Najpretriasanejším menom v súvislosti s prestupom medzi konkurenčnými organizáciami BDO a PDC je v posledných rokoch bezpochyby aktuálny šampión z Lakeside Glen Durrant. Populárny “Duzza”, sa teraz na túto tému konečne vyjadril a prezradil, ako to bude s jeho budúcnosťou.

Rodák z anglického Middlesbrough sa už viackrát nechal počuť, že by si rád zahral v najprestížnejšej svetovej organizácií PDC. Durrant je však pod zmluvou s BDO, ktorá môže jeho plány prekaziť.

“Učinil som rozhodnutie a prebral som ho aj s Macom (Elkinom – Durrantov manažér)” , hovorí Durrant. “Ak prehrám s Fittonom, či vo štvrťfinále, potom pôjdem do Q-School.”

Ďalší úspech v Lakeside však zrejme ukončí jeho plány. “V prípade, že sa dostanem do semifinále alebo finále, či turnaj vyhrám, potom je môj sen o PDC u konca, pretože tento rok tam nebudem môcť nastúpiť a v mojom veku spravím následne vyhlásenie, že už nikdy nepôjdem do PDC.”

Glen Durrant, podobne, ako aj ďalší hráči podpísal zmluvu s BDO, ktorá mu neumožňuje prestúpiť do konkurenčnej organizácie po skončení aktuálneho svetového šampionátu, ak by v Lakeside dosiahol semifinále.

Rozhodne však neplánuje na prebiehajúcom svetovom šampionáte nejaký zápas vypustiť a hovorí: “Je to buď teraz alebo nikdy, ale som tu aby som v Lakeside vyhral titul. Nechám za seba rozhodnúť osud.”

“Veľmi rád by som šiel do Q-School a veľmi by som chcel hrať v PDC, ale nikdy som nebol neúctivý ku BDO. Bol som hrdý, že som šampión,” hovorí Angličan, ktorý tak plánuje rešpektovať predpisy BDO.

Anglické eso sa tiež vyjadrilo k svojmu zdravotnému stavu: “Môj chrbát nie je v najlepšom stave, vek ma dobieha”. “Verím však, že mám pred sebou ešte ďalších päť dobrých rokov,” dodáva Durrant.

Súčasný šampión z Lakeside, po minuloročnom triumfe obmedzil svoju účasť na minimum turnajov. Viac ho bolo vídať v spoločnosti Phila Taylora, Garyho Andersona, či Denisa Priestleya na exhibičných podujatiach.

“Barnesley a Wigan znie lákavejšie na rozdiel od Dánska, Holandska, či Fínska. Celý okruh je veľmi únavný a ja stále pracujem na plný úväzok,” hovorí Duzza, ktorý sa okrem šípok živí prácou manažéra správy budov.

Durrant v dnešnom večernom zápase druhého kola bude čeliť trojnásobnému semifinalistovi z Lakeside Darrylovi Fittonovi. V prípade postupu ho vo štvrťfinále čaká jeden z dvojice Conan Whitehead / Jim Williams.

Úvodné foto: skysports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.