Víťazom úvodného podujatia Players Championship v roku 2020 sa v anglickom Barnsley stal Gary Anderson. Premiéru na ProTour si odkrútil Karel Sedláček, ktorý si počínal vynikajúco a dostal sa medzi najlepších 32 hráčov.

V Barnsley sa dnes opäť prepisovala história českých šípok. Na svoj prvý turnaj v rámci PDC ProTour nastúpil český reprezentant Karel Sedláček. „Zlej Kája“ sa tak ocitol medzi 128 hráčmi, ktorí sú držiteľmi PDC Tour karty spolu s menami ako Peter Wright, Michael van Gerwen alebo Gary Anderson.

Do prvého kola mu žreb pridelil veľmi ťažkého súpera. Belgičan Kim Huybrechts je štvrťfinalistom posledných majstrovstiev sveta a dvojnásobným účastníkom Premier League. Sedláček sa však veľkého mena nezľakol a pustil sa do neho, ako by na ProTour pôsobil už niekoľko sezón.

Huybrechts si nestihol napraviť ani letky na svojich šípkach a už prehrával 0:3. Sedláček bral úvodné tri legy po 15, 12 a 16 odhodených šípkach a s priemerom na úrovni 100 bodov. Vo štvrtom legu dokázal „Hurricane“ prerušiť sériu českého reprezentanta a znížiť, no Sedláček si v ďalšom legu nenechal vziať podanie a po 16 šípkovom legu viedol už 4:1.

Počas ďalších dvoch legov si každý z hráčov udržal podanie a Sedláčkovi za stavu 5:2 v jeho prospech zostávalo získať na výhru posledný leg. Zrejme tiaha okamihu a vidina úspechu v nasledujúcich legoch Karlovi trocha zväzovala ruky a tak Belgičan tromi získanými legmi v rade dokázal vyrovnať na 5:5.

Sedláček si však nechcel nechať újsť skvelú príležitosť na premiérové víťazstvo na Players Championship a do posledného legu vstúpil koncentrovanejší. Po deviatich šípkach bol na zatváraní a napokon 17 šípkou zatvoril double 8 a mohol tak sláviť svoju výhru a ďalší zápis do kroník českých šípok.

V druhom kole čakal na mnohonásobného českého šampióna Angličan Mervyn King. Víťaz ôsmich turnajov PDC, ktorý patrí už dlhé sezóny do absolútnej svetovej špičky a pravidelne sa zúčastňuje najväčších televíznych turnajov.

„Zlej Kája“ síce stratil úvodný leg zápasu, keď sa vytrápil na zatváraní, no to bolo všetko, čo Kingovi dovolil. Ďalších šesť legov už bral český hráč, pričom na zatvorenie svojho posledného legu potreboval iba 13 šípok. Víťazstvo mu zaručilo postup medzi 32 najlepších hráčov dnešného dňa.

Tam ho už čakal ďalší Angličan Darren Webster. Na 26. hráča svetového rebríčka mal Sedláček dobré spomienky. Pri svojom doteraz najväčšom úspechu v PDC, ho zdolal vlani v Mníchove v 3. kole German Darts Grand Prix a postúpil medzi osmičku najlepších v podniku PDC European Tour.

Do dnešného zápasu však vstúpil lepšie „Demolition Man“, ktorý bral úvodné dva legy. Sedláček okamžite kontroval a vyrovnal na 2:2. Ďalší priebeh zápasu charakterizovali straty podania. Do stavu 5:4 v prospech Webstera si ani jeden hráč neudržal svoj servis.

V desiatom legu však už Webster prerušil túto sériu (aj keď Sedláček mal opäť príležitosť brejknúť súpera pozn.) a rozhodol o svojej výhre 6:4. Karel Sedláček si postupom medzi 32 najlepších zarobil svojich prvých tisíc libier do rebríčkov PDC. Jeho kombinovaný priemer z dnešného turnaja bol slušných 89,11 a úspešnosť na zatváraní dosiahla úroveň 36%.

Najlepšie si dnes počínala škótska hviezda Gary Anderson. „Flying Scotsman“ sa od úvodu sezóny prezentuje veľmi dobrou formou a po solídnych výkonoch na Masters a štvrtkovej výhre v Premier League nad Darylom Gurneym, prešiel dnešným turnajom ako jediný bez prehry.

Anderson si vo finále poradil s veľkým prekvapením turnaja, Kanaďanom Jeffom Smithom 8:4. Škót vo finále dosiahol priemer 98 bodov a 44% úspešnosť na zatváraní a triumfom zavŕšil dnešné fantastické výkony a získal svoj prvý individuálny titul od Champions League v roku 2018.

Anderson počas dnešného turnaja postupne vyradil Christiana Bunseho, Simona Whitlocka, Gerwyn Pricea, Roba Crossa, Joea Cullena a v semifinále Adriana Lewisa. Jeho celkový turnajový priemer bol fantastických 101,85 a na zatváraní premenil 45 z celkovo 98 pokusov, čo predstavovalo 45% úspešnosť.

Prvý z turnajov Players Championship nám priniesol hneď aj dve 9-šípkové zatvorenia. Tie padli už po 90 minútach od začiatku turnaja a postarali sa o ne Mickey Mansell pri výhre 6:4 nad Nathanom Derrym a Mike van Duivenbode, ktorý si aj vďaka tomuto momentu poradil s Chrisom Dobeyom 6:5.

Ďalší turnaj zo série Players Championship je na programe zajtra od 13:00.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.