Belgicko podáva vo Frankfurte naďalej výborné výkony. Zásluhu na tom má najmä fantasticky hrajúci Dimitri van den Bergh. Do semifinále sa taktiež dostalo Škótsko, Austrália a doteraz suverénne Holandsko.

Po minuloročnom zlyhaní podáva tím Škótska také výkony, na aké sme v podaní jeho hráčov zvyknutí. Peter Wright s Garym Andersonom si vo štvrťfinále World Cup of Darts bez problémov poradili s prekvapením turnaja Japonskom. Svojmu súperovi neumožnili získať ani leg a bez nutnosti zápasu dvojíc rozhodli o svojom postupe do semifinále.

Škótska dvojica predviedla v zápasoch proti svojim súperom Seigovi Asadovi a Harukimovi Muramatsovi identické zatváranie, keď obaja premenili 4 zo 7 šípok, ktoré počas zápasu mali a zapísali si takmer 58% úspešnosť.  Škóti si zahrajú semifinále World Cup of Darts po 3 rokoch.

O niečo napínavejšie štvrťfinále ponúkli Wales a Austrália. V zápase tímových jednotiek bol úspešnejší bývalý víťaz European Championship Whitlock. „Wizzard“odohral zápas s priemerom nad 100 (100,85) a hlboko pod svoje možnosti hrajúcemu Pricovi nedal príliš veľa šancí na úspech. Austrálčan napokon zvíťazil 4:2

Jonny Clayton mal tak ťažkú úlohu a nezostávalo mu nič iné, než Kyla Andersona zdolať. Svojej úlohy sa zhostil výborne a aj za pomoci svojho súpera, ktorý podal podpriemerný výkon priemer (77,26), vybojoval pre Wales možnosť rozhodujúceho zápasu.

Zápas dvojíc však vyšiel lepšie Austrálčanom. Whitlock s Andersonom sa fantasticky dopĺňali. Skúsenejší z dvojice Whitlock výborne skóroval a Anderson sa zasa prezentoval veľmi dobrý zatváraním. Walesania nedokázali na hru Austrálčanov odpovedať a napokon podľahli 1:4. Protinožci sa tak predstavia v semifinále po prvýkrát od roku 2014.

Úlohu favorita nezvládlo Anglicko. Druhý najvyššie nasadený tím nestačil na čierneho koňa turnaja Belgicko. Albion síce vstúpil do zápasu úspešnejšie, keď si Rob Cross poradil s Kimom Huybrechtsom 4:2. Voltage podal s priemerom 107,48 najlepší individuálny výkon na tohtoročnom podujatí. no to by nemohlo mať Belgicko mladého Dimitriho van den Bergha.

„Dreammaker“ hrá v poslednom období v obdivuhodnej forme a v tomto ročníku svoju krajinu viackrát podržal. Výnimkou nebolo ani štvrťfinále. Juniorský majster sveta dokázal udržať nervy na uzde a v náročnom zápase zdolal svetovú sedmičku Dava Chisnall 4:3.

V zápase dvojíc zohrala úlohu väčšia túžba Belgičanov uspieť a zrejme aj ich vzájomný vzťah, keďže obaja sú najlepší priatelia. Angličania nedokázali na výborne hrajúcu belgickú dvojicu nájsť recept a zaslúžene si odniesli prehru 0:4.

Fantastické šípky predviedli v prvej dvojhre zápasu medzi Holandskom a Nemeckom Michael van Gerwen s Martinom Schindlerom.  Tí v piatich legoch hodili až osemkrát 180. V treťom legu zahrali obaja dokonca dve maximá. Zápas napokon doviedol do úspešného konca Michael van Gerwen, ktorého priemer sa zastavil na hodnote 109,61 a svojho súpera zdolal 4:1. Schindlerovi na zisk viac ako 1 legu v zápase proti svetovej jednotke nestačil ani priemer 110.

V minulom roku sa obe krajiny stretli v rovnakej fáze turnaja a po úvodnej dvojhre viedlo Holandsko rovnako 1:0. V tom druhom zdolal Max Hopp Raymonda van Barnevelda a podobný výsledok potreboval nemecký mladík aj tentoraz. Raymond van Barneveld však žiadne prekvapenie nepripustil. Päťnásobný majster sveta svoj zápas bez ťažkostí zvládol a Holanďania zatiaľ neohrozene kráčajú za svojim štvrtým titulom z World Cup of Darts, ktorým by sa vyrovnali Anglicku.

Výsledky

Popoludňajšia session

Štvrťfinále

Škótsko 2:0 Japonsko
Peter Wright 4-0 Seigo Asada
Gary Anderson 4-0 Haruki Muramatsu

Austrália 2:1 Wales
Simon Whitlock 4-2 Gerwyn Price
Kyle Anderson 0-4 Jonny Clayton
Whitlock/Anderson 4-1 Price/Clayton

Anglicko 1:2 Belgicko
Kim Huybrechts 2-4 Rob Cross
Dimitri Van den Bergh 4-3 Dave Chisnall
Huybrechts/van den Bergh 4-0 Cross/Chisnall

Holandsko 2:0 Belgicko
Michael van Gerwen 4-1 Martin Schindler
Raymond van Barneveld 4-0 Max Hopp

Program

Večerná session

Semifinále

Škótsko v Austrália
Belgicko v Holandsko

Finále

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.