Svetová štvorka Gary Anderson získal po prvýkrát v kariére titul z Champions League of Darts. Pre Škóta to bol už jeho tretí major a celkovo štvrtý televízny triumf v tomto kalendárnom roku. 

O víťazstve „lietajúceho Škóta“ rozhodla finálová výhra v Brighton Centre nad jeho krajanom, svetovou dvojkou Petrom Wrightom. Anderson zdolal svojho reprezentačného kolegu 11:4 a za víťazstvo mu na účte pribudlo pekných 100 tisíc libier.

Škót nedal svojmu súperovi žiadnu šancu a od úvodu zápasu predvádzal výborné šípky. Anderson odštartoval zápas tromi 10-šípkovými legmi. Na svoje víťazné legy potreboval 10, 10, 10 12, 13, 14, 14, 16, 17, 17 a 18 šípok.

Jeho priemer mal napokon hodnotu 101,47. Škót zaznamenal sedem 180-ok a zápas ukončil s úctyhodnou 64% úspešnosťou na zatváraní. „Z víťazstva mám obrovskú radosť. Bol to náročný víkend, chvíľami som sa trápil, no nakoniec to dobre dopadlo,“ povedal Anderson.

V semifinále prešiel po rovnakom výsledku 11:4 cez minuloročného víťaza Mensura Suljovića. „The Gentle“, ktorý postúpil do vyraďovacích bojov bez straty bodu zo skupiny B doplatil v semifinále na slabú úspešnosť na zatváraní, ktorá dosiahla 36%. Anderson svojim víťazstvom ukončil Suljovićovu osemzápasovú sériu bez prehry na tomto podujatí.

47-ročný škótsky borec sa pritom do vyraďovacej fázy turnaja vôbec nemusel dostať. Dvojnásobný svetový šampión prežil chvíle hrôzy vo svojej skupine A. Proti Michaelovi van Gerwenovi čelil v záverečnom zápase o postup dvom match darts, ktoré ho mohli vyradiť z turnaja.

Anderson však záver zápasu napokon zvládol a aj vďaka skvelému zatvoreniu 140 napokon zvíťazil nad Holanďanom 10:9. Vďaka lepšiemu rozdielu medzi vyhranými a prehranými legmi napokon odsunul na nepostupové miesto Daryla Gurneya.

Svetová štvorka má v tomto roku obdivuhodnú bilanciu. Z ôsmich finále, v ktorých sa predstavila, neodišla ani raz s prehrou.

Výsledky Champions League of Darts 2018

Skupinová fáza

Skupina A

Gary Anderson 8-10 Daryl Gurney
Michael van Gerwen 10-2 Dave Chisnall
Gary Anderson 10-3 Dave Chisnall
Michael van Gerwen 10-7 Daryl Gurney
Daryl Gurney 10-7 Dave Chisnall
Michael van Gerwen 9-10 Gary Anderson

Skupina A
Skupina A

Skupina B

Rob Cross 8-10 Mensur Suljovic
Peter Wright 10-7 Simon Whitlock
Rob Cross 10-8 Simon Whitlock
Peter Wright 7-10 Mensur Suljovic
Mensur Suljovic 10-1 Simon Whitlock
Peter Wright 10-3 Rob Cross

Skupina B
Skupina B

Semifinále

Mensur Suljovic 4-11 Gary Anderson
Michael van Gerwen 9-11 Peter Wright

Finále

Gary Anderson 11-4 Peter Wright

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.