Paul Lim, Royden Lam, Lourence Ilagan a Noel Malicdem už majú zabezpečené miesta na pdc Darts World Championship 2019. Podarilo sa im to vďaka okruhu PDC Asian Tour. Rozširovanie majstrovstiev sveta znamená pre týchto štyroch špičkových hráčov garanciu miest na najväčších majstrovstvách sveta v histórii.

O titul majstra sveta na nich totiž bude bojovať 96 vrcholových šípkarov. Turnaj sa bude konať od 13. decembra do 1. januára v Alexandra Palace v Londýne. Vysielať sa bude živo na Nova Sport 2.

500 tisíc libier a titul majstra sveta

Nejde však len o už spomenuté významné mená hráčov. Napríklad taký Seigo Asada, ktorý sa na Asian Tour umiestnil na striebornej priečke, už svoju miestenku na majstrovstvá sveta získal výhrou tokijskej kvalifikácie nesúcej názov Professional Darts Japan Qualifier pred dvomi týždňami. To, že bude o čo bojovať, je jasné už teraz. Víťaz majstrovstiev sveta konajúcich sa na konci tohto roka si oslavy Silvestra spríjemní sumou 500 tisíc libier. Príjemný štart nového roka si však môžu zabezpečiť aj fanúšikovia šípok vďaka online stávkovaniu a sledovaniu výsledkov najväčšieho turnaja, ktorý sa bude v rámci šípok konať.

Svetové hviezdy na jednom turnaji

Singapurská legenda, Paul Lim, ktorá vyhrala svoj prvý Asian Tour v Taipei v septembri, sa umiestnila v celkovom poradí ázijského turnaja na piatom mieste. Pre Lima to znamená, že sa majstrovstiev sveta zúčastní už po jedenásty raz. Royden Lam, na ktorého môže byť právom hrdý Hong Kong, získal v turnaji bronzovú priečku. Filipínec Ilagan, ktorý sa na majstrovstvá sveta kvalifikoval z prvého miesta, získal svoj tretí titul Asian Tour tohto roka. Jeho krajan, Noel Malicdem, ktorý v celkovom poradí kvalifikácie obsadil štvrtú pozíciu, si tento rok odbije na svetovom šampionáte svoj debut.

Finančné odmeny stoja za snahu

Aj keď vo svete šípok nie je až toľko finančných prostriedkov ako napríklad vo vrcholovom futbale či hokeji, odmeny hráčov určite stoja za zmienku. Hráči, ktorí sa kvalifikovali na majstrovstvá sveta, si aj celkom slušne v rámci tohtoročného turnaja Asian Tour zarobili. Napríklad taký Lourence Ilagan si odniesol 18 380 dolárov. Zle na tom nie je ani Seigo Asada, ktorého odmenu tvorí suma 13 670. Okolo podobných čísel sa pohybujú aj hráči Royden Lam a Noel Malicdem, pričom Lam si v rámci turnaja prišiel na 11 950 dolárov a Malicdem na 11 270. Posledný, koho zmienime, bude už spomínaný Paul Lim, ktorého turnajový výnos sa vyšplhal na 8 870 dolárov.