Nathan Aspinall dokonale šokoval svojich súperov a vo veku 27. rokov získal svoj prvý major titul. Vo finále UK Open 20119 zdolal svetovú dvojku Roba Crossa 11:5.

Turnaj ako z rozprávky absolvoval Nathan Aspinall. Mladý Angličan najlepšie zvládol nástrahy UK Open (turnaj sa od 4. kola po každom odohranom kole žrebuje pozn.) a finančne si prilepší o 100 tisíc libier.

Rodák zo Stockportu o svojej finálovej výhre rozhodol tým najlepším spôsobom, keď vo finále predviedol najvyššie možné zatvorenie (170). Napodobnil tak Colina Lloyda z finále World Matchplay 2005.

Aspinallovi pritom pred časom hrozila strata PDC Tour karty, keď takmer vypadol z Top 64 rebríčka PDC Order of Merit. Všetko sa však zmenilo počas posledných majstrovstiev sveta, kde “Asp” vypadol až v semifinále s Michaelom Smithom po prehre 3:6 na sety.

Vďaka týmto prémiám si sa Aspinall posunul zap osledných 12 mesiacov z pozícií mimo Top 70 až na fantastickú 16. pozíciu. Tá mu bude patriť v najnovšom vydaní rebríčka PDC Order of Merit.

Počas turnaja si mladý Angličan postupne poradil s Tonim Alcinasom, Christianom Kistom či Lotyšom Madarsom Razmom.

V ďalšej časti turnaja najskôr otočil zápas so Stevom Lennonom, vo štvrťfinále vyradil ďalšie prekvapenie Rossa Smitha a v semifinále ukončil 20-zápasovú sériu bez prehry Gerwyna Prica.

“Pracoval som veľmi tvrdo, aby som sa dostal takto ďaleko a zisk titulu je niečo fantastické,” povedal šťastný Aspinall.

“Vystúpiť na vrchol spomedzi 160 hráčov a vyhrať svoj prvý major je neuveriteľné.”

“V roku 2014 som so starým otcom sedel v publiku a hovoril mu, že som dobrý tak ako hráči na pódiu a teraz som tu a držím trofej na tomto pódiu, čo je niečo neskutočné. “

“Konkurencia je dnes obrovská a bol to náročný deň pre nás oboch. Nehrali sme s Robom tak, ako by si to finále zaslúžilo, ale som veľmi šťastný, že som zvíťazil.”

Ak ste niečomu oddaný a venujete tomu čas, všetko je možné,” uviedol po zápase Aspinall.

UK Open 2019 – Finálový deň

Štvrťfinále
Rob Cross 10-7 Josh Payne
Michael Smith 10-1 Steve Beaton
Simon Stevenson 5-10 Gerwyn Price
Nathan Aspinall 10-6 Ross Smith

Semifinále
Gerwyn Price 9-11 Nathan Aspinall
Rob Cross 11-7 Michael Smith

Finále
Nathan Aspinall 11-5 Rob Cross

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.