Darts Slovak Open, prvý medzinárodný turnaj pod hlavičkou BDO na Slovensku, má za sebou vydarenú premiéru. Počas víkendu sa v šamorínskom x-bionic® sphere stretli hráči a hráčky z rôznych kútov Európy, aby súťažili o premiérové tituly z tohto podujatia

Až 329 registrácií prišlo organizátorom do hlavného mužského turnaja, ktorý mal celkovú dotáciu 8 400 €, pričom pre víťaza bolo pripravených 2 500 €. Tento počet presiahol prvotné očakávania nielen, čo sa účasti týka, ale aj kvality turnaja.

Mená ako Mark McGeeney, Tony O´Shea, či Scott Waites vzbudovali veľký rešpekt a boli veľkými ťahákmi tohto nového turnaja. Víťazom a prvým držiteľom titulu z Darts Slovak Open sa stal napokon Angličan Scott Waites, ktorý vo finále zdolal welšského hráča Martina Philipsa 6:3. Na treťom mieste sa umiestnila svetová jednotka Mark McGeeney a Conan Whithead.

Spomedzi Slovákov sa najvýraznejšie presadili František Mika a Norbert Keszi, ktorí obsadili 32. miesto. Z českých hráčov to najďalej dotiahol talentovaný David Písek, ktorý deň pred turnajom exceloval po boku Michaela van Gerwena na Prague Darts Masters.

Ženský turnaj mal nižšiu účasť, iba 38 hráčok, avšak nižší počet bol vyvážený obrovskou kvalitou, ktorá sa v Šamoríne zišla. Veď Darts Slovak Open sa zúčastnila aktuálna a celkovo už štvornásobná majsterka sveta Lisa Ashton.

V turnaji si najlepšie počínala jej krajanka, mladá a talentovaná Fallon Sherrock. Tá v ceste za titulom vyradila ďalšie účastníčky majstrovstiev sveta Paulu Jacklin a Detu Hedman aby vo finále zastavila práve dcéru Lisy Ashton Danielle. Najlepšou Slovenkou v turnaji sa stala Martina Sulovská, ktorá obsadila pekné 5. miesto.

V úvodnom ročníku sa však medzi víťazov zapísalo aj jedno slovenské meno. Katarína Nagyová po boku legendárnej Dety Hedman triumfovala v turnaji ženských párov.

Organizátori a hráči na Darts Slovak Open
Organizátori turnaja s najväčšími hviezdami podujatia

Svojou účasťou okorenil turnaj aj svetoznámy caller Russ Bray, ktorý tak zvýšil renomé celého turnaja. “The Voice” rozhodoval na hlavnom pódiu  zápasy záverečnej fázy turnaja a viackrát mal možnosť predviesť divákom a hráčom svoj povestný chraplavý hlas pri zahlásení maximálneho skóre.

Organizátorom sa prvý ročník nad mieru vydaril o čom svedčia aj mnohé a mnohé pozitívne ohlasy. Väčšina hráčov bola udivená, akým spôsobom dokázali prvý ročník zorganizovať a už teraz prisľúbili svoju účasť na ďalšom ročníku.

Samotný caller Russ Bray si do svojho zápisníka turnaj poznačil a rád by sa v budúcnosti do Šamorína znova vrátil.

“Dobrý pocit z turnaja a vykonanej práce bol umocnený najmä vďaka slovám ktoré sme dostávali v priebehu celého víkendu a aj po ukončení turnaja od šípkarov, divákov a aj ľudí z x-bionic® sphere,” hovorí s radosťou jeden z organizátorov turnaja František Šulc.

Bolo to dosť náročné, ale vďaka mnohým chalanom, najmä z klubov Nitra a Nove Zámky sa prešlo turnajom bez chyb a bez nejakých väčších sklzov, za čo im patrí obrovská vďaka. Takisto klobúk dole pred Zdenkom Pastorekom a Maťom Horečným, ktorí nemali jednoduchú úlohu v prípade takmer 600 registrácií. Zvládli to však perfektne,” dodáva Šulc.

Bez ľudí z  x-bionic® sphere a trojice hlavných organizátorov, ktorými boli Karol Kirchner, František Šulc a Jaroslav Oprala by to však nešlo a za odvedenú prácu si zaslúžia veľké uznanie. Snáď ich energia a odhodlanie neopustí a v načatej práci budú naďalej pokračovať.

Vďaka skvele zvládnutému prvému ročníku sa zdá, že sa na Slovensku podarila odštartovať jedna veľká tradícia. Pevne veríme, že Darts Slovak Open bude do budúcna neustále rásť a zvyšovať svoju kvalitu.

 

Výsledky

Muži:

Semifinále

Scott Waites (86,34) 5:1 Mark McGeeney (80,55)

Martin Philips (89,84) 5:3 Conan Whitehead (92,21)

Finále

Scott Waites (81,55) 6:3 Martin Phillips (78,33)

 

Ženy:

Semifinále

Fallon Sherrock 5:3 Deta Hedman

Danielle Ashton 5:4 Veronika Ihász

Finále

Fallon Sherrock (79,95) 5:0 Danielle Ashton (59,33)

 

Juniori:

Semifinále

Bence Katona 3:0 Yang Yu

Marcel Steinacher 3:2 Gergely Lakatos

Finále

Bence Katona (68,14) 4:1 Marcel Steinacher (61,81)

 

Warm up:

Semifinále

Julio Barbero 4:2 Pavel Drtil

Andrew Beeton 4:3 Wayne Dunn

Finále

Julio Barbero 1:4 Andrew Beeton

 

Dvojice – muži:

Semifinále

Daniel Day/Wayne Warren 5:2 Mark McGeeney/Paul Brown

Martin Phillips/Gary Robson 5:3 Scott Waites/David Calvert

Finále

Daniel Day/Wayne Warren 5:2 Martin Phillips/Gary Robson

 

Dvojice – ženy:

Semifinále

Deta Hedman/Katarína Nagyová 5:2 Sandra Page/Roz Bulmer

Corrine Hammond/Fallon Sherrock 5:2 Vicki Pruim/Deana Rosenblom

Finále

Deta Hedman/Katarína Nagyová 5:3 Corrine Hammond/Fallon Sherrock

 

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.