Michael van Gerwen s Davom Chisnallom ukázali skvelé šípkarské divadlo. Zápas medzi Darylom Gurneym a Garym Anderson zatienil pozápasový incident. Do semifinále World Grand Prix postujú aj Mensur Suljović a Peter Wright.

Tretíkrát za posledné štyri roky sa pozrie do semifinále World Grand Prix Rakúšan Mensur Suljović. „Gentle“ si vo štvrťfinále poradil s Gerwynom Pricom 3:2.

46-ročný rodák z bývalej Juhoslávie prehrával s Pricom 1:2 na sety. Znova však podal veľmi dobrý výkon a v rozhodujúcich momentoch zápasu dokázal využiť Welšanove chyby a otočiť priebeh zápasu.

„Je skvelý pocit byť v semifinále. Myslím, že turnaj vo formáte double-in, double-out je mojim turnajom.“ povedal po zápase miláčik publika Suljović.

Aj druhý zápas večera sa dostal do rozhodujúceho setu. Peter Wright mal duel veľmi dobre rozbehnutý a bol jedným krokom v semifinále, keď viedol už 2:0.

James Wilson sa však psychicky nezložil. Skvelo si počínal najmä pri otváraní legov, kedy len v minime prípadov minul svoj obľúbený D18. Jeho úspešnosť pri otváraní legu prvou šípkou bola viac ako 57%. Najmä vďaka tomu vyrovnal „Lethal Bisquit“ skóre na 2:2.

V záverečnom sete však dominoval už len Wright a získal ho v pomere 3:0. „Snakebite“ mal v rozhodujúcom sete takmer o 10 bodov vyšší priemer než  Wilson.

Aj vďaka desiatim nahádzaným 180-kam dosiahol v Dubline kariérne maximum. V zápase o postup do finále sa stretne s Mensurom Suljovićom.

„Minulý rok som s ním na tomto turnaji hral a nechal som si ho utiecť. Tento rok som však silnejší než vlani, takže to bude určite fantastický zápas,“ vyjadril sa k nadchádzajúcemu zápasu Wright.

Prekvapujúco hladko postúpil do semifinále obhajca titulu z vlaňajška Daryl Gurney. Po výhre nad Garym Andersonom v Champions League of Darts pred dvomi týždňami, zdolal Škóta aj v Dubline.

Anderson, ktorý bol považovaný za jedného z najväčších favoritov získal v zápase iba tri legy a jeho priemer dosiahol hodnotu necelých 79 bodov.  „Superchin“ mu svojou veľmi dobrou hrou viac nedovolil. Severný Ír navyše perfektne zatváral, keď jeho úspešnosť bola fantastických 75%.

Vzrušenie prinieslo pozápasové podanie rúk. Bývalý dvojnásobný majster sveta pri ňom vyčítal Gurneymu, že mal počas jeho hodov rozprávať. Následne sa medzi oboma strhla hádka a obaja hráči si vymenili niekoľko štipľavých slov.

„Gary sa snažil povedať, že som za ním rozprával. Nikdy som pri žiadnom zápase nerozprával. Úprimne, som z neho sklamaný. Som veľký fanúšik šípok a Garyho. Vôbec ma to neteší,“ vyjadril svoj pohľad na incident Gurney.

Jeden z najlepších zápasov v histórií turnaja predviedli na záver večera Michael van Gerwen s Davom Chisnallom. Michael van Gerwen napokon zvíťazil 3:2 s víťazným priemerom 101,54. Čo je doteraz najvyšší priemer v tohtoročnom turnaji a celkovo 10. najvyšší v histórii turnaja.

Priemer zdolaného Dava Chisnalla bol skvelých 97,78. Štatistici tiež vypočítali, že kombinovaný priemer z tohto zápasu bol dokonca najvyšší v histórii World Grand Prix.

„Takéto zápasy by sme mali vidieť neustále. Bolo to neuveriteľné. Dave hral fenomenálny zápas. Myslím, že to bol najlepší zápas, aký kedy Dublin videl,“ nechal sa počuť van Gerwen.

World Grand Prix 2018

Výsledky (Štvrtok 4.10.2018)

Štvrťfinále

Mensur Suljovic (91.19) 3-2 (84.41) Gerwyn Price
Peter Wright (87.64) 3-2 (85.79) James Wilson
Daryl Gurney (92.72) 3-0 (78.99) Gary Anderson
Michael van Gerwen (101.54) 3-1 (97.78) Dave Chisnall

Program

Semifinále (Piatok 5.10.2018)

Mensur Suljović – Peter Wright
Daryl Gurney – Michael van Gerwen

1 komentár

  1. Co do incidentu Anderssona a Gurneyho….Nemyslím si že i kdyby Gurney něco mluvil nemůže to ovlivnit takového profesionála jako Andresson je,Nemluvím o tom že tam neustále něco pokřikují tisíce lidí .
    Tohle není dobrá vizitka Anderssona. Je to škoda že tak klesl …

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.