Česká republika vyšle na PDC World Cup of Darts dvojicu Roman Benecký – Karel Sedláček. Rozhodli o tom výsledky na víkendových kvalifikáciách, ktoré sa konali DARTS PUB – Maty´s v Hradci Králové.

Viac ako 50 hráčov vrátane takmer celej českej špičky sa zapojilo do kvalifikačných bojov o postup na jedno z najväčších podujatí v kalendári PDC. Veľké mená v štartovom poli sľubovali aj zaujímavú zápletku, pretože na dve postupujúce miesta bolo hneď niekoľko adeptov.

Talentovaný ešte len 18 ročný mladík Roman Benecký bol najväčším prekvapením víkendových súbojov o účasť na jednom z najprestížnejších podujatí PDC. Počas všetkých štyroch turnajov podával najkonzistentnejšie výkony a v predstihu si zabezpečil pozvánku do Frankfurtu.

„Přihlásil jsem se do toho že si chci hlavně zahrát, ale kdyby se to povedlo, tak by to bylo super a to se také povedlo. Zahrál jsem lépe, než jsem očekával,“ povedal na margo svojich pôvodných ambícií najmladší hráč v štartovom poli.

Rodák z Arnultovic síce nezvíťazil ani v jednom z kvalifikačných turnajov, no dve finálové účasti, jedna semifinálová a jedna účasť zo štvrťfinále z neho spravili celkového víťaza rebríčka Order of Merit.

Benecký je považovaný za jednu z najväčších nádejí českých šípok. Je vôbec najmladším hráčom v histórií, ktorý kedy triumfoval na Českom pohári a pred dvomi rokmi sa radoval aj z prvenstva na juniorskom turnaji Czech Open.

Pre Beneckého je to najväčší úspech v jeho doterajšej kariére a vďaka nemu má teraz príležitosť posunúť svoju kariéru znova o stupienok vyššie. Vo Frankfurte sa totiž postaví na jedno pódium s najväčšími hviezdami svetových šípok.

Beneckého partnerom nebude nik iný ako momentálne najskúsenejší český hráč Karel Sedláček. „Karel je hráč, kterého už dost dlouhu obdivuju a hlavně jsme z jednoho kraje, co nám může usnadnit přípravu,“ hovorí z mladší z dvojice.

Dvojnásobný účastník Majstrovstiev sveta BDO Sedláček sa po roku znova predstaví v drese Českej republiky na World Cup of Darts. V minulom ročníku hájil české národné farby v zápase proti neskorším víťazom, tímu Holandska.

„Zlej Kája“, ako znie jeho prezývka si svoj postup na majstrovstvá sveta družstiev vybojoval najmä zlepšenými výkonmi v druhom kvalifikačnom dni. Najskôr sa stal víťazom 3. kvalifikácie a o jeho definitívnom umiestnení na druhom mieste rozhodol postup do semifinále záverečného kvalifikačného turnaja.

Jeden z najväčších favoritov a Sedláčkov partner z minuloročného World Cup of Darts František Humpula skončil o jeden bod na treťom mieste. Dvojnásobný český majster doplatil hlavne na slabšiu prvú polovicu kvalifikačného víkendu. Stratu z úvodných dvoch turnajov aj napriek celkovému víťazstvu v tom záverečnom už nedokázal dobehnúť a tak bude na tomto prestížnom podujatí chýbať.

Výborne mal kvalifikáciu po sobote rozbehnutú Jan Hlaváček ako víťaz prvého a finalista druhého turnaja. Skvelé výkony z úvodu však nedokázal v nedeľu zopakovať a to ho napokon stálo prepad z prvej na štvrtú pozíciu.

Podujatie World Cup of Darts sa v nemeckom Frankfurte uskutoční od 31.5 do 3.6. 2018. Predstaví sa na ňom 32 reprezentačných výberov a turnaj je dotovaný sumou 300 tisíc libier. Aj v tomto roku budete môcť celé podujatie sledovať v priamom prenose na Nova Sport 2.

Vstupenky na toto podujatie si môžete zakúpiť tu:
www.pdc-europe.tv/tickets

Výsledky a celkové poradie českej kvalifikácie môžete nájsť tu:
Výsledky
Celkové poradie

Zoznam zúčastnených krajín vrátane doteraz potvrdených účastníkov:

Nasadené krajiny:

Škótsko

Anglicko – Rob Cross

Holandsko

Austrália

Wales

Severné Írsko

Belgicko

Rakúsko

Nenasadené krajiny

Brazília – Diogo Portela a Bruno Rangel

Kanada

Čína

Česká republika – Karel Sedláček a Roman Beneckyý

Dánsko – Per Laursen a Henrik Primdal

Fínsko – Marko Kantele a Kim Viljanen

Nemecko

Gibraltár

Grécko

Hongkong

Maďarsko – Tamás Alexits a Nándor Bezzeg

Írsko

Taliansko – Michel Furlani a Alessio Medaina

Japonsko

Nový Zéland – Cody Harris a Warren Parry

Poľsko

Rusko

Singapúr

Južná Afrika – Devon Petersen a Liam O’Brien

Španielsko

Švédsko – Daniel Larsson a Dennis Nilsson

Švajčiarsko

Thajsko

USA

Úvodné foto: Lawrence Lustig/PDC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.