Trojnásobný majster sveta a jedna z legiend organizácie BDO, Angličan Martin Adams je pripravený podať BDO pomocnú ruku a prevziať pozíciu jej riaditeľa.

Organizácia BDO sa od nástupu Desa Jacklina do pozície svojho riaditeľa potýka s obrovskými problémami a je na pokraji kolapsu. Majstrovstvá sveta tejto organizácie sa dokonca museli po prvýkrát presunúť z ikonického Lakeside do haly Indigo v londýnskej O2 aréne.

Mnohých tradičných fanúšikov turnaja tento krok zaskočil, čo sa negatívne premietlo aj do predaja lístkov. Krátko pred začiatkom šampionátu bolo predaných len niečo cez 15% všetkých vstupeniek. Výsledkom tohto nezáujmu bol aj pokles celkovej dotácie turnaja z 329 tisíc libier na 150 tisíc libier.

Víťaz mužského turnaja si mal pôvodne odniesť 100 tisíc libier, po úprave to malo byť iba 50 tisíc. Podľa najnovších informácií sa novému majstrovi sveta ujde iba niečo cez 20 tisíc. Či mu však bude táto prémia aj skutočne vyplatená ešte nie je isté.

Jacklin ešte počas minulého roka sľuboval, že ženské prize money sa pre tento rok zdvojnásobia. Realitou však bolo zníženie prémie 12 tisíc libier pre majsterku sveta na 8 tisíc. Tento krok sa nepáčil ani ženskej hviezde Fallon Sherrock, ktorá sa tesne pred šampionátom z turnaja odhlásila.

Počas majstrovstiev sveta vyplávala na povrch aj ďalšia nepríjemná informácia a to, že BDO dlží holandskej produkčnej spoločnosti, ktorá zabezpečovala prenosy z World Masters tisícky eur. Jacklin na výzvu, aby podlžnosti zaplatil odpovedal, že dúfa, že po majstrovstvách sveta bude schopný dlh splatiť.

BDO je zdá sa na pokraji kolapsu a práve Adams, ktorý je rešpektovanou autoritou v šípkarskom svete by mohol zvrátiť proces zániku organizácie, v ktorej pôsobí už viac ako tri dekády.

„Ak by to BDO a jej orgány voliace riaditeľa chceli, pravdepodobne by som to skúsil. Pravdupovediac by som to viac, než len skúsil,“ povedal Adams.

„Viem, čo je potrebné urobiť. V tomto momente to (šéfovia BDO pozn.) nerobia správne,“ hovorí populárny „Wolfie“.

Jednou z prioritou Adamsa by bol návrat svetového šampionátu späť do Lakeside. „Myslím, že to bolo zlé rozhodnutie. Chápem tomu, ale nestotožňujem sa s ním.“

„Ak by som mal možnosť to vrátiť späť, tak by som tak spravil. Lakeside je výnimočné miesto pre šípky a fanúšikov,“ myslí si 63-ročný Angličan.

Šampionáty PDC a BDO sa konajú tesne za sebou a Adams si nemyslí, že je to pre BDO najlepšie a uvažuje aj o možnej zmene termínu: „PDC sa rozhodlo organizovať ich šampionát pred našim. Myslím, že v súboji týchto turnajov vyhrali.“

„Sadol by som si a porozprával sa s Barrym Hearnom a povedal mu: ‚Táto vojna svetových šampionátov je hlúpa. Vyhral si, ten náš presunieme.‘“,

„Myslím, že obaja môžeme dosiahnuť slušnú návštevnosť, no v tomto ročnom období majú ľudia mnoho ďalších výdavkov a aj preto sa rozhodnú pre prvý turnaj. Povedia si, že na ten druhý už nemajú peniaze.“

Účastník tohtoročnej pražskej exhibície Prague Darts Masters považuje za ideálne obdobie konania Majstrovstiev sveta organizácie BDO termín v okolí Veľkej noci: „Čo by malo BDO spraviť? Nehrať v januári a presunúť termín. Možno počas Veľkej noci by to bolo vhodné. Vtedy je je aj voľno. Osobne by som tento termín preferoval.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.