Gary Anderson sa stal prvým hráčom, ktorý nad svoju hlavu zdvihol trofej Phila Taylora. Rozhodla o tom jeho výhra v najdlhšom finále v histórii World Matchplay. Škótsky hráč zdolal po obrovskej dráme Mensura Suljovića 21:19.

Okrem trofeje si víťazstvom zabezpečil prémiu 115 tisíc libier a ďalších 45 tisíc mu na účet pribudlo za 9-šípkové zavretie zo štvrťfinále proti Joovi Cullenovi.

Vo finále predviedli obaja hráči fantastické  šípky, ktoré zniesli najprísnejšie kritériá a mnohí odbornici sa zhodli, že išlo o jeden z najlepších finálových zapasov vo finále Majir turnaja.

Anderson viedol v zápase už 17:13 a bol leg od víťazstva v zápase. Rakúšan sa však nevzdával, bojoval, dokázal vyrovanať na 17:17 a poslať zápas do „predĺženia“.

Ďalší moment, kedy mohol „Flying Scotsman“ rozhodnúť o svojom víťazstve prišiel za stavu 19:18. Úradujúcej svetovej štvorke zostávalo zatvoriť 121, no posledná šípka Škótovi vypadla zo stredu a leg napokon získal Suljović.


Andersona tento moment nezlomil a dvojnásobný svetový šampión v nasledujúcom legu brejkol svojho súpera a leg získal zavretím 14. šípkou. Svoju prácu dokončil v 40. legu zápasu, kedy 15. šípkou trafil D10 a rozhodol o zisku svojho premiérového titulu z World Matchplay.

Anderson sa stal v poradí tretím hráčom s „trojitou korunou“, ktorá ráta tituly z World Darts Championship, Premier League a World Matchplay.

„Mám veľkú radosť z víťazstva na tomto turnaji. Bol to ťažký boj, ako vždy proti Mensurovi a myslím, že dnes som mal aj trocha šťastia,“ povedal po zápase Anderson.

„Keď mi vypadla šípka na víťazstvo zo stredu, bolo to frustrujúce. No podarilo sa mi znova získať svoj pokoj a vyhrať, “ opísal dôležitý moment Škót.

Porazený finalista Mensur Suljović neodišiel naprázdno a získal odmenu 55 tisíc libier.

„Bolo úžasné zahrať si v tomto finále. Bol to výborný zápas. Ďakujem všetkým za podporu, užíval som si hru na tomto mieste,“ povedal Suljović.

„Gary hral vynikajúco, bol najlepším hráčom turnaja, takže je v poriadku, že som s ním prehral. On je šampión a má môj rešpekt,“ zložil poklonu svojmu superovi.

Foto: Lawrence Lustig / PDC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.