V Sheffielde dnes aj v znamení spomienky na Erica Bristowa

Minulotýždňový večer Premier League Darts v Liverpoole možno charakterizovať ako ten najsmutnejší v celej histórií tejto súťaže. Výkony hráčov zatienilo oznámenie o úmrtí jednej z najväčších legiend svetových šípok, Angličana Erica Bristowa, ktorý zomrel na následky infarktu priamo v Echo Aréne.

„Crafty Cockney“ pritom ešte niekoľko minút pred svojou smrťou hral v priestoroch arény hru, ktorá ho preslávila a ktorú tak veľmi miloval. Vďaka Eric za všetko, čo si pre túto hru spravil. Dúfam, že už hráš v šípkarskej Valhalle zápasy so svojim kamarátom Jockym Wilsonom!

V spomienkovom duchu na tohto velikána sa bude niesť aj dnešný večer Premier League Darts. V úvode večera by mal byť venovaný minútový aplauz tomuto legendárnemu hráčovi. Možno však očakávať, že chorály oslavujúce život päťnásobného svetového šampióna sa budú niesť arénou počas celého dnešného kola Premier League.

Po minulom týždni sme sa v súťaži rozlúčili s dvojicou Mensur Suljović a Gerwyn Price a tak na ceste do londýnskej O2 Arény zostalo už iba osem bojovníkov. Dneškom sa súťaž presúva do svojej druhej fázy, čo znamená, že budeme vidieť znova päť zápasov avšak dvaja hráči absolvujú dvojitú porciu duelov.

Dnes si svoje nástupy zopakujú Raymond van Barneveld a Peter Wright. Obaja sa stretnú vo vzájomnom zápase na záver večera a obom pôjde o veľa. Peter Wright sa síce zachránil minulý týždeň v súťaži, no akákoľvek výrazná bodová strata by mohla zmariť jeho šance na postup do play-off. Do dnešných zápasov tak nastupuje s nožom na krku.

Minuloročný finalista prežíval v Liverpoole veľmi emotívne správu o smrti Erica Bristowa. Veľmi sa snažil svoj pokus o 9-šípkový leg doviesť do úspešného konca, no šance mu napokon zmarila siedma šípka v poradí. Wright tak napokon remizoval s Darylom Gurneym 6:6.

Práve víťaz World Grand Prix Daryl Gurney bude súperom Raymonda van Barnevelda v úvodom zápase dnešného kola. Oboch hráčov delí od seba jeden bod. Najmä Gurney sa v posledných týždňoch prezentuje zlepšenými výkonmi a konečne zbiera aj dôležité body.

Obaja dnešný súperi však v tejto sezóne veľmi doplácajú na zatváranie a v tomto ukazovateli sú najslabšími hráčmi v zostávajúcej osmičke. Van Barneveld navyše minulý týždeň utrpel veľmi krutú prehru s Michaelom Smithom. Holanďana rozdrvil Michael Smith 0:7. Bol to ešte len deviaty „kanár“ v histórií súťaže.

Michael Smith dnes večer nastúpi proti svojmu krajanovi Robovi Crossovi. Obaja hrajú vo fantastickej forme. Smith minul s van Barneveldom iba jedinú šípku na zatváraní a počas víkendu dokonca triumfoval na Players Championship 7. Bol to jeho deviaty titul v kariére.

Aktuálny majster sveta Rob Cross si zasa poradil pred týždňom s Garym Andersonom a udržal si priebežnú tretiu pozíciu. Bol to práve „Voltage“, kto zastavil výborne rozbehnutého Smitha v úvode sezóny a pripravil ho v piatom kole o neporaziteľnosť.  Navyše nad „Bully Boyom“ má výbornú bilanciu, keď prehral iba jeden zo siedmich vzájomných zápasov. Cross vynechal pre chorobu Players Championship 8, no dnes by mal byť už v poriadku.

Líder súťaže Michael van Gerwen sa v honbe za ôsmym víťazstvom v rade stretne v súboji so Simonom Whitlockom. Štatistiky sú jasne na strane svetovej jednotky. Ten má v doterajšom priebehu o takmer 10 bodov vyšší priemer nez Austrálčan a neprehral s ním 11 zápasov v rade.

Simon Whitlock minulý týždeň prerušil päťzápasovú sériu bez prehry, keď zdolal trápiaceho sa Pricea v úplne najslabšom zápase doterajšieho priebehu súťaže. „Wizzardov“ priemer sa vyšplahal len nad niečo vyše 81 bodov (81,94). V predzápasových rozhovoroch sa však vyjadril, že po postupe do druhej fázy súťaže je jeho ďalším cieľom aj postup do play-off.

V Sheffielde, v meste, ktoré je známe produkciou ocele sa odohrá aj škótske derby, kde Peter Wright vyzve Garyho Andersona. Obaja hráči potrebujú víťazstvo, Anderson aby za určitých okolností mohol dnes znova preniknúť do Top 4 a Wright aby dokázal svoje bodové manko na play-off, čo najviac znížiť.

Priamy prenos začína ako tradične o 20:05. Aj v druhej fáze súťaže sa hrá na BO 12. Dejiskom dnešných súbojov bude FlyDSA Aréne v Sheffielde.

 

Program:

Raymond van Barneveld v Daryl Gurney

Gary Anderson v Peter Wright

Simon Whitlock v Michael van Gerwen

Michael Smith v Rob Cross

Raymond van Barneveld v Peter Wright

 

Tipy osobností v našej tipovacej súťaži

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *