V úvodnom kole Brisbane Darts Masters zaujali svojimi výkonmi Kyle Anderson a Peter Wright. Corey Cadby zasa dokázal oplatiť svojmu krajanovi Simonovi Whitlockovi minulotýždňovú prehru z Melbourne.

Domáci hráč Kyle Anderson potvrdil svoju povesť bombardéra. Jeden z najlepšie skórujúcich hráčov sveta zaznamenal v úvodnom kole proti Barrymu Gardnerovi až šesť 180-ok a aj vďaka tomu dokázal zvíťaziť 6:2.

“Priatelia mi pred zápasom povedali, aby som vyšiel na pódium a užil si to. Mohli ste vidieť v mojich posledných zápasoch, že sa trápim a premáhalo ma to. Dnes som sa cítil dobre a bolo to vidno,” povedal po zápase Anderson.

V druhom kole narazí na Michaela van Gerwena. Holanďan bez problémov prešiel cez Novozélanďana Marka Cleavera. K výhre 6:2 mu dopomohli aj zavretia 112 a 121.

“Mighty Mike” zaujal najmä svojim zavretím v treťom legu. Po tom, čo mu dve minuté šípky bránili vo výhľade na D6 si odstúpil až mimo odhodiska a poslednou šípkou zamieril presne do double.

Svoju dobrú formu si drží víťaz posledného podujatia World Series of Darts z Melbourne Peter Wright. Škótska hviezda zmietla z pódia Justina Thompsona s najvyšším priemerom dňa 100,37.

“Snakebite” znova výborne zatváral (54,55%), trafil tri 180-ky, no po zápase aj tak nebol spokojný so svojim výkonom. “Dnes som bol nervózny. Neviem prečo, ale necítil som sa celý deň dobre. Je to nové dejisko, nové pódium, nové miesto a ja som skrátka dnes zle vyspal,” nechal sa počuť najvyššie nasadený hráč turnaja.

Domáci supertalent Corey Cadby vyrovnal svoju zápasovú bilanciu so Simonom Whitlockom na 2:2. “The King” otočil nepriaznivý stav zápasu zo 2:4 vo svoj neprospech a napokon sa radoval z víťazstva 6:5.

Totálne vybuchol finalista Premier League Darts z tohto roka Michael Smith. Mladý Angličan rovnako ako v Aucklande neprešiel cez domáceho kvalifikanta. Tentoraz bol nad jeho sily jeho menovec Raymond Smith. “Bully Boy” dokázal s priemerom 87,62 získať proti súperovi jediný leg.

Brisbane Darts Masters 2018

Výsledky

Raymond Smith 6-1 Michael Smith
Raymond van Barneveld 6-1 Gordon Mathers
Kyle Anderson 6-2 Barry Gardner
Peter Wright 6-2 Justin Thompson
Rob Cross 6-2 Tim Pusey
Michael van Gerwen 6-2 Mark Cleaver
Simon Whitlock 5-6 Corey Cadby
Gary Anderson 6-5 Damon Heta

Sobota 18. augusta
Štvrťfinále

Gary Anderson v Raymond van Barneveld
Rob Cross v Corey Cadby
Michael van Gerwen v Kyle Anderson
Peter Wright v Raymond Smith

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.