Cez víkend sa v Budapešti uskutoční východoeurópska kvalifikácia na prvé 3 podujatia PDC European Tour. Až do minulej sezóny si mohli hráči vybojovať miestenky na týchto turnajoch len v dvoch kvalifikáciách. Prvou bola národná kvalifikácia určená pre hráčov z krajiny, v ktorej sa aktuálne podujatie koná a druhou európska kvalifikácia, ktorá však bola vždy nabitá veľkými menami.

Nové rozdelenie kvalifikácií, ktoré PDC zaviedla v tomto roku dáva možnosť aj hráčom z našich končín vybojovať si miestenku na turnaje obsadené svetovou špičkou. „Je to lákavé a zajímavé. Lákavé v tom, že si můžeme zahrát turnaje PDC a máme to kousek. Tim pádem zkušenost a kvalitní turnaj. A zajímavé tím, že člověk nemusí absolvovat více turnajú aby se kvalifikoval na velkej turnaj,“ hovorí jeden z najlepších českých hráčov Michal Ondo, ktorý sa kvalifikácie taktiež zúčastní.

Česká republika je spolu so Slovenskom zaradená do východoeurópskej kvalifikácie spolu s ďalšími 16 krajinami (Rusko, Ukrajina, Gruzínsko, Moldavsko, Bielorusko, Poľsko, Slovinsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Albánsko, Kosovo, Macedónsko). Náš región má pridelenú jednu miestenku na každé podujatie European Tour. Tú získa vždy víťaz konkrétnej kvalifikácie

V Budapešti sa uskutočnia hneď 3 kvalifikácie a to na podujatia European Tour v Hildesheime, Jene a Saabrückene. Spomedzi česko-slovenských hráčov sa v kvalifikácií predstaví okrem Onda ešte Michal Šmejda, Petr Rouč a Pavel Jirkal. Najmä prvý menovaný, Michal Ondo sa netají svojimi ambíciami. „Do Budapešti jedu s tema největšíma ambicema. Chci podat co nejlepší výkon, co umím a kvalifikovat se. Samozřejme to bude těžké, ale ja věřím, že se s tím poperu,“ povedal v rozhovore pre náš web.

Úspechu podriadil aj svoju prípravu a vďaka svojej skvelej rodine sa mohol posledné dva týždne plne koncentrovať len na svoj tréning. Rozhodne však ani zvyšný traja hráči necestujú do Budapešti na výlet a majú reálnu šancu na vybojovanie miestenky. Začiatok prvého kvalifikačného turnaja je v sobotu naplánovaný na 13:30. Turnaje sa hrajú formátom na 6 víťazných legov.

 

foto zdroj: Lawrence Lustig/PDC

Darts Corner - UK Darts Superstore

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.