Šípky zažívajú boom, to už vedia aj ľudia, ktorí sa tomuto odvetviu nevenujú a počuli o ňom maximálne z médií alebo sprostredkovane od svojich priateľov. Faktom je, že šípky sú šport, ktorý si počas svojho života vyskúšal minimálne raz každý jeden z nás. A boom, ktorý teraz vznikol nie je dielom náhody, ale pripravenosti a vzniknutej príležitosti.

Neexistuje však odvetvie alebo športová disciplína, ktorá bude rásť do nekonečna. Okrem toho, treba si uvedomiť, že sa nachádzame v dobe, kedy je naozaj veľká konkurencia na voľno časové aktivity. Možností je viacej ako bolo kedykoľvek predtým a udržať si svoju klientelu, respektíve rásť a získať nových hráčov a fanúšikov, je skutočne veľká úloha. Pretože, máme tu stále športy ako futbal, hokej, tenis a basketbal, ktoré majú svoje veľké miesto v našej kultúre a našich životoch. K tomu musíme pripočítať výdobytky posledných rokov ako napríklad gaming, pričom esporty skutočne zobrali scénu voľného času (a už aj profesionálneho športu) útokom a sú populárne najmä medzi dvadsiatnikmi. Šípky však majú svoje osobnosti ako napríklad Gerwyn Price. Ten sa venoval predtým rugby.

A potom tu máme šípky, ktoré v sebe stelesňujú kombináciu tradície a modernity. Je to myslené tak, že šípky sú v našich mysliach prakticky odjakživa, i keď treba objektívne napísať, že väčšina ľudí ich mala, schválne píšeme v minulom čase, fixnuté ako zábavku do pohostinstva či pubu, ako spôsob krátenia času so svojimi priateľmi. To stále samozrejme platí, ale šípky sú profesionálnou športovou disciplínou, ktorá má svoje zväzy, hráčov, súťaže, ligy a v neposlednom rade pozornosť. Najväčšie šampionáty v šípkach sledujú milióny ľudí po celom svete. Vo svete online médií a sociálnych sietí je zaujať dôležité a uvedomili si to aj kompetentní ľudia v šípkach. 

Ako príklad môžeme poskytnúť predovšetkým Veľkú Britániu, kde sú šípky naozaj nesmierne populárne a nie je to len o hráčoch ako takých, ale aj o marketingu, podujatiach, sledovanosti a do úvahy treba brať aj služby, ktoré poskytujú športové tipy. Šípky sú populárne, pretože sú často napínavé, hráči sú vyrovnaní a zápasy sa rozhodujú v posledných momentoch. Na favorita je často kurz okolo 2,0, pretože skrátka aj tí najlepší môžu prehrať. Čitateľnosť vývoja je nízka, preto nie je núdza o obraty. Vzrušenie, akcia a šanca pre všetkých, to je niečo, čo každé športové odvetvie posiela dopredu.

A šípky nie sú výnimkou. Treba však dodať, že sa objavujú názory, že šípky sú iba dočasná bublina, ktorá čoskoro praskne. My si to nemyslíme, tento šport je natoľko etablovaný a má také zázemie, že už má na čom stavať. Podobné hlasy sa objavovali a stále objavujú aj ohľadom zmiešaných bojových umení, alebo ak chcete MMA. Tiež to mala byť bublina, ktorá ale, ako sa zdá, nepraskla, ale naberá sústavne na sile. Samozrejme, nedá sa lineárne stúpať do nekonečna, všetko bude záležať od nových trendov a celkového vývoja spoločnosti, ale dovolíme si tvrdiť, že šípky už teraz majú vo svete športu miesto, o ktoré sa nemusia báť. A v neposlednom rade, je dôležité, aby sa dbalo na kontinuitu a to, aby sa objavovali noví a noví hráči, plus, celkovo, aby šípky expandovali ako napríklad do Českej republiky, kde už v tejto chvíli majú aj svoju Premier League a to je veľká vec. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.