To, že medzi dvomi najpopulárnejšími šípkarskými organizáciami PDC a BDO nepanujú najlepšie vzťahy, nie je ničím novým. Kým popularita PDC neustále rastie, jej tržby sa zvyšujú a hráčov snažiacich sa dostať do jej radov pribúda, konkurenčná BDO pomaly, ale isto upadá. Za svoju „nečinnosť“ si preto vyslúžila kritiku nielen od šéfa PDC Barryho Hearna, ale aj od svojej najväčšej hviezdy Glena Durranta.

PDC predstavila pred pár dňami niekoľko noviniek týkajúcich sa svojho najväčšieho podujatia World Darts Championship. Jednou z nich je aj navýšenie dotácie turnaja na 2,5 milióna libier, pričom víťaz turnaja si odnesie rovných 500 tisíc.

Pre porovnanie, celková dotácia BDO World Darts Championship je 339 tisíc libier. Pre víťaza je z týchto peňazí určených 100 tisíc libier. Prize Money sa v BDO nenavyšovali už 4 roky a aj napriek tomu, že šípky zažívajú boom, tradičná organizácia stagnuje. Nebudeme ďaleko od pravdy, keď povieme, v najbližšom období bude bojovať o svoju existenciu.

Barry Hearn, šéf PDC a muž, vďaka ktorému zažívajú šípky svoju ďalšiu zlatú éru, si servítku pred ústa nedával a svojich „rivalov“ poriadne skritizoval. V minulosti sa dokonca viackrát pokúšal konkurenčnú BDO prevziať a zjednotiť ju s PDC, no z obchodu vždy vzišlo, čo však podľa jeho slov už vôbec neľutuje.

Hearn je dokonca presvedčený, že Majstrovstvá sveta BDO by mali prísť o svoj titul „profesionálne“.

„Je smutné, že Lakeside sa stále nazýva profesionálnymi majstrovstvami sveta.“

„Myslím, že to je neúctivé k svojim zákazníkom.“

„To je jediný dôvod, prečo som sa ich pokúsil kúpiť. Chcel som mať istotu, že vlastním ten titul!“

„Dostalo sa ku mne niekoľko správ o poslednom týždni (World Darts Trophy), že v publiku bolo prítomných iba 50 ľudí.“

„Počul som, že pre víťaza bolo pripravených 8 tisíc libier. Nechápem, čo robíte.“

„Som veľmi rád, že som im tie dva milióny nedal, pretože by to bolo strašné mrhanie peniazmi.“

 

Nespokojný je aj Glen Durrant

Kým od Barryho Hearna sa s kritikou dalo rátať, svojim šéfom adresoval niekoľko slov aj Glen Durrant. Majster sveta BDO z rokov 2017 a 2018 odolal vábeniu peňazí z PDC a zostal v tejto organizácií. Ani jemu sa však nepáči smerovanie BDO, čo dal najavo v rozhovore pre Teeside Live.

„Nechcem politikárčiť a nadávať na BDO, no niečo je potrebné urobiť.“ 

„Som odborníkom na výstavbu a nie na marketing, ale musia (BDO) prísť s riešením.“

„Pred týždňom som sledoval PDC a v publiku bolo prítomných 22 tisíc divákov. Neklamem, keď poviem, že závidím.“

„Náš marketing nie je vôbec dobrý. Ak dostanete 22 tisíc ľudí na podujatie PDC, tak záujem je tu evidentný.“

„Keď som sa prechádzal po Prestone, nevidel som jediný plagát. Videl som plagáty Roya Chubby Browna (anglický komik pozn.) a ďalších blížiacich sa podujatí, no žiaden týkajúci sa šípok. Viezol som sa v taxíku a taxikár sa ma spýtal, kam idem. Keď som mu povedal, že hrám šípky, vôbec nevedel, že sa tam koná nejaký turnaj.“

„Potrebujeme, aby predstúpil niekto, kto má víziu a povedal jasne, kam smerujeme. Stojíme proti kolosu PDC a musíme prísť s nejakými odpoveďami.“

„Som len hráč šípok, žiaden marketingový expert, ale niečo sa musí zmeniť. Potrebujeme víziu, lebo inak nás pohltia.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.