Krátko pred začiatkom novej sezóny sa už tradične stretla šípkarská smotánka v londýnskom hoteli Dorchester pri odovzdávaní výročných cien PDC. V rámci galavečera PDC Annual Awards boli odovzdané prestížne ocenenia najlepším hráčom uplynulého kalendárneho roka.

Už po tretíkrát v rade sa najlepším hráčom PDC stala svetová jednotka Michael van Gerwen. Najdominantnejší hráč na okruhu PDC si v minulom roku pripísal úctyhodných 18 turnajových triumfov a predviedol ďalšiu mimoriadnu sezónu.

“Mal som skvelý rok. Rob Cross si v minulom roku počínal fenomenálne, ale ja som mal stále výborný rok a vyhral 18 titulov. Som veľmi šťastný za toto ocenenie,” povedal pri preberaní ceny Michael van Gerwen.

Aktuálny svetový šampión Rob Cross si po debutovej sezóne, ktorú možno označiť ako z ríše snov odniesol z galavečera až štyri ocenenia. Angličan uspel v hlasovaní fanúšikov a hráčskej asociácie PDPA, kde bol zvolený za hráča roka. Okrem toho si odnáša cenu pre najlepšieho nováčika a najlepší televízny výkon za dramatický zápas zo semifinále World Darts Championship 2018.

“It’s amazing to get four awards,” said Cross. “This time I was practising and I knew I had a big year coming up but I progressed nicely and you couldn’t have scripted it.

“I’ve still got to get used to being World Champion, but in my eyes I’m still learning and I feel I can get better.

“To get the Players’ Player of the Year award is unreal, and to get this reaction from the fans too is fantastic.”

Najemotívnejší moment nastal pri uvedení do siene slávy PDC. Tejto pocty sa dostalo dlhoročnému moderátorovi a hostiteľovi najprestižnejších šípkarských podujatí Daveovi Clarkovi. Clark si ocenenie zaslúžil za jeho 15 ročnú prácu v tejto pozícií a zároveň za úžasnú prácu, ktorou zvyšuje povedomie o Parkinsonovej chorobe. Sám Dave Clark trpí touto vážnou chorobou.

 

Nominácie a víťazi PDC Annual Awards

Sieň slávy

Dave Clark

PDC 9-šípkový klub (hráči s 9-šípkovým zavretím)

Zlatý odznak (TV podujatia): Adrian Lewis, Kyle Anderson

Strieborný odznak (podujatia mimo TV kamier): Robert Allenstein, Kyle Anderson, Steve Beaton, Dave Chisnall, Joe Cullen, Mike De Decker, Mark Dudbridge, Ted Evetts, Rob Hewson, Kim Huybrechts, Ronny Huybrechts, Christian Kist, Adrian Lewis, Jamie Lewis, Mickey Mansell, Ryan Meikle, Kenny Neyens, Mensur Suljovic, Michael van Gerwen, Darren Webster, Ricky Williams, Peter Wright

Najlepší hráč Pro Tour

Víťaz: Peter Wright

Nominovaní
Michael van Gerwen
Rob Cross
Michael Smith

Najlepší nováčik PDC

Víťaz: Rob Cross

Nominovaní:
Richard North
Steve Lennon
Luke Humphries


Televízny výkon roka

Víťaz: Rob Cross [World Darts Championship – semifinále proti Michael van Gerwen]
Nominovaní
Peter Wright, Premier League (Exeter) proti Adrianovi Lewisovi
Phil Taylor, World Matchplay štvrťfinále proti Michaelovi van Gerwenovi
Michael van Gerwen, World Darts Championship 2. kolo proti Jamesovi Wilsonovi

 

Hráč roka (podľa hlasovania fanúšikov)

Rob Cross

PDPA Hráč roka (podľa hlasovania hráčskej asociácie)

Rob Cross

PDC Mladý Hráč roka

Víťaz: Dimitri van den Bergh

Nominovaní:
Steve Lennon
Martin Schindler
Ted Evetts

PDC Hráč roka

Víťaz: Michael van Gerwen

Nominovaní:
Peter Wright
Rob Cross
Daryl Gurney

Foto: Lawrence Lustig / PDC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.