10 filmov ako 'Taxikár' so zločinom a tajomstvom!

Aký Film Vidieť?
 

Obsah

Kultový film „Taxikár“ z roku 1976 je kinematografickým majstrovským dielom, ktoré spája zločin a tajomno so vzrušujúcou zápletkou. Ak hľadáte podobné filmy, ktoré sú rovnako strhujúce, zostavili sme zoznam tých najlepších filmov, ktoré si môžete pozrieť.10 filmov ako Taxikár so zločinom a záhadou!

Obsah

 • Psycho
 • Memento
 • Krstný otec
 • Podivuhodný prípad Benjamina Buttona
 • Neviditeľný hosť
 • Jemná línia
 • Muž, ktorý vedel príliš veľa
 • Talentovaný pán Ripley
 • Čierna labuť
 • Podivný prípad Dr. Jekyll a pán Hyde

Psycho

Klasika Alfreda Hitchcocka zo 60. rokov 20. storočia je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a záhadu so strhujúcou zápletkou. Film rozpráva príbeh mladého páru, ktorý sa ubytuje v moteli, ktorý prevádzkuje duševne chorý majiteľ. Film je majstrovským dielom napätia a hrôzy, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

taxikár

Memento

Klasické Memento Christophera Nolana z roku 2000 je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a záhadu so strhujúcim dejom. Film rozpráva príbeh muža trpiaceho stratou pamäti, ktorý sa snaží vyriešiť vraždu svojej manželky. Film je majstrovským dielom napätia a tajomstva, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

taxikár

Krstný otec

Klasický Krstný otec Francisa Forda Coppolu z roku 1972 je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a záhadu so strhujúcou zápletkou. Film rozpráva príbeh muža, ktorý sa snaží ochrániť svoju rodinu pred mafiánskym násilím. Film je majstrovským dielom napätia a drámy, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

Ak hľadáte kriminálny a mysteriózny film ako „Taxikár“, ste na správnom mieste. Tu je 10 filmov, ktoré sa vám budú páčiť: Choi Minho Reinvermögen , Celá americká okupácia 2021 , 'Memento', 'Obvyklí podozriví', 'Mlčanie jahniat', 'Sedem', 'Prestíž', 'Šiesty zmysel', 'Zmiznutý' a 'Žiadna krajina pre starých'. Tieto filmy ponúkajú mix krimi, mysterióznych a thrillerov, ktoré vás určite inšpirujú.americký psychopat

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Klasika z roku 2008 Podivuhodný prípad Benjamina Buttona v réžii Davida Finchera je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a záhadu so strhujúcou zápletkou. Film rozpráva príbeh muža, ktorý je mladší a mladší, zatiaľ čo sa snaží pokračovať vo svojom živote. Film je majstrovským dielom napätia a tajomstva, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

padať dole

Neviditeľný hosť

Klasický film Neviditeľný hosť Oriola Paula z roku 2016 je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a tajomno so strhujúcou zápletkou. Film rozpráva príbeh mladého muža, ktorý sa snaží vyriešiť vraždu. Film je majstrovským dielom napätia a tajomstva, ktoré si nesmiete nechať ujsť.Oživte mŕtvych

Jemná línia

Klasika Johna Sturgesa The Thin Red Line z roku 1957 je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a záhadu so strhujúcou zápletkou. Film rozpráva príbeh muža, ktorý sa snaží vyriešiť vraždu. Film je majstrovským dielom napätia a drámy, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

riadiť

Muž, ktorý vedel príliš veľa

Klasika Alfreda Hitchcocka z roku 1956 Muž, ktorý vedel príliš veľa je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a záhadu so strhujúcim dejom. Film rozpráva príbeh muža, ktorý sa snaží vyriešiť vraždu. Film je majstrovským dielom napätia a tajomstva, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

Zlý poručík

Talentovaný pán Ripley

Klasika Anthonyho Minghellu z roku 1999 Talentovaný pán Ripley je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a tajomno so strhujúcou zápletkou. Film rozpráva príbeh muža, ktorý sa snaží vyriešiť vraždu. Film je majstrovským dielom napätia a drámy, ktoré si nesmiete nechať ujsť.Prirodzene narodení zabijaci

Čierna labuť

Klasika Darrena Aronofského Čierna labuť z roku 2010 je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a tajomno so strhujúcou zápletkou. Film rozpráva príbeh mladej baletky, ktorá sa snaží vyriešiť vraždu. Film je majstrovským dielom napätia a tajomstva, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

Kráľ komédie

Podivný prípad Dr. Jekyll a pán Hyde

Klasika z roku 1931 Podivuhodný prípad Dr. Jekyll a pán Hyde od Roubena Mamouliana je majstrovským filmovým dielom, ktoré spája zločin a tajomno so strhujúcim dejom. Film rozpráva príbeh muža, ktorý sa snaží vyriešiť vraždu. Film je majstrovským dielom napätia a tajomstva, ktoré si nesmiete nechať ujsť.Záver

Ak hľadáte filmy, ktoré spájajú zločin a tajomstvo so vzrušujúcou zápletkou, mali by ste si pozrieť vyššie uvedené filmy. Od Hitchcocka po Nolana, Coppolu po Aronofského, tieto filmy musí vidieť každý filmový fanúšik. Dúfame, že sa vám niektoré z týchto filmov budú páčiť!

FAQ

 • Otázka: Aké filmy sú ako taxikár?
  A: Psycho, Memento, Krstný otec, Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, Neviditeľný hosť, Tenká čiara, Muž, ktorý vedel príliš veľa, Talentovaný pán Ripley, Čierna labuť a Podivuhodný prípad Dr. Jekyll a pán Hyde.
 • Otázka: Ktoré žánre spájajú krimi a tajomno?
  A: Kriminálne a mysteriózne filmy zvyčajne kombinujú napätie, drámu, horor a tajomstvo.
 • Otázka: Ktoré filmy sú majstrovskými filmovými dielami?
  A: Psycho, Memento, Krstný otec, Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, Neviditeľný hosť, Tenká čiara, Muž, ktorý vedel príliš veľa, Talentovaný pán Ripley, Čierna labuť a Podivuhodný prípad Dr. Jekyll a pán Hyde sú všetky filmové majstrovské diela.

Tabuľka

Film rok riaditeľ
Psycho 1960 Alfred Hitchcock
Memento 2000 Christopher Nolan
Krstný otec 1972 Francis Ford Coppola
Podivuhodný prípad Benjamina Buttona 2008 David Fincher
Neviditeľný hosť 2016 oriol paulo
Jemná línia 1957 John Sturges
Muž, ktorý vedel príliš veľa 1956 Alfred Hitchcock
Talentovaný pán Ripley 1999 Anthony Minghella
Čierna labuť 2010 Darren Aronofsky
Podivný prípad Dr. Jekyll a pán Hyde 1931 Rouben Mamoulian

Ak sa chcete dozvedieť viac o vyššie uvedených filmoch, odporúčame vám IMDb a Zhnité paradajky