BDO sa zrušením sankcií pre svojich hráčov odhodlala k významnému kroku, no šéf konkurenčnej PDC Barry Hearn pravidlá kvôli tomu meniť neplánuje.

Je tomu len pár dní, čo novozvolený šéf BDO Des Jacklin revolučným rozhodnutím zrušil obmedzenie pre hráčov a povolil „cestovanie medzi organizáciami“. To znamená, že hráči, BDO sa budú môcť zúčastňovať kvalifikácií PDC bez hrozby prípadnej sankcie.

Vďaka tomuto rozhodnutiu sa otvárala aj možnosť účasti hráčov PDC na podujatiach BDO. K téme sa však vyjadril aj prvý muž PDC Barry Hearn, ktorý rezolútne odmietol účasť svojich hráčov v konkurenčnej organizácii.

„To sa nestane. Máme výhradné zmluvy, ktoré to zakazujú a práve táto exkluzivita nám umožňuje účtovať si prémiové poplatky od našich partnerov, čo je jedným z hlavných dôvodov prečo sú naše prize money tak vysoké a odmeňujú držiteľov Pro Tour kariet. Skvelé, že BDO zrušila svoj zákaz, ale naše pravidlá zostávajú v platnosti,“ povedal šéf PDC.

Najmocnejší muž PDC vidí cestu vo vzájomnej spolupráci. „Je tu iná cesta. Spolupracujme, profesionáli aj amatéri. Oddelene, ale obaja pracujme pre dobro šípok. Je to jediný spôsob, ako sa posunúť,“ myslí si 70-ročný Angličan.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.