Ďalším z výrobcov, ktorý predstavil svoje novinky sa stal Harrows. Značka, ktorá sa teší veľkej popularite aj medzi slovenskými a českými šípkarmi nezostala dlžná svojej povesti a šípkovým nadšencom naservírovala veľkú porciu výnimočných produktov.

Spoločnosť Harrows patrí medzi lídrov vo výrobe šípkarského vybavenia. Jej vznik sa datuje do roku 1973, kedy sa z malého obchodu vo štvrti Enfield v severnom Londýne dostali do sveta prvé produkty tejto značky.

V roku 1985 sa stal hlavnou tvárou tohto výrobcu jeden najlepších hráčov svetovej histórie – Eric Bristow. V tej dobe išlo o podpis najväčšej zmluvy v histórií svetových šípok, ktorá bola v v priamom prenose vysielaná v národnej televízií. Spojenie Harrows a Eric Bristow následne vydržalo viac ako 20 rokov.

Harrows má v súčasnosti v ponuke viac ako 800 produktov. Ako jeden z lídrov na trhu posúva každý rok technické hranice a prináša fantastické produkty. Tento rok nebol výnimkou a dizajnéri Harrows znova navrhli viaceré výnimočné kúsky.

Pozrime sa bližšie na niektoré z noviniek, ktoré uzreli svetlo sveta v rámci Harrows Launch 2018.

Oracle 90% Tungsten

90% wolframové šipky sú ukážkou technologicky vyspelého strojového obrábania, ktorým sú v Harrows povestný.

Stredovo vyvážený barel je rozdelený na jedenásť symetrických segmentov, ktoré majú hráčovi priniesť dokonalú kontrolu nad správaním šipky. Štíhle telíčko umožňuje tesné zgrupovanie šípok a minimalizuje odskoky.

Vzhľadu dominuje trojfarebný kontrast, ktorý je vytvorený pomocou precízneho a zložitého frézovania.

Tieto šípky dopĺňajú násadky Black/Jade Midi Supergrip Fusion, nové letky Prime a náhradné laserom gravírované hroty.

Steelové šipky sú k dispozícii v 22, 23, 24 a 26 gramovom a softové v 18 gramovom prevedení.

Harrows Oracle

Wolfram Infinity 97% Tungsten

Harrows pricháza aj s novou generáciou populárnych modelov Wolfram 97%. Obľúbené telíčko týchto už kultových šípok má nový vzhľad, vylepšený povrch a šípka ma lepšie letové vlastnosti.

Intenzívny grip zaisťuje presné a konzistentné odhody. Barely Wolfram Infinity 97% sú doplnené násadkami Black/Red Midi Supergrip Fusion a novými letkami Prime. Steelové šípky navyše obsahujú náhradné laserom gravírované hroty.

Wolfram Infinity 97% sú dostupné v 21, 22, 23, 24, 25 a 26 gramovom prevedení. Softové verzie bude možné dostať v 18 a 20 gramových verziách.

Harrows Wolfram Infinity

Spina 90% Tungsten

Ďalším modelom, s ktorým sa Harrows snaží pomotať hlavu každému šípkarovi je model Spina 90%. Tieto šípky sú k dispozícii v elegantom čiernom a zlatom pokovaní nitridom titanu.

Jemnejšie „žraločie“ drážky v zúžení umožňujú zachovať konzistentnú polohu prstov pri každom hode. Spolu so šípkami Spina 90% budú obsahom balenia násadky Supergrip Fusion, letky Quantum a náhradné laserom gravírované hroty.

Steelové šipky sú k dispozícii v 21, 22, 23, 24, 25 a 26 gramovom prevedení. Softové šípky budú zasa dostupné v 18 gramovom prevedení.

Harrows Spina ST

Predator 90% Tungsten

Barel šípok Predator uspokojí všetkých hráčov bez ohľadu na to, či preferujú predné, stredné, či zadné uchopenie šípky. Zužujúci tvar barelu umožňuje zachovať konzistentné polohovanie prstov.

Šipky sú doplnené násadkami Black/Red Midi Supergrip Fusion a úplne novými letkami Predator.

Steelové šipky sú k dispozícii v 21, 22, 23, 24, 25 a 26 gramovom prevedení. Softové šípky zasa v 18 a 20 gramovom prevedení.

Razr 90% Tungsten

Nová rada šípok RAZR sa snaží nalákať najmä hráčov, ktorí vyžadujú intenzívnejšie spojenie so šípkou a konzistentné odhody. Šípky Razr je možné dostať vo dvoch profiloch – paralelnom so stredovým vyvážením a súdkovitom s frontálnym vyvážením.

Balenie dopĺňajú násadky Clear Midi Supergrip a nové letky Prime.

Šipky dostanete v 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28 a  dokonca aj 30 gramovom prevedení. Softové v 18 a 20 gramovom prevedení.

Harrows RAZR Steeltip

Násadky Supergrip Carbon

Supergrip Carbon je najnovším prírastkom obľúbenej rady násadok Supergrip. Násadky sú vyrobené z karbónoveho kompozitu, vďaka ktorému patria k najodolnejším, ktoré kedy spoločnosť Harrows vyrobila.

Dostupné sú v piatich farebných kombináciách Black/Silver, Black/Gold, Black/Aqua, Black/Green and Black/Red a v troch rozmeroch – Medium, Midi a Short.

Harrows Supergrip Carbon

Násadky Dimplex

Dimplexy boli prvýkrát uvedené na trh pred 6 rokmi a ihneď sa zaradili medzi najpopulárnejšie násadky Harrows. V novej sezóne získajú nové farebné prírastky – Aqua, Fire Red a Jade.

Všetky farby sú k dispozícii vo dvoch rozmeroch – Medium a Short.

Harrows Dimplex

Púzdra Pro 6 & Pro 12 Blaze

Blaze Pro 6

Púzdro Blaze bolo po prvýkrát predstavené v minulom roku, no okamžite získalo veľkú popularitu. Dizajnéri značky preto prišli s vynoveným modelom, do ktorého sa zmestí ešte viac šípok a doplnkov.

Do nového púzdra Blaze po novom vojdú až dva kompletne zložené sety šípok, navyše obsahuje 8 priehriadiek a sieťku na príslušenstvo.

Vybrať si môžete zo štyroch farieb: čiernej, nefritovej, modrozelenej a červenej.

Harrows Blaze Pro 6

Blaze Pro 12

Púzdro Pro 12 je dvakrát väčšie než Pro 6. Zároveň pojme až štyri kompletne zložené sety šípok a má 18 odkladacích priehradiek. Tento produkt možno dostať v rovnakých farebných vyhotoveniach ako Pro 6.

Harrows Blaze Pro 12

Produkty Harrows budú na českom a slovenskom trhu dostupné približne v polovici tohto mesiaca.

Kompletná fotogaléria nových produktov od Harrows

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.