Skvělé představení předvedl Mensur Suljović. Rakouská hvězda ukázala výborné šipky, kterými poslala domů Iana Whita. James Wilson alias “Smrtonosná sušenka“, zase po Whitlockovi vyřadil i Adriana Lewise.

O úvod večera se v dublinském Citywest hotelu postarali účastník Premier League Mensur Suljović a lídr žebříčku Players Championship Order of Merit Ian White.

Oba se v loňském roce potkali hned v prvním kole, kdy Suljović vyhrál 2:1 a White mu měl co vracet. „Gentle“ ale žádné překvapení nepřipustil a od prvního legu držel otěže zápasu ve svých rukách.

První set vyhrál jasně 3:0 za pomoci jednoho brejku. Světová šestka ve druhém setu svoji hru ještě zlepšila a dokonce dvakrát zavřela přes 100 bodů, konkrétně 101 a 129, přičemž měla stoprocentní úspěšnost při zavírání. Ian White sice jeden leg zavřel, ale bylo to v zápase poprvé, kdy se mu to povedlo. Ale byla to jen drobná úprava výsledku na konečných 3:1 pro soupeře.

A protože třetí set opět ovládl “The Gentle” s průměrem 100,2 na tři šipky a set tak vyhrál, když si  k tomu opět pomohl vysokými zavřeními 116 a 121. Svoji předvedenou hrou určitě ohromil nejen diváky v sále, ale i všechny, co jeho zápas sledovali v přenosech. Po celý zápas Suljović skvěle otevíral a také zavíral, dokonce třikrát přes bull. V obojím měl přes 60ti procentní úspěšnost a zaslouženě postoupil mezi nejlepších osm hráčů na turnaji.

Gerwyn Price dosáhl v Dublinu poprvé v kariéře čtvrtfinále. Welšan spolu se Stevem Beatonem postoupili do druhého kola stejným výsledkem 2:0. Beaton přes Crosse a Price přes Nopperta. Včerejší zápas však provázelo mnoho nepřesností na obou stranách, které hráče nepustili k výraznějším výkonům.

Šťasnější po zápase mohl být Gerwyn Price, který nakonec vyhrál 1:3 na sety. Beatonovi tentokrát nevycházelo ani zavírání, které ho zdobilo v zápase s Crossem. Za pochvalu stojí jen průměr Beatona ve třetím setu – tam odehrál skvělých 104,27 a je na druhém místě v turnajových statistikách.

Po snadném postupu do druhého kola Wright nastoupil proti Jermainu Wattimenovi, poslednímu holandskému hráči na turnaji, který mohl postoupit do čtvrtfinále. Vzájemné zápasy hovořili pro nasazenou dvojku Wrighta, ale poslední dva skončili jen jeho těsným vítězstvím 6:5.

Wattimena držel krok s barevným Skotem pouze v prvním setu, poté zaostával v průměrech i na zavírání, ke kterému ho ale soupeř Wright moc nepouštěl. I proto první i druhý set vyhrál 3:1 Wright. A když třetí set vyhrál 3:0 opět “Snakebite”, jen tím potvrdil celkové vítězství ve stejném poměru 3:0.

James Wilson se s Adrianem Lewisem střetl v zápase naposledy jen nedávno. Před necelým týdnem na sebe narazili během Players Championship 19. Z vítězství 6:2 se tehdy radoval Wilson. Včera však rozhodně předvedli nejzajímavější zápas večera.  A také nejvyrovnanější, ve kterém se muselo odehrát všech pět setů.

Byl to zápas plný brejků, kdy si soupeři vzali navzájem své podání celkem třináctkrát. První set vyhrál Wilson 3:1, když v něm byl výrazněji lepší a Lewisovi dvakrát sebral podání. Naopak druhý set ovládl bývalý dvojnásobný mistr světa Lewis, když v pátém legu soupeře brejknul a vyhrál set 3:2. Wilsonovi nepomohlo ani skvělé zavření 125.

Třetí set opět vyhrál James Wilson v poměru 3:1 a čtvrtý set pro sebe získal “Jackpot” v poměru 3:2 na legy. V tomto setu ani jeden hráč neudržel své podání.

Za stavu 2:2 se šlo tedy do posledního rozhodujícího setu a v něm byl nakonec lepší „Lethal Biscuit“. Set vyhrál, jak jinak než 3:1 a celkově tedy celý zápas 3:2. Na podiu tak mohla propuknout radost z prvního postupu do čtvrtfinále tohoto turnaje. Wilson si po Whitlockovi připsal další cenné vítězství.