Po výhre nad Darrenom Websterom v osemfinále Grand Slam of Darts, prepol Phil Taylor okamžite na svoj ďalší duel a v pozápasovom rozhovore adresoval niekoľko štipľavých slov na adresu svojho ďalšieho súpera, ktorým dnes bude Daryl Gurney.

Taylor je známy tým, že pred dôležitými zápasmi začína slovné a psychologické vojny so svojimi súpermi. Tých tak dokáže rozhodiť a vyťažiť z toho vo svojom zápase. Jeho najnovšou “obeťou” sa stala aktuálna svetová štvorka Daryl Gurney.

Na otázku Laury Woods zo Sky Sports, či je Daryl Gurney budúcnosťou šípok odpovedal: “Úprimne? Nie. Naozaj nie, nie, nie, nie. Ako osobu mám Daryla Gurneyho rád, sledovať ho však v TV? Nie, to nie je pre mňa.”

Taylor narážal najmä na Gurneyho teatrálne správanie z World Grand Prix, za ktoré Severného Íra odsúdilo aj mnoho fanúšikov. “Trocha sa rozveseľ, usmej, prestaň byť taký nevrlý. Ako človek nemá konkurenciu, ale tam hore vyzerá, akoby mu na pleciach ležal celý svet a nemusí tomu tak byť,” radí Gurneymu Angličan.

Podľa Taylorovych slov nie je Gurney tou osobou, akou sa na pódiu prezentuje. “Nechcem do neho kopať. Potrebuje sa trocha usmiať a konať sám za seba, pretože tam na pódiu, to nie je Daryl Gurney, verte mi. Spýtajte sa Wayna Mardla, Johna McDonalda. Daryl Gurney nie je tou osobou, ktorú vidíte na pódiu.”

“Je lepším hráčom , verte mi alebo nie. On je omnoho lepším hráčom. Mohol by byť svetovým šampiónom? Áno, ale usmej sa a rob to aj s úsmevom. Radšej sa pripravte, v sobotu sa nebude usmievať,” zavtipkoval Taylor.

Legendárny Taylor nevynechal ani príležitosť vyjadriť sa k svojmu veľkému rivalovi Michaelovi van Gerwenovi. “Želám si, aby som bol mladší, aby som mohol Michaela van Gerwena “rozdrviť”. Verte mi! Rád by som s nim bojoval. Mal som Dennisa (Priestleyho), mal som Barneyho, ale v súčasnosti už veľmi nemôžem. Stále ho môžem zdolať, pretože viem, ako ho zdolať.”

Zdá sa však, že Taylor si pripravuje svojho nástupcu a tým by nemal byť nik iný, než Corey Cadby. Na jeho adresu povedal: “Strávim nejaký čas s Coreym Cadbym. Volám ho Corey Cadbury, pretože zje veľa čokolády. Strávim s nim veľa času a naučím ho, ako zdolať Michaela, verte mi.”

Úvodné foto: Lawrence Lustig/PDC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.