svojim víťazstvom históriu

Nemecký mladík Max Hopp šokoval svojich súperov a stal sa prekvapivým víťazom German Darts Open. Vo finále dokázal zdolať Michaela Smitha a stal sa vôbec prvým nemeckým hráčom, ktorý dokázal triumfovať na turnaji European Tour. 

Vypadnutie Michaela van Gerwena vo štvrťfinále turnaja otvorilo cestu k víťazstvu na turnaji v nemeckom Saarbrückene ďalším hráčom. Najlepšie túto situáciu využili práve Michael Smith a domáci miláčik Max Hopp.

V súboji bývalých juniorských majstrov sveta PDC potvrdzovala pozíciu favorita od úvodu zápasu svetová desiatka Smith. Rodák zo St Helens si dokázal vypracovať sľubný náskok 3:0 a 4:1. Na mladého Nemca ako keby doľahla tiaha okamihu a nedokázal sa na začiatku zápasu dostať do prevádzkovej teploty.

S pribúdajúcimi legmi však stupňoval svoj výkon a ukrajoval z náskoku svojho súpera. V dvanástom legu sa Hoppovi podarilo zrovnať stav na 6:6. V nasledujúcich dvoch legoch si obaja hráči dokázali udržať svoje podanie a šlo sa do rozhodujúceho pätnásteho legu.

V ňom sa Hoppovi podaril husársky kúsok, keď predviedol fantastické zavretie 121, vďaka čomu dokázal získať svoj premiérový titul na európskej tour. Zaujímavosťou je, že zavretím 121 rozhodol aj o svojom postupe do finále cez majstra sveta Roba Crossa. Nemecká jednotka v ceste za víťazstvom na turnaji vyradila aj Zorana Lerchbachera, Petra Wrighta a Benita van de Pasa.

„Maximiser“ sa týmto víťazstvom dostal priebežne aj na pozíciu zaručujúcu postup na World Matchplay. V rebríčku Pro Tour Order of Merit mu aktuálne patrí 17. pozícia.

Smith prešiel v semifinále cez Iana Whita, ktorý  nedokázal potvrdiť svoj výkon z predchádzajúceho zápasu. V tom suverénne zdolal svetovú jednotku a víťaza úvodných dvoch podujatí European Tour v tejto sezóne Michaela van Gerwena.

Rebríčkovo najvyššie postavený hráč z mesta Stoke-on-Trent, ktoré je známou šípkarskou liahňou na Britských ostrovoch, prerušil van Gerwenovu 20-zápasovú víťaznú sériu na European Tour. „Diamond“ predviedol proti najlepšiemu hráčovi súčasnosti takmer bezchybný výkon, keď minul pri zatváraní iba jedinú šípku a dosiahol skvelý priemer 105,92.

Bývalý juniorský majster sveta Smith však ukázal, prečo mu momentálne patrí druhá pozícia v Premier League a po sebavedomom výkone zdolal svojho krajana 7:1. Pri Smithovom mene zasvietil na konci zápasu priemer 107,24, pričom na sedem zatvorení potreboval iba deväť šípok.

 

Výsledky German Darts Open 2018

Štvrťfinále

Michael van Gerwen (100.23) 2-6 (105.92) Ian White
Mervyn King (93.14) 5-6 (99.52) Michael Smith
Max Hopp (96.89) 6-4 (98.1) Joe Cullen
Gerwyn Price (92.67) 1-6 (105.09) Rob Cross

Semifinále

Michael Smith (107.24) 7-1 (96.2) Ian White
Max Hopp (100.23) 7-6 (99.19) Rob Cross

Finále

Max Hopp (94,62) 8-7 (95,17) Michael Smith

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *