Michael van Gerwen suverénnym víťazom German Darts Grand Prix

Svetová jednotka zdolala vo finále German Darts Grand Prix podobne ako pred týždňom svojho veľkého rivala Petra Wrighta 8:5 a pripísala si na svoje konto už svoj 22. titul z European Tour.

Finále v poradí druhého podujatia v rámci série European Tour malo rovnaké zloženie ako pred týždňom v Leverkusene. Súboj dvoch najvyššie rebríčkovo postavených hráčov PDC priniesol znova výborný zápas, v ktorom sa malo na čo pozerať.

Dôležitý moment zápasu sa odohral hneď v úvodnom legu zápasu, kedy van Gerwen brejkol svojho súpera a nasledujúcich 8 legov si držal dôležitý náskok. V desiatom legu však ukázal Wright svoju triedu a fantastickým zatvorením 161 vyrovnal skóre zápasu.

„Snakebite“ však v ďalšom legu nedokázal brejk potvrdiť a svoju výhodu okamžite stratil. Nasledujúce tri legy už boli v plnej réžií najlepšieho hráča súčasnosti, ktorý si tak na svoje konto mohol pripísať prémiu 25 tisíc libier. Pre van Gerwena to bola jubilejná 50. výhra nad svojim protivníkom v 64- vzájomnom zápase.

Michael van Gerwen sa na ceste do finále príliš nezapotil. „Mighty Mike“ vo štvrťfinále „rozdrvil“ Angličana Keegana Browna 6:0 s priemerom nad 102. Holanďan svojmu súperovi počas zápasu takmer nič nedovolil. Brown si dokonca nehodil ani jednu šípku na double. Zavretie 124 a 46% úspešnosť zatvárania umocnili jednoznačnú výhru svetovej jednotky.

V semifinále si proti Darylovi Gurneymu vypracoval rýchlo pohodlný náskok 4:0, na ktorý jeho súper už nedokázal odpovedať. Aj keď Gurney predviedol niekoľko pekných momentov, priebeh zápasu sa mu už nepodarilo zvrátiť. Svetová jednotka zahrala päť 180-ok a s navlas rovnakou úspešnosťou zatvárania ako vo štvrťfinále proti Brownovi si poradila so svetovou päťkou zo Severného Írska 7:3.

Cesta Petra Wrighta do finále kopírovala tú z minulého týždňa z European Darts Open. Wright najskôr po fantastickom výkone s priemerom 108,84 vyradil Joea Cullena po výsledku 6:1. Rozdiel priemerov oboch súperov bol takmer 20 bodov. Škót navyše výborne zatváral a minul na dabloch iba dve šípky.

V semifinále sa potom Wright postavil veľmi dobre hrajúcemu Jamesovi Wadeovi. Svetová dvojka znova predviedla výkon tesne nad 100 bodmi a v súboji dvoch bývalých automechanikov ťahala za úspešnejší koniec.

Wadea tentoraz sklamala jeho najsilnejšia zbraň, ktorým je zatváranie. V siedmom legu síce predviedol fantastické najvyššie zatvorenie 170, no s necelou 28% úspešnosťou sa nezmohol v zápase na viac než štyri legy.

 

 

Výsledky German Darts Grand Prix

Štvrťfinále

James Wade (95.98) 6-3 (91.05) Max Hopp

Joe Cullen (89.09) 1-6 (108.84) Peter Wright

Rob Cross (89.7) 3-6 (91.09) Daryl Gurney

Keegan Brown (89.07) 0-6 (102.48) Michael van Gerwen

Semifinále

James Wade (95.55) 3-7 (100.1) Peter Wright

Daryl Gurney (91.2) 3-7 (99.76) Michael van Gerwen

Finále

Peter Wright (94,97) 5- 8 (99,24) Michael van Gerwen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *