Nemecko v repríze minuloročného zápasu zdolalo Severné Írsko a postúpilo do štvrťfinále World Cup of Darts. Ďalej ide aj Belgicko, Anglicko a Holandsko, ktoré v tréningovom móde vyradilo Južnú Afriku.

Večernú session odštartovalo Belgicko, ktoré si suverénnym spôsobom poradilo s Fínskom. Kim Huybrechts v úvodnom zápase udelil svojmu súperovi Markovi Kantelemu kanára. „The Hurricane“ zaujal viac ako 66% úspešnosťou na zatváraní a zastal si pozíciu belgickej jednotky.

V druhom zápase sa vo veľmi dobrom svetle ukázal Dimitri van den Bergh. Finalista nedávneho German Darts Masters pokračuje vo výborných výkonoch. Kima Viljanena  zdolal 4:1 s priemerom 100,04 a poslal tak svoju krajinu do štvrťfinále. Nebyť nižšej úspešnosti na zatváraní (27%), mohol „Dreammaker“ dosiahnuť jeden z najvyšších priemerov v histórií podujatia.

Anglicko, premožiteľ Českej republiky narazil v druhom kole na nevyspytateľný Singapur. Ázijská krajina vedená legendárnym Paulom Limom si brúsila zuby na ďalšie veľké prekvapenie a nemala k tomu ďaleko.

Singapur postavil do úvodnej dvojhry proti majstrovi sveta Robovi Crossovi práve staršieho člena svojho tímu. 64-ročný veterán znova dokázal, že hrá svoje najlepšie šípky v živote a po fantastickom výkone dokázal svojho súpera zdolať. Paul Lim ukončil zápas s priemerom 102,29, čo bol vôbec najvyšší priemer ázijského hráča pred televíznymi kamerami v histórií.

Úloha záchrancu zápasu tak prischla Davovi Chisnallovi, ktorý musel zdolať Haritha Lima. Singapurčan sa „Chizzyho“ držal do stavu 2:2, no potom sa ukázali skúsenosti bývalého účastníka Premier League Darts, ktorý získal nasledujúce dva legy.

Rozhodovať sa tak muselo v zápase dvojíc. Singapuru však zápas vôbec nevyšiel. Limovci premenili iba 1 z 13 pokusov na zatváraní a to ich v konečnom zúčtovaní stálo úspech. Angličania svoje pokusy zvládli lepšie a aj napriek priemeru hlboko pod ich možnosti (80,71) ukončili singapurskú rozprávku.

Domáca reprezentácia Nemecka si po roku zopakovala zápas so Severným Írskom. Vlani sa obe krajiny stretli hneď v prvom kole turnaja a bol z toho emočne vypätý súboj. Obe krajiny sa zrejme dohodli, že si to zopakujú a divákom ponúkli ďalšiu drámu.

Do prvého zápasu nasadili Severní Íri svoju najväčšiu hviezdu Daryla Gurneyho. „Superchin“ nemal so svojim súperom Martinom Schindlerom väčšie problémy a odprevadil ho do zákuliia bez zisku jediného legu.

Na Maxovi Hoppovi tak bolo zdolať Brendana Dolana a vybojovať pre Nemecko zápas dvojíc, v ktorom Nemci patria k najsilnejším tímom sveta. „Maximiser“ svoju úlohu splnil a vo vyrovnanom zápase preukázal silnejšie nervy a Severného Íra porazil 4:3.

Zápas dvojíc znova ukázal silu nemeckého tímu. Tomu tentoraz nemuseli výraznejšie pomáhať ani domáci fanúšikovia. Mladíci Schindler a Hopp zvládli hru nervov a aj vďaka peknému záverečnému zavretiu zvíťazili 4:2 a vyradili Severné Írsko po výsledku 2:1 na zápasy.

V záverečnom zápase večera sa nepredpokladalo zaváhanie Holandska, proti ktorému nastúpili hráči z Južnej Afriky. Michael van Gerwen s Raymondom van Barneveldom znova dokázali, že ak chce niekto vo Frankfurte zvíťaziť, bude musieť poraziť práve túto dvojicu.

„Mighty Mike“ ani „Barney“ nestratili proti Liamovi O´Brienovi a Devonovi Petersonovi ani leg. Ušetrili mnoho síl a v dnešnom štvrťfinále sa predstavia proti Nemecku

Výsledky

2. kolo

Večerná session

Belgicko 2:0 Finsko
Kim Huybrechts 4-0 Marko Kantele
Dimitri Van den Bergh 4-1 Kim Viljanen

Anglicko 2:1 Singapur
Rob Cross 2-4 Paul Lim
Dave Chisnall 4-2 Harith Lim
Cross/Chisnall 4-1 Lim/Lim

Nemecko 2:1 Severné Irsko
Martin Schindler 0-4 Daryl Gurney
Max Hopp 4-3 Brendan Dolan
Schindler/Hopp 4-2 Gurney/Dolan

Holandsko 2:0 Južná Afrika
Michael van Gerwen 4-0 Liam O’Brien
Raymond van Barneveld 4-0 Devon Petersen

Program

Nedeľa 3.6.2018

Popoludňajšia session (13:00)

Štvrťfinále

Škótsko v Japonsko
Wales v Austrália
Anglicko v Belgicko
Nemecko v Holandsko

Večerná session (19:00)

Semifinále

Finále

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.