Celkovo 960 účastníkov, triumf manželského páru a dokonca aj 9-šípkové zatvorenie. Taký bol šípkarský víkend Darts Slovak Open v športovom komplexe x-bionic® sphere. Úspešné podujatie prinieslo na Slovensko svetové šípky a potvrdilo stúpajúcu popularitu šípkarského športu v krajine pod Tatrami.

Počas víkendu sa v Šamoríne odohral druhý ročník medzinárodného turnaja Darts Slovak Open 2019. Podujatie s dotáciou 20 000 € nasmerovalo na Slovensko kroky najväčších svetových hviezd organizácie BDO, medzi ktorými nechýbali bývalí majstri sveta alebo hráči so skúsenosťami z konkurenčnej organizácie PDC.

Prostredie unikátneho rezortu x-bionic® sphere opäť pripravilo všetkým hráčom a fanúšikom ten najvyšší možný štandard. Výsledkom toho boli mnohé pozitívne ohlasy na organizáciu turnaja a veľký predpoklad na to, aby sa turnaj Darts Slovak Open stal do pár rokov jedným z najvýznamnejších šípkarských podujatí vo východnej Európe.

Svedčí o tom aj celková účasť na podujatí. Počet účastníkov všetkých turnajov sa vyšplhal na číslo 960, pričom cestu do Šamorína merali hráči z takmer 30 krajín sveta. Turnaj za 3 dni trvania navštívilo fantastických 3000 návštevníkov.

Program turnaja bol veľmi pestrý a okrem dvoch renkingových turnajov v štyroch kategóriách (muži, ženy, juniori, juniorky pozn.), boli naplánované aj doplnkové zahrievacie turnaje a turnaje dvojíc.

Šípkarský víkend otvorili v piatok na poludnie warm-up turnaje mužov a žien. Mužská kategória priniesla triumf Rumuna Adriana Pascaru, ktorý si vo finále poradil s Holanďanom Richardom Broerom  4:1 na legy. V ženskom turnaji sa z víťazstva radovala maďarská hráčka Krisztina Csombok. Tá zdolala Angličanku Mandy Smith 4:1.

Slovak Masters prinieslo víťazstvo manželského páru

Po warm-up turnajoch sa pozornosť hráčov upriamila ku turnaju Slovak Masters, zaradeného do B-kategórie BDO. Ten sa odohral vôbec premiérovo, pretože počas minulého ročníka sa v rámci turnaja Slovak Open konal iba jeden renkigový turnaj.

Víťazstvo si napokon odniesol Angličan Tony Martin. Martin sa počas celého víkendu v Šamoríne prezentoval fantastickými výkonmi a odohral svoj životný turnaj. Angličan prekvapil už svojou účasťou vo finále, no napokon z toho bola v x-bionic® sphere  najvyššia pozícia po suverénnej finálovej výhre 6:1 nad Scottom Mitchellom.

V ženskej časti pavúka si úspešne počínala Martinova manželka Anastasia Dobromyslova a podčiarkla veľmi úspešný rodinný výlet na Slovensko. Bývalá trojnásobná majsterka sveta udelila vo finále svojej súperke Kirsty Hutchinson „kanára“ a po výhre 5:0 a mohla oslavovať zisk 59. titulu z BDO.

Zaujímavosťou ženského turnaja Slovak Masters bol semifinálový zápas medzi víťazkou Anastasiou Dobromyslovou a Lisou Ashton. Obe hráčky boli jedinými zástupkyňami ženského pohlavia na posledných majstrovstvách sveta konkurenčnej organizácie PDC, z ktorých vyšiel ako víťaz Michael van Gerwen.

Wesley Harms a Maria O´Brien víťazmi turnaja Slovak Open

Hlavný turnaj podujatia – Slovak Open, zaradený do A-kategórie BDO prišiel na rad v sobotu. Skvelú formu potvrdil najvyššie nasadený hráč turnaja a aktuálna jednotka BDO Holanďan Wesley Harms. „Sparky“ nadviazal na minulotýždňové víťazstvo zo Scottish Open a zo Šamorína napokon bral aj slovenský titul.

Jeho finálovým súperom bol Adam Smith-Neale. Aktuálny víťaz prestížneho Winmau World Masters viedol už 3:0. Harms však predviedol výborný comeback, otočil výsledok a aj keď Smith-Neale zdramatizoval finále vyrovnaním na 5:5, rozhodujúci leg bol už v jasnej réžií Holanďana. Harms si víťazstvom zároveň zabezpečil prémiu 2 500 €.

🏆Holanďan Wesley Harms je novým víťazom Darts Slovak Open 2019!"Sparky" otočil zápas z 0:3 a zdolal Adama Smith-Neala 6:5!

Uverejnil používateľ I am 180 – šípky SK/CZ Sobota 23. februára 2019

Pozoruhodná vec sa počas Slovak Open podarila Holanďanovi Willemovi Mandingersovi. Ten dokázal zatvoriť leg na najnižší možný počet šípok a vďaka jeho predvedenému 9-šípkovému zatvoreniu zvýšil kredit a meno turnaja vo svete.

Tie najlepšie spomienky na Slovensku bude mať Maria O´Brien. 48-ročná Angličanka predvádzala výkony, s ktorými by sa nestratila ani v mužskom turnaji. O´Brien najskôr v semifinále vyradila českú hráčku Jitku Císařovú po výhre 5:1. Vo finále Slovak Open následne zdolala svoju krajanku, 4-násobnú majsterku sveta BDO Lisu Ashton a mohla sa radovať zo zisku premiérového titulu z A-kategórie BDO.

Fantastický úspech na Slovak Open dosiahla česká hračka Jitka Císařová, ktorá v silnej konkurencii obsadila výborné 3.miesto!Gratulujeme!

Uverejnil používateľ I am 180 – šípky SK/CZ Nedeľa 24. februára 2019

Juniorom vládol James Beeton. Talentovaný Angličan, ktorý patrí k hviezdam juniorskej JDC (Juniors Darts Corporation pozn.) nenašiel v oboch turnajoch premožiteľa a po výhrach nad Maďarom Levente Sáraiom resp. Vilémom Šedivým z Českej republiky, rozšíril zoznam svojich úspechov o slovenské tituly.

V dievčenskej kategórii napodobnila Beetona mladá česká hráčka Denisa Feklová a ukoristila pre seba víťazstvá v oboch turnajoch. Vo finále turnaja Open zdolala slovenskú zástupkyňu Veroniku Krchovú.

Všetky finálové zápasy na hlavnom pódiu rozhodoval najznámejší rozhodca sveta Russ Bray. „The Voice“ sa do Šamorína po roku opäť vrátil a aj tentoraz patril k najväčším lákadlám turnaja. Počas finálovej session niekoľkokrát zahlásil svojim výnimočným hlasom „ooooonehundredandeighty“, čím pripravil zimomriavky všetky prítomným divákom.

Trofeje si odniesli aj slovenské hráčky

Na turnaji sa nestratili ani slovenskí šípkari. Do finálovej fázy turnaja sa v hlavných turnajoch síce nepodarilo prebojovať žiadnemu mužskému či ženskému zástupcovi, avšak domáci hráči brali za umiestnenia body do rebríčka WDF/BDO.

Medzi mužmi to boli za umiestnenie na delenej 33. priečke Erik Poliak, Roman Smolen, Tomáš Adam, Štefan Hájek, Andrej Jung, Peter Buday a spomedzi žien Kristína Salczerová, všetci berú zhodne 5 bodov.

Najlepším umiestnením slovenských zástupcov na domácom turnaji bola druhá pozícia medzi juniorkami na turnaji Slovak Open. Týmto úspechom sa môže pochváliť Veronika Krchová, ktorej radosť z celkového víťazstva prekazila vo finále česká hráčka Denisa Feklová. Veronika si vďaka 2. miestu polepší o 10 bodov do rebríčka WDF/BDO.

Medzi juniormi ešte zabodovali Matúš Klimko (20 bodov za 5 miesto) a za 9. miesto získali 10 bodov Michal Chovanec, Karol Tomík, Mário Rudicky, Roman Kravárik, Roman Pavlovic, Adam Vindiš a Michal Zemko.

Výborné tretie miesto v nedeľnom turnaji dvojíc  sa zasa podarilo vybojovať Kataríne Nagyovej. Tá spolu so svojou partnerkou, legendárnou anglickou hráčkou Detou Hedman nestačila v semifinále na neskoršie víťazky Lorraine Winstanley a Anastasiu Dobromyslovu.

👏Výborné 3.miesto v ženskom turnaji dvojíc obsadila Katarína Nagyová, ktorej partnerkou bola legendárna Deta Hedman! 🏆Víťazkami turnaja sa stali Lorraine Winstanley s Anastasiou Dobromyslovou.

Uverejnil používateľ I am 180 – šípky SK/CZ Nedeľa 24. februára 2019

Veľká vďaka patrí hlavným organizátorom turnaja Františkovi Šulcovi, Jaroslavovi Opralovi, Karolovi Kirchnerovi, Melise Kubalcovej a rezortu
x-bionic® sphere, ktorí odviedli pri príprave turnaja fantastickú prácu.

Mimo to by však turnaj nemohol fungovať bez pomoci ďalších zainteresovaných jednotlivcov. Či už to boli ľudia od stola rozhodcov Zdenko Pastorek, Martin Horečný, Henrieta Holá alebo chlapci z DC Nové Zámky a Nitrianskej šípkarskej ligy, ktorí boli neustále pripravení zapisovať skóre zápasov a spravili kvantum skvelej práce.

Každý z nich by si tu zaslúžil menovať, ale snáď mi to odpustia, ak im poďakujem v mene všetkých šípkarov iba spoločne za to, že dopomohli k ďalšiemu fantastickému ročníku. Chlapci, dievčatá ĎAKUJEME!

Výsledky Darts Slovak Open 2019

Slovak Masters

Muži jednotlivci (Kat. B)
Štvrťfinále:
Chris Landman 5-3 Wesley Harms
Scott Mitchell 5-0 Darryl Fitton
Tony Martin 5-1 Wouter Vaes
Willem Mandigers 5-4 Pal Szekely

Semifinále:
Scott Mitchell 5-0 Chris Landman
Tony Martin 5-0 Willem Mandigers

Finále:
Tony Martin 6-1 Scott Mitchell


Ženy jednotlivci (Kat. B)Semifinále:
Anastasia Dobromyslova 5-2 Lisa Ashton
Kirsty Hutchinson 5-3 Fallon Sherrock

Finále:
Anastasia Dobromyslova 5-0 Kirsty Hutchinson

Finále chlapci:
James Beeton 4-1 Levente Sárai

Finále Dievčatá
Denisa Feklova (Výhra skupinovej fázy)

Finále Warm-up muži:
Gabriel Pascaru 4-1 Richard Broer

Finále Warm-up ženy:
Krisztina Csombok 4-1 Mandy Smith

Slovak Open 2019

Muži jednotlivci (Kat. A)
Štvrťfinále:
Wesley Harms 5-3 Anoop Ramdajal
Richard Veenstra 5-3 Ross Montgomery
Adam Smith-Neale 5-1 Michael Unterbuchner
Tony Martin 5-3 Sebastian Steyer

Semifinále:
Wesley Harms 5-1 Richard Veenstra
Adam Smith-Neale 5-3 Tony Martin

Finále:
Wesley Harms 6-5 Adam Smith-Neale


Ženy jednotlivci (Kat. A)Semifinále:
Lisa Ashton 5-1 Anastasia Dobromyslova
Maria O’Brien 5-1 Jitka Cisaiová

Finále:
Maria O’Brien 5-2 Lisa Ashton

Finále chlapci:
James Beeton 4-0 Vilem Sedivy

Finale dievčatá
Denisa Feklová 4-0 Veronika Krchová (SVK)


Finále muži-dvojice:
Adrian Frim/Gabriel Pascaru 4-1 Simon Stainton/Gabor Takacs

Finále ženy-dvojice: 
Anastasia Dobromyslova/Lorraine Winstanley 4-1 Paula Jacklin/Trina Gulliver

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.