Súčasná jednotka rebríčka BDO a zároveň aktuálny majster sveta tejto organizácie Glen “Duzza” Durant si stále túži zahrať v konkurenčnej organizácií PDC. Povedal to v rozhovore pre magazín Love the Darts.

Zároveň prezradil, prečo do PDC neprestúpil po úspešnom svetovom šampionáte a nenastúpil do bojov v Q-School, kde hráči bojujú o Pro Tour karty PDC. “Myslím, že len ľudia, ktorí vyhrali v Lakeside pochopia, že nie je šanca aby som odohral zápasy 3 dni po víťazstve v Lakeside. V žiadnom prípade. Emocionálne, fyzicky, šípky boli poslednou vecou, na ktorú som pomyslel,” povedal Durrant.

“Ak by som šiel do Q-School, jednoducho by som na to nebol mentálne pripravený,” povedal Angličan. “Z môjho rozhodnutia nenastúpiť v Q-School mám radosť. Každý deň, keď pozriem na trofej, tak to pre mňa znamená, že reprezentujem BDO,” dodal Duzza.

Na otázku, či by prijal automatickú Pro Tour kartu v PDC namiesto bojov v Q-School odpovedal:” Áno, prijal by som Pro Tour kartu.”

Durrant si však stále túži zahrať v najprestížnejšej šípkarskej organizácií. “Poslednou výzvou, ku ktorej smerujú moje pohľady je Q-School a PDC,” povedal Durrant. “Je to stále niečo, čo je na programe. Hovorím, ak Barry Hearn (šéf PDC pozn.) počúva, prijal by som Pro Tour kartu. Ľudia si ale neuvedomujú, že máte podpísaný kontrakt s Lakeside a nie je šanca, že by som chcel ísť k súdu po výhre 100 tisíc libier,” priblížil situáciu Durrant.

Darts Corner - UK Darts Superstore

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.