Už v piatok si svoju premiéru medzi hviezdami PDC v European Tour odkrúti český reprezentant Pavel Jirkal.  Druhý český hráč v histórií, ktorý si vyskúša túto prestížnu sériu si našiel chvíľku a  porozprával nám o tom, ako je pripravený, ako sa na Europen Darts Open teší a prezradí tiež zaujímavú novinku v jeho kariére.

V januári ti iba o kúsok ušiel zisk PDC Tour karty, no o niekoľko dní neskôr si si v domácom prostredí klubu Ajeto zabezpečil postup dokonca na 2 turnaje European Tour. Bral si trocha ako satisfakciu?

Dá sa to tak povedať. Keď sa mi nepodarilo uspieť v Q-School, tak som si chuť napravil práve na východoeurópskych kvalifikáciách. Bral som to tak, že všetko zlé je na niečo dobré. Ak by som vyhral kartu, mohol by som hrať mnohé ďalšie turnaje, ale nemohol by som sa zúčastniť zasa tejto kvalifikácie a možno by som sa nedostal na European Tour.

Čo pre teba znamená postup na European Tour?

Je to jeden z mojich  obrovských úspechov. Hráč má šancu si zahrať si s tými najlepšími a vyskúšať si, aké je to dostať sa medzi top hráčov sveta, kde môže  predviesť to, čo dokáže. Prezentuje tam nielen seba, ale celú republiku a české šípky.

Ako vysoko ho medzi svojimi úspechmi radíš?

Tento postup patrí medzi veľmi úspešné veci v mojej kariére, úplne sa to asi  nedá porovnať s titulom vicemajstra Európy alebo reprezentáciou Českej republiky na World Cup of Darts . Je to skôr taký ďalší stupeň v kariére, ktorý som chcel dosiahnuť.

Aká bola tvoja príprava? Koľko času si trávil pred terčom?

V práci sa vyskytlo niekoľko problémov a musel som pracovať viac, než predtým, takže som mal obmedzený čas na tréning  a nemohol som sa plne koncentrovať. Skôr to boli samé starosti, než psychická pohoda a pokoj. Trocha mi teraz odišla forma, takže sám som zvedavý, čo v Nemecku predvediem. S tým, že prišiel mierny útlm som zmierený, ale uvidíme. Myslím si, že v ruke to mám a otázkou je len, ako sa s tým v piatok pobijem.

 Ak si mal čas na tréning zostal si verný svojim rutinám, či si skúšal niečo nové?

Nezostal, keďže som mal povinnosti v práci, rutiny každodenného tréningu som musel vynechať. Skôr som si zahral nejaké turnaje. Bol som v Maďarsku na ďalších kvalifikáciách, kde sa však nie úplne darilo. Na druhú stranu, ja som skôr typ hráča, ktorý dokáže zahrať na väčších podujatiach v zahraničí, než na tých domácich. Viac ma to dokáže vyhecovať.

Dobré výsledky dokážu šípkarovi zvýšiť sebavedomie. Veríš si vďaka postupu na European Tour na hviezdy PDC?

Samozrejme, sebavedomie mám vysoko. Hviezdy PDC sú úplne iná liga, ale ja si stále hovorím, že keď predvediem, čo dokážem, tak sa nemusím báť, že by som pohorel a na mnoho hráčov by to mohlo stačiť. Skôr tam ide o silu okamihu, aké to tam bude, aká bude cesta.

Kto ťa bude do Leverkusenu sprevádzať?

Našťastie mi doprovod robí môj brat. S ním mám výborný vzťah a dokáže ma veľmi podporiť. Som presvedčený, že si víkend užijeme a vďaka tomu si myslím, že by som mohol byť herne v pohode.

Máš tajné prianie proti komu by si si rád v Nemecku zahral?

V prvom kole to bude lotéria. Môžem dostať  van Barnevelda alebo van den Bergha. Na druhej strane sú tam aj prijateľnejší súperi. Nemyslím si však, že to je o tom koho dostanem v prvom kole. Záleží na mne, čo predvediem a aký podám výkon. Cestou do finále by som si chcel zahrať so všetkými hráčmi, ktorí budú nasadení z top 16 (smiech, pozn.).

Pýtal si sa na rady a odporúčania aj Karla Sedláčka? Ten si premiéru v European Tour odkrútil v minulej sezóne, takže nejaké skúsenosti už má.

S Karlom som hovoril. Skôr som sa ho však pýtal na rôzne organizačné záležitosti. Nejaké veľké rady som nepobral. Myslím, že to bude veľmi podobné World Cup of Darts. Veľmi sa na to už teším.

Vraj budeme v blízkej budúcnosti svedkami zaujímavej novinky v spojitosti s tvojím menom.

To je pravda. V blízkej dobe by som mal  podpisovať sponzorskú zmluvu so známym šípkarským výrobcom. Ešte to nechcem úplne konkretizovať, ale ak budú fanúšikovia sledovať European Tour, tak na mojom novom drese uvidia aj meno tohto sponzora.

To je asi veľkou motiváciou, však?

Môj nový sponzor mi veľmi pomôže a to je pre mňa obrovská vzpruha a motivácia, že som sa konečne niekam dostal a po všetkých tých rokoch to začína prinášať nejaké ovocie.

Pavel Jirkal spozná svojho súpera v priebehu štvrtka. Priamy prenos z úvodného kola European Darts Open môžete sledovať od 13:00 resp. 19:15 na týchto odkazoch:

www.laola1.tv

www.pdc.tv/pdctv-hd

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.