Všichni čtyři holandští hráči, kteří byli v akci v nedělní session postoupili do druhého kola World Grand Prix. Jeffrey de Zwaan, Ron Meulenkamp, Raymond van Barneveld i Michael van Gerwen zvládli přejít přes svou překážku v podobě soupeře v prvním kole turnaje.

Jeffrey de Zwaan potvrdil svoje skvělé šipky, které předváděl na červencovém turnaji World Matchplay a poradil si s belgičanem Kimem Huybrechtsem 2:0 na sety (3:1 a 3:1), když po zápase měl průměr 97.87 a 50% zavírání.

Druhý zápas večera se odehrál mezi stejně starými 29letými hráči Ronem Meulenkampem a Joe Cullenem. Favoritem byl před zápasem angličan Cullen. U terče se to ale  nepotvrdilo. V premiérové účasti na turnaji si připsal vítězství Ron Meulenkamp v poměru 2:1 (3:0, 0:3 a 3:1)

Raymond van Barneveld vyhrál výsledkem 2:1 na sety nad nejrychlejším šipkovým hráčem Ricky Evansem, když oba sety skončili stejným výsledkem 3:1 na legy. “Barney” předvedl v zápase vysoké zavření 164 a zápas skončil s průměrem 91.91.

Vítěz turnaje z let 2012,2014 a 2016 Michael van Gerwen se na podiu u terče moc dlouho nezdržel, když ve svém zápase s jediným domácím hráčem Stevem Lennonem jasně vyhrál oba sety 3:0, přičemž měl skvělou úspěšnost na zavírání 85.71%  a průměr 92.97.

Dlouho se na podiu nezdržel ani Stephen Bunting, kterého vyřadil výborně hrající Darren Webster. „Demolition Man“ vyhrál 2:0 na sety a oba sety v poměru 3:0 na legy, při celkovému průměru 98.02 na tři šipky.

V repríze semifinále z minulého roku se střetl obhájce titulu Daryl Gurney se skotským hráčem Johnem Hendersonem. Hendersonovi se před rokem dokonce povedlo vyřadit Micheala van Gerwena. Další překvapení se nekonalo, Gurney vyhrál oba sety v poměru 3:1 na legy a postoupil do druhého kola.

Dave Chisnall postoupil do druhého kola přes mladého německého hráče Maxe Hoppa. Chisnall, poražený finalista z roku 2013, vzal v prvním setu Hoppovi podání a celý set vyhrál 3:1. Stejným poměrem vyhrál i druhý set a mohl slavit postup do dalších bojů.

Vítěz letošních turnajů UK Open, World Matchplay a Champion League of Darts, skotský hráč Gary Anderson, ve svém zápase narazil na welšana Jonnyho Claytona. „Flying Scotsman“ se znovu potýká s jeho zraněním zad. První kolo však v Dublinu bezproblémů zvládl. S Claytonom ztratil jen jeden leg v prvním setu, který jinak vyhrál 3:1, ve druhém už nedal welšanovi šanci a vyhrál 3:0. Po loňském odstoupení z turnaje kvůli narození potomka se tak Gary Anderson může těšit z postupu do dalšího kola.

Dnes večer nás čeká zbylých osm zápasů prvního kola, včetně několika zajímavých soubojů. Mensur Suljović vyzve dvojnásobného vítěze turnaje a autora devítišipkového zavření Jamese Wadea, světová dvojka Peter Wright nastoupí proti Stevovi Westovi a s vé síly změří také Adrian Lewis proti Michaelovi Smithovi.