Najväčší šípkarský turnaj poriadaný na území Slovenska – Darts Slovak Open napíše vo februári (21. –  23. februára 2020) už svoju tretiu kapitolu. Za predchádzajúce dva roky si turnaj dokázal vypracovať v šípkarskom svete výborné meno, čoho výsledkom bola turnajová účasť mnohých popredných hráčov BDO, či dokonca hráčov so skúsenosťami z profesionálnej PDC.

Mark McGeeney, Scott Waites, Jamie Caven, Wesley Harms, Scott Montgommery, Lisa Ashton či aktuálne najskloňovanejšie meno v šípkarskom svete Fallon Sherrock, to je len zlomok hviezd, ktoré sa slovenského turnaja v predchádzajúcich dvoch rokoch zúčastnili.

O obľube podujatia svedčí aj počet účastníkov všetkých turnajov, ktorý sa vlani vyšplhal na číslo 960, čo je pre tak mladý turnaj fantastické číslo. Turnaj sa dokonca môže pochváliť aj 9-šípkovým zatvorením, ktoré v minulom roku predviedol Holanďan Willem Mandingers.

Aj v nadchádzajúcom ročníku bude tvoriť turnajový víkend Darts Slovak Open bohatý program, ktorého vrcholom budú dva rankingové turnaje – Slovak Open (WDF 1. kategória / BDO A kategória) a Slovak Masters (WDF 2. kategória / BDO B kategória). Všetky turnaje budú mať mužskú, ženskú a juniorské kategórie.

Okrem hlavných turnajov sa odohrajú aj turnaje doplnkové. Už v piatok 21. februára odštartuje celý šípkarský víkend tradičným zahrievacím warm up turnajom a v nedeľu celé podujatie ukončia turnaje dvojíc (mužské, ženské, zmiešané).

Organizátori by turnaj radi posunuli o ďalšiu úroveň hore a tak pripravili aj novinky, ktoré majú prispieť k hladkému priebehu turnaja a komfortu všetkých hráčov. Tou najdôležitejšou novinkou je počet hracích terčov. Tých bude tentoraz pripravených rovných 80! Ďalších 16 terčov bude určených pre warm up.

Dejiskom turnaja zostáva jedinečný rezort x-bionic® sphere v Šamoríne, v ktorom nájdu hráči všetko potrebné pre podanie maximálnych výkonov. Rezort x-bionic® sphere pripravil pre hráčov a návštevníkov aj špeciálnu ponuku ubytovania. Napríklad pri rezervácii 4 lôžkovej Delux Room na dve noci s polpenziou vo forme ALL YOU CAN EAT zaplatí osoba za jednu noc veľmi výhodných 49€.

Online registrácia do všetkých turnajov je spustená a potrvá do stredy 19. februára 2020 do 18:00. Registrovať sa môžete na oficiálnej stránke turnaja www.dartsslovakopen.sk , kde nájdete aj bližšie informácie o programe turnaja a ubytovaní.

Registračný poplatok do turnaja Slovak Open je 25€, do Slovak Masters a turnajov dvojíc 20€ a do zahrievacieho turnaja 10€. Upozorňujeme, že registrácia do turnajov bude možná len vo forme online registrácie. Priamo na mieste už NEBUDE možné sa do turnaja zaregistrovať. Dotácia celého podujatia bude skvelých 20 000€.

Tešiť sa môžete aj na bohatý sprievodný program, ktorý bude upresnený v blízkej dobe. Vstup pre divákov na podujatie je VOĽNÝ. Neváhajte a zúčastnite sa podujatia, ktoré sa za krátku dobu vypracovalo na jednu z najdôležitejších šípkarských udalostí v strednej a východnej Európe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.