O víkendu se v anglickém Wiganu, v Robin Park Tennis Center, odehrály dva turnaje ze serie Players Championship 2018, které ovládli holandští hráči.

V sobotu 28.dubna se celkovým vítězem stala světová jednička Michael van Gerwen, když ve finále zdolal Scotta Taylora 6:4. Pro Scotta bylo toto finále jeho největší dosavadní úspěch.

Čerstvě pasovaný holandský rytíř, Michael van Gerwen, toho již stihnul mnohem více. Byl to již jeho 25 titul ze serie turnajů Players Championship, pod PDC v letošním roce devátý titul a celkově jeho již neuvěřitelný 106.titul v kariéře.

Během turnaje si poradil s Whitlockem, Claytonem i Wadem a nakonec se Scottem Taylorem.

Velmi dobré výkony předvádí James Wade, pro kterého byl postup do čtvrtfinále nebo semifinále na  turnaji v tomto roce již sedmé, a přidal k tomu jednu finálovou účast.

V neděli 29. dubna měl turnaj také holandského vítěze, stal se jím 22letý Jeffrey de Zwaan. Tento mladík letos obhájil PDC Tour kartu a po dvou prohraných finálových účastí se mu konečně podařilo vyhrát titul v organizaci PDC.

Připojil se tak ke čtveřici hráčů Cadby, Ratajski, Mansell a Hopp, kteří letos svůj první titul vyhráli také. A jistě máme v paměti i jeho vyřazení Michaela van Gerwena na letošním UK Open ve třetím kole 10:8.

Ve finále si poradil s Jonnym Claytonem po vyrovnaném výkonu 6:5. Na cestě za titulem musel ale de Zwaan porazit i takové borce jako jsou Michael Smith, Justin Pipe, Steve Beaton, James Wilson a Gabriel Clemens.

Jonny Clayton oplatil ve čtvrtfinále sobotní porážku van Gerwenovi, když předtím nadělil kanára Owenovi, poté vyhrál nad Buntingem.

Jeffrey de Zwaan se tak stal desátým holandským hráčem v historii, který má titul z okruhu PDC. Zároveň se tím přiblížil k účasti na turnajích jako jsou WorldMatchplay a World Grand Prix, což je podle jeho slov jeho letošní cíl, zahrát si právě velké televizní turnaje.

Nyní se může pokusit předvést svoje šipkařské umění v kvalifikaci na další podnik European Tour do německého Sindelfingenu, European Darts Grand Prix, který se odehraje následující víkend 4.- 6.května 2018.

Nedělní turnaj se povedl i německým hráčům, kteří vyřadili světovou dvojku Wrighta i světovou trojku Crosse. Konkrétně Schindler a Clemens. Prvně jmenovaný uštědřil úřadujícímu světovému šampionovi Crossovi kanára – 6:0 a jen mu tím vrátil porážku z předchozího dne, kde kanára dostal on od mistra světa Crosse, a poté jestě Schindler vyhrál nad  Adrianem Lewisem 6:4.

Gabriel Clemens to dotáhl až do semifinále, kde podlehl de Zwaanovi, ale ještě předtím porazil Wrighta 6:3, Evettse,Wadea a Mansella.

Další dva turnaje Players Championship se odehrají 19. a 20.května 2018 v Arena Milton Keynes.