Český ženský tím sa v Budapešti na WDF Europe Cupe prebojoval bez straty bodu do štvrťfinále. Mužským reprezentáciám Česka a Slovenska sa už tak nedarilo a svoju púť ukončili v skupinách.

V rámci WDF Europe Cupu, ktorý sa tento týždeň koná v maďarskej Budapešti, bola dnes na programe skupinová fáza reprezentačných tímov.

Najlepšie si počínali české ženy. Tím v zložení Jitka Císařová, Alena Gregůrková, Vladimíra Tonarová a Blanka Vojtková prešiel skupinou bez prehry, keď si postupne poradil s reprezentáciami Grécka, Maďarska, Rumunska a Španielska.

V piatkovom štvrťfinále si Česká republika zmeria sily s jedným z topfavoritov turnaja, tímom Holandska.

Menej sa darilo mužským tímom. Slovensko, ktoré v Budapešti reprezentujú František Mika, Ľuboš Pivarč, Milan Šťefanák a Vladimír Zatko obsadilo v 8. skupine posledné miesto. Nad sily našich hráčov boli favorizované Holandsko, Francúzsko aj Nórsko.

O niečo viac úspešnejší boli českí muži. Tí napokon kvôli horšiemu rozdielu medzi vyhranými a prehranými legmi obsadili nepostupovú tretiu pozíciu. V skupine si pripísali víťazstvo nad domácim Maďarskom a hráčmi z Isle of Man.

Vo štvrtok je na programe turnaj jednotlivcov.

Výsledky WDF Europe Cup (Tímová súťaž)

Muži

Skupina 6.

Česká republika 6:9 Gibraltár
Česká republika 9:7 Maďarsko
Česká republika 9:8 Isle of Man
Česká republika 2:9 Fínsko

Skupina 8.

Slovensko 1:9 Holandsko
Slovensko 5:9 Nórsko
Slovensko 5:9 Francúzsko

Ženy

Česká republika 9:4 Grécko
Česká republika 9:3 Maďarsko
Česká republika 9:0 Rumunsko
Česká republika 9:4 Španielsko

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.