Van Gerwen je ufňukanec, tvrdí Phil Taylor

Zdá sa, že slovnej vojne medzi aktuálne dvomi najväčšími postavami svetových šípok Philom Taylorom a Michaelom van Gerwenom stále neodzvonilo. Najnovšie sa obaja do seba pustili po ich vzájomnom víkendovom zápase v Champions League of Darts.

Phil Taylor zdolal svetovú jednotku Michaela van Gerwena po napínavom priebehu 10:9 a vystavil mu tak prekvapujúco stopku už v základnej skupine. Van Gerwen si v troch zápasoch pripísal iba jednu výhru a v skupine A obsadil napokon 3. priečku.

Napätú atmosférú bolo cítiť už počas zápasu. Holanďan potreboval v zápase zvíťaziť výsledkom 10:7 a lepším. Phil Taylor vedomý si tejto situácie sa s mladším súperom snažil rozohrať „Mindgame“. Van Gerwenove tradičné emotívne oslavy viackrát parodoval a gestom dokonca narážal na van Gerwenov duševný stav.

„Mighty Mike“ mal však najväčší problém s tým, že sa legendárny Angličan počas zápasu hral s jeho vecami. Holanďan si vraj svoje púzdro a pohár nachádzal každú chvíľu na inom mieste. Počas jednej z prestávok dokonca zašiel za jedným z manažérov anglickej legendy Bobom Glenom a upozornil ho na Taylorove správanie.

 

 

Taylor mal možnosť sa k tomuto incidentu vyjadriť bezprostredne po zápase, pričom povedal: „Van Gerwen rozpráva hlúposti. Vôbec neviem o čom hovorí. Nikdy som sa nedotýkal jeho vecí. Čoho som sa to mal? Jeho púzdra? Neviem o tom.“ Ďalej dodal: „Je to najlepší víťaz na svete, ale keď prehrá, je to ten najväčší ufňukanec pod slnkom. A to mu aj poviem, verte mi.“ 

Príležitosť vyjadriť sa k situácií mal včera aj Michael van Gerwen. Ten bol hosťom diskusnej relácie stanice Ziggo Sport. Na margo Phila Taylora a incidentu povedal: „Phil Taylor je výborný hráč, ale ako človek je pre mňa sklamaním.“

Medzi oboma to vrie už dlhý čas.  Phil Taylor sa do svojho rivala pustil aj po výhre na World Matchplay. Vtedy van Gerwena kritizoval za to, že počas jednej z prestávok svojho zápasu so Simonom Whitlockom posielal sms správu s textom: „Bye, bye Whitlock,“ Vincetovi van der Voortovi. Vtedy dokonca van Gerwena upozornil, aby konečne dospel.

Na van Gerwenovu obranu však vystúpil bývalý výborný holandský hráč, Co Stompé. Ten povedal, že Taylor rád kritizuje druhých hráčov, keď nemajú príležitosť brániť sa.

Do konca Taylorovej kariéry zostáva už len pár mesiacov a bude zaujímavé sledovať, kam až jeho „nepriateľstvo“ s Michaelom van Gerwenom zájde. Možno je to len akýsi Taylorov dlhodobý plán, ako svojho súpera pred blížiacim sa svetovým šampionátom, čo najviac zneistiť. Nutno však dodať, že „The Power“ svojim správaním v poslednom období, až príliš hazarduje s vlastným menom.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *