Českí hráči vzali úvodný kvalifikačný víkend na podujatia zo série PDC European Tour útokom. Pavel Jirkal triumfoval na dvoch turnajoch a zahrá si v Leverkusene a Saarbrückene. Karel Sedláček bude vďaka víťazstvu čeliť hviezdam PDC v Mníchove.

Víkend, ktorý sa zapíše do histórie českých šípok sa odohral v pražskom Klub Ajeto, kde boli na programe úvodné štyri Východoeurópske kvalifikácie na PDC European Tour. Českí hráči brali víťazstvo v troch turnajoch a veľa ani nechýbalo, aby mali dokonca 100% úspešnosť.

Hneď v úvodnej sobotnej kvalifikácii ťažil z výbornej formy Pavel Jirkal. „Pája“ sa skvelými výkonmi prezentoval už pred dvomi týždňami v nemeckom Hildesheime, kde mu spolu s Karlom Sedláčkom len o chlp ušla PDC Tour karta.

V domácom prostredí nedal Jirkal svojim súperom šancu a vďaka finálovému víťazstvu 6:3 nad Poliakom Sebastianom Steyerom, získal právo štartovať v Leverkusene na turnaji European Darts Open. Stane sa tak v poradí druhým českým hráčom, ktorý si zahrá na turnaji tejto série.

V druhej sobotnej kvalifikácií neboli českí hráči ďaleko od ďalšieho víťazstva. Davidovi Rosímu chýbal len krok ku životnému úspechu. Vo finále kvalifikácie mu však stopku vystavil najlepší ruský hráč súčasnosti – Boris Koltsov, ktorý českého hráča zdolal 6:1.

V nedeľu už do bojov zasiahol aj účastník PDC World Darts Championship 2019 Karel Sedláček, ktorý v sobotu nemohol štartovať z rodinných dôvodov.

Najúspešnejší český hráč dal okamžite všetkým najavo svoju prítomnosť. Celú kvalifikáciu ovládol, pričom vo finále zdolal Poliaka Waclawského 6:3. Víťazstvo v tomto turnaji mu otvorilo brány k turnaju German Darts Grand Prix v nemeckom Mníchove.

Záverečná kvalifikácia pražského víkendu sa hrala o účasť na turnaji German Darts Open v Saarbrückene. Dlho to vyzeralo na české finále Sedláček – Jirkal, no „Zlej Kája“ napokon po tesnom výsledku 5:6 vypadol v semifinále s poľským hráčom Waclawskim.

Svojho krajana však dokázal dokonale pomstiť Pavel Jirkal, ktorý si výhrou 6:4 zabezpečil fantastický druhý víkendový triumf a zakončil tak pre české šípky víkend ako z ríše snov.

Vďaka postupu do hlavných turnajov PDC European Tour si česká dvojica Jirkal – Sedláček aj finančne prilepší. Za účasť v 1. kole turnaja tejto tour prináleží hráčom odmena 1 000 libier.

Prémie z PDC European Tour sa zároveň započítavajú do rebríčka PDC Order of Merit. Vzhľadom k tomu, že Jirkal so Sedláčkom budú aktuálne jediní dvaja českí hráči figurujúci v tomto rebríčku, patrí obom hráčom právo reprezentovať Českú republiku na World Cup of Darts v Hamburgu.

Situácia sa môže ešte zmeniť po ďalšom kvalifikačnom víkende. Ten sa bude konať 9-10. marca v Budapešti. Hrať sa bude postup na ďalšie štyri turnaje PDC European Tour.

Výsledky turnajov

PDC European Tour EE Qualifier#1
European Darts Open – Leverkusen

Štvrťfinále
Sebastian Steyer 6-3 Lukasz Waclawski
Jakub Kašpar 3-6 Michal Šmejda
Krzysztof Kciuk 4-6 Székely Pál
Pavel Jirkal 6-3 Pavel Drtil

Semifinále
Sebastian Steyer 6-3 Michal Šmejda
Székely Pál 5-6 Pavel Jirkal

Finále
Sebastian Steyer (86,38) 3-6 Pavel Jirkal (89,87)

 

PDC European Tour EE Qualifier #2
German Darts Championship – Hildesheim

Štvrťfinále
David Rosí 6-2 Krzysztof Kciuk
David Písek 4-6 Kovács Patrik
Sebastian Steyer 6-4 Balogh Béla
Székely Pál 5-6 Boris Koltsov

Semifinále
David Rosí 6-4 Kovács Patrik
Sebastian Steyer 2-6 Boris Koltsov

Finále
David Rosí (76,69) 1-6 Boris Koltsov (89,92)

 

PDC European Tour EE Qualifier #3
German Darts Grand Prix – München

Štvrťfinále
Lukasz Waclawski 6-4 Székely Pál
Krzysztof Kciuk 6-1 Juraj Vindiš
Michal Šmejda 1-6 Karel Sedláček
Jakub Kašpar 6-4 Sebastian Steyer

Semifinále
Lukasz Waclawski 6-4 Krzysztof Kciuk
Jakub Kašpar 2-6 Karel Sedláček

Finále
Lukasz Waclawski (79.09) 3-6 Karel Sedláček (82,96)

 

PDC European Tour, East Europe Qualifier #4
German Darts Open – Saarbrücken

Štvrťfinále
David Písek 2-6 Karel Sedláček
Lakatos Gergely 2-6 Lukasz Waclawski
Alexits Tamás 4-6 Székely Pál
Pavel Jirkal 6-1 Sebastian Steyer

Semifinále
Karel Sedláček 5-6 Lukasz Waclawski
Székely Pál 5-6 Pavel Jirkal

Finále
Lukasz Waclawski 4-6 Pavel Jirkal

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.