Úvod roka patrí v PDC tradične vyhlasovaniu výročných cien pre najlepších hráčov uplynulého roka. Za Hráča roka PDC bol v hoteli Dorchester vyhlásený Michael van Gerwen. Pocty sa ušlo Rodovi Harringtonovi, ktorý bol uvedený do Siene slávy.

Nový svetový šampión Michael van Gerwen odchádzal zo slávnostného večera napokon s dvomi trofejami. Okrem tej pre najlepšieho hráča, bol zvolený aj za Hráča roka ProTour. „Mighty Mike“ si cenu pre Hráča roka PDC odniesol už po štvrtýkrát v rade.

„Tieto dve ceny sú spolu s mojim tretím titulom majstra sveta spred pár týždňov skvelým úspechom. Moji súperi sa týždeň, čo týždeň zlepšujú a tak neustále musím zo seba vydávať to najlepšie. Milujem šípky a vrátim sa ešte lepší než v minulom roku,“ povedal pre web PDC van Gerwen.

Holanďanovi robil v minulom roku garde vo dvoch prestížnych finále (Premier League a World Darts Championship) Michael Smith. Skvelé výkony mladého Angličana vzbudili pozornosť u jeho kolegov a“Bully Boy“ si z Annual Awards odniesol cenu pre najlepšieho hráča v hlasovaní profesionálnych hráčov.

Iný názor mali fanúšikovia PDC. Tí vo svojom hlasovaní určili za najlepšieho hráča Garyho Andersona. Populárny Škót v minulej sezóne triumfoval na major turnajoch UK Open, World Matchplay a Champions League a počas celého roka patril k najvážnejším súperom Michaela van Gerwena.

Skvelé výkony na World Darts Championship 2019 vyniesli cenu pre najlepšieho nováčika mladému Angličanovi Lukovi Humphriesovi. Humphries dokráčal v Alexandra Palace do štvrťfinále a po ceste dokonca vyradil aj obhajcu titulu Roba Crossa.

Veľmi nabitá bola kategória pre najlepší televízny výkon. Rok 2018 priniesol mnohé napínavé zápasy. Cena napokon išla Darylovi Gurneymu za jeho finálovú výhru na Players Championship Finals. „Superchin“ vo finále zdolal Michaela van Gerwena v pomere 11:9 a pripísal si zisk druhého major titulu v kariére.

Za svoj prínos športu si ocenenie v podobe uvedenia do Siene slávy PDC odniesol Rod Harrington. Súčasný riaditeľ PDC, dvojnásobný víťaz World Matchplay a jeden z expertov športovej stanice Sky Sports.

Harrington hral významnú úlohu v rozmachu PDC a stojí za úspechom mnohých mladých hráčov. Bol to práve on, kto stál pri zavádzaní European Tour, Challenge Tour a Development Tour.

„Chcem všetkým poďakovať za to, čím je PDC dnes a ja mám tú česť hrať úlohu na vašej ceste.

„Najlepšiu vec, ktorú som urobil po skončení kariéry bolo zapojenie sa do činnosti PDC.“ 

„Najdôležitejšou vecou, ktorú sme spravili a v ktorej pokračujeme, bola investícia do mladých hráčov. Oni sú budúcnosťou tohto skvelého športu.“

„Bolo to neuveriteľné dobrodružstvo, zažil som vzostupy a pády, ale keď vidím, čo dosiahla PDC, uvedomujem si, že to stálo za to.“

„Veľmi sa teším na budúcnosť našej organizácie. Pokračujeme v celosvetovom raste a stále viac hráčov siaha po našom športe,“ povedal pri preberaní ocenenia Harrington.

PDC vždy oceňuje aj hráčov, ktorí predviedli počas roka 9-šípkové zatvorenie. Za predvedenie perfektného legu v televíznom zápase prináleží hráčom zlatý odznak. Za 9-šípkové zatvorenie mimo kamier získavajú hráči strieborný odznak.

2019 PDC Annual Awards

PDC 9-šípkový klub
Zlatý odznak: 
Gary Anderson, Dimitri Van den Bergh
Strieborný odznak: Robbie Green, Ian White, Michael van Gerwen (x3), Peter Jacques, John Goldie, Cameron Menzies, Jamie Lewis, Noel Malicdem, Steve Hine, Stephen Bunting, Nathan Aspinall, Dawson Murschell, Dennis Nilsson, Lee Turle, Simon Preston, Adrian Lewis, Vincent van der Voort, James Wade, Krzysztof Ratajski, Rowby-John Rodriguez, George Killington, Peter Hudson, Andrew Gilding, Jimmy Hendriks, Eddie Lovely

ProTour Hráč roka
Víťaz: Michael van Gerwen
Nominovaní: Peter Wright, Rob Cross, Ian White

Najlepší nováčik
Víťaz:
 Luke Humphries
Nominovaní: Danny Noppert, Ryan Joyce, Luke Humphries, Gabriel Clemens

Televízny výkon roka
Víťaz: Daryl Gurney (Finále Players Championship Finals proti Michaelovi van Gerwenovi)
Nominovaní: Michael van Gerwen (Finále Premier League proti Michaelovi Smithovi), Gary Anderson (Štvrťfinále World Matchplay proti Joeovi Cullenovi), Michael Smith (Semifinále World Darts Championship proti Nathanovi Aspinallovi), Luke Humphries (Štvrté kolo World Darts Championship proti Robovi Crossovi)

Hráč roka (podľa hlasovania fanúšikov)
Víťaz: Gary Anderson

PDPA Hráč roka
Víťaz: 
Michael Smith

Mladý hráč roka
Víťaz: Max Hopp
Nominovaní: Dimitri Van den Bergh, Jeffrey de Zwaan, Luke Humphries

PDC Sieň slávy
Rod Harrington – Riaditeľ PDC a dvojnásobný víťaz World Matchplay

Hráč roka
Víťaz:
 Michael van Gerwen
Nominovaní: Gary Anderson, Michael Smith, James Wade

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.