Fantastický úspech dosiahol Karel Sedláček. Český reprezentant zdolal vo finále dnešnej Východoeurópskej kvalifikácie na Dutch Darts Championship ruského hráča Borisa Koltsova 6:4 a ako prvý Čech v histórii si zahrá v PDC European Tour.

Najlepší východoeurópski hráči majú tento víkend zraz v pražskom šípkarskom podniku Klub Ajeto, kde sa konajú kvalifikácie na záverečné štyri podujatia PDC European Tour.

V sobotu boli na programe dve kvalifikácie, v ktorých sa hralo o účasť na turnaji German Darts Championship a Dutch Darts Championship.

Úvodná kvalifikácia nedopadla z pohľadu českých hráčov úspešne. Spomedzi siedmich domácich borcov dokázali prekročiť prah prvého kola iba Michal Šmejda a Pavel Drtil. Obaja však skončili v druhom kole na šípkach Borisa Koltsova resp. Krzysztofa Ratajskeho.

Práve druhý menovaný napokon celú kvalifikáciu ovládol. Skúsený Poliak vo finále zdolal Maďara Pála Székelyho 6:3 a kvalifikoval sa tak na ďalšie podujatie European Tour.

Českí hráči sa však dokázali zmobilizovať a v druhej kvalifikácii už podávali omnoho lepšie výkony, výsledkom čoho bolo čisto české semifinále, ktoré obstarali stálice domácej scény Karel Sedláček a Pavel Drtil.

V súboji dvoch výborných priateľov napokon ťahal za kratší koniec Pavel Drtil, ktorý svojmu súperovi podľahol 1:6. „Zlej Kája“ si postupom do finále zabezpečil už svoju štvrtú finálovú účasť v kvalifikácií na European Tour v tomto roku.

Tie síce nedopadli v jeho prospech, no český reprezentant, ktorý si v júni zahral aj vo Frankfurte na PDC World Cup of Darts dnes cítil svoju šancu na úspech.

Výborným výkonom a trpezlivou hrou dokázal vo finále poraziť skúseného ruského hráča Borisa Koltsova 6:4. Sedláčka nerozhodil ani 11 a 12 šípkový leg, ktorý zahral jeho súper.

Bol to práve rodák z Červeného Kostelca, ktorý počas celého finále udržal pokoj pri zatváraní, čo sa odzrkadlilo aj na skvelej 55% úspešnosti v tomto štatistickom ukazovateli.

Karel Sedláček si víťazstvom zabezpečil účasť v 1. kole turnaja Dutch Darts Championship, ktorý sa uskutoční v termíne 7-9. septembra v holandskom Maastrichte a stane sa tak vôbec prvým českým hráčom, ktorý si zahrá na turnaji European Tour.

V Holandsku sa môže tešiť na najväčšie hviezdy svetových šípok, ktorými sú Michael van Gerwen, Peter Wright alebo majster sveta Rob Cross. Český hráč za účasť v prvom kole zinkasuje aj prémiu 1000 libier, vďaka čomu bude figurovať aj v rebríčkoch Order of Merit.

Niekoľkonásobný český šampión sa tak znova zapísal do histórie českých šípok. V minulosti to bol práve on, kto sa ako prvý z českých hráčov predstavil na Majstrovstvách sveta BDO.

Výsledky
Kvalifikácia na German Darts Championship

L16
David Rosí 0-6 Krzysztof Ratajski
Pavel Drtil 6-2 Kovács Patrik
Roman Benecký 5-6 Michal Šmejda
Boris Koltsov 6-2 Bezzeg Nándor
Lakatos Gergely 6-1 Karel Sedláček
František Humpula 2-6 Balogh Béla
Martin Popelka 2-6 Alexits Tamás
Székely Pál 6-3 Tytus Kanik

Štvrťfinále
Krzysztof Ratajski 6-3 Pavel Drtil
Michal Šmejda 0-6 Boris Koltsov
Lakatos Gergely 3-6 Balogh Béla
Alexits Tamás 3-6 Székely Pál

Semifinále
Krzysztof Ratajski 6-3 Boris Koltsov
Balogh Béla 0-6 Székely Pál

Finále
Krzysztof Ratajski 6 – 3 Székely Pál

Dutch Darts Championship

L16
Alexits Tamás 6-3 Balogh Béla
František Humpula 1-6 Krzysztof Ratajski
Székely Pál 6-0 Martin Popelka
Boris Koltsov 6-1 David Rosí
Lakatos Gergely 6-2 Roman Benecký
Karel Sedláček 6-1 Michal Šmejda
Pavel Drtil 6-5 Kovács Patrik
Tytus Kanik 6-3 Bezzeg Nándor

Štvrťfinále
Alexits Tamás 0-6 Krzysztof Ratajski
Székely Pál 5-6 Boris Koltsov
Lakatos Gergely 0-6 Karel Sedláček
Pavel Drtil 6-1 Tytus Kanik

Semifinále
Krzysztof Ratajski 5-6 Boris Koltsov
Karel Sedláček 6-1 Pavel Drtil

Finále
Boris Koltsov 4-6 Karel Sedláček

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.