Už len necelé dva týždne zostávajú do začiatku Darts Slovak Open, prvého turnaja pod hlavičkou BDO na území Slovenska. Aj keď registrácia do turnaja je stále otvorená, už teraz sa medzi registrovanými nachádzajú viaceré zvučné mená.

Premiérový Darts Slovak Open sa v šamorínskom x-bionic® sphere uskutoční v termíne od 23. do 25.2. Registrácia do turnaja sa uzavrie v stredu, 21. februára. Tí, ktorí tak ešte neučinili majú posledné príležitosti.

Rozhodne však s účasťou neváhajte, už teraz je do turnaja prihlásených viac ako 270 hráčov. Do Šamorína sa dokonca chystá niekoľko veľmi zvučných mien, ktoré majú skúsenosti z vrcholných podujatí BDO. Možnosť tieto hviezdy vidieť, či si s nimi dokonca zahrať, by si nemal nechať ujsť žiaden fanúšik šípok.

Tým najzvučnejším zaregistrovaným menom je aktuálna jednotka rebríčka BDO Mark McGeeney. Účastník Grand Slam of Darts z minulého roka a finalista z Lakeside, ktorý v napínavom zápase podľahol Glenovi Durrantovi bude patriť k najväčším favoritom na zisk titulu.

Slovensko neobíde ani jedna z najvýraznejších postáv BDO Scott Waites. “Scotty 2 Hotty” je dvojnásobným majstrom sveta a jediným hráčom tejto organizácie, ktorý dokázal triumfovať na Grand Slam of Darts.  V roku 2010 zdolal vo finále tohto Major turnaja jednu z najväčších hviezd PDC Jamesa Wadea.

Veľké prekvapenie z Lakeside, Nemec Michael Unterbuchner, patrí k hráčom, ktorý v poslednej zaznamenali obrovský progres. Na novembrovom Czech Open to bol práve on, kto ako prvý v histórií podujatia predviedol 9-šípkové zavretie. Nikto by nebol proti, ak by sa mu podobný kúsok podarilo zopakovať aj v Šamoríne.

Tony O´Shea skúšal v januári po mnohých rokoch v BDO uspieť v kvalifikačnej škole PDC. To sa mu “našťastie” nepodarilo a tak ho budú môcť organizátori privítať na Darts Slovak Open. Jeden z najsympatickejších a najpopulárnejších hráčov BDO, ktorý si až trikrát zahral vo finále majstrovstiev sveta bude veľkým lákadlom tohto turnaja.

Okrem nich sa hráči a fanúšikovia môžu tešiť na ďalších bývalých účastníkov Majstrovstiev sveta BDO, Angličanov Garyho Robsona a Daniela Daya. Chýbať nebude slovenská špička Gabriel Váraljay, František Mika, Milan Štefaňák, Juraj Vindiš, či stálica českej scény Pavel Drtil.

Skvele obsadený ženský turnaj

Ženská kategória na Darts Slovak Open nebude v rámci podujatia len akýmsi doplnkovým turnajom. Svojim hviezdnym obsadením a kvalitou sa bude môcť dokonca rovnať najvýznamnejšiemu ženskému turnaju, ktorý sa hrá na majstrovstvách sveta v Lakeside.

Najväčším ťahákom nebude nik iný, ako víťazka z Lakeside a aktuálne už 4-násobná majsterka sveta Lisa Ashton. “The Lancashire Rose” je najvýraznejšou ženskou hráčkou súčasnosti, ktorá má tituly zo všetkých dôležitých turnajov a na rôznych podujatiach dokonca zdoláva aj mužských kolegov. V minulom roku sa napríklad predstavila aj v PDC Challenge Tour, kde si neviedla vôbec zle. Do Šamorína s ňou príde aj jej dcéra Danielle.

Jednou z jej najvážnejších súperiek bude legenda ženských šípok a aktuálna ženská svetová jednotka Deta Hedman. Trojnásobná finalistka majstrovstiev sveta si bude chcieť titul z Darts Slovak Open pripísať do svojej bohatej zbierky.

Medzi prihlásenými je mladá Angličanka Fallon Sherrock, ktorá je považovaná za obrovskú nádej ženských šípok. Sherrock, ktorú v rozvoji pribrzdili zdravotné problémy bola predpovedaná veľká budúcnosť a mohla by to dotiahnuť až do konkurenčnej PDC.

Turnaj obohatia svojou kvalitou aj viacnásobná účastníčka z Lakeside Paula Jacklin, či jeho minuloročná finalistka, Austrálčanka Corrine Hammond. Medzi prihlásenými nechýbajú samozrejme najlepšie slovenské hráčky Katarína Nagyová, Kristína Salczerová a Martina Sulovská, či jedna z najlepších českých hráčok Jitka Císařová.

foto zdroj:  BDO & DGmedia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.