PDC dnes predstavila svoj kalendár podujatí pre rok 2018. Okrem mnohých tradičných akcií sa môžeme tešiť aj na niekoľko noviniek.

Aj v budúcom roku bude najprestížnejšia šípkarská organizácia PDC pokračovať vo svojej expanzii po európskom kontinente. Už dávnejšie bolo avizované, že dejiskom jedného z kôl Premier League Darts sa stane nemecký Berlín.

Štart Premier League Darts je naplánovaný na 1. február. Elitná desiatka hviezd PDC sa predstaví v berlínskej Mercedes-Benz aréne 22. februára. To je veľká príležitosť pre českých a slovenských fanúšikov vychutnať si túto jedinečnú súťaž naživo. Vstupenky by mali byť k dispozícií v priebehu jesene.

Novým trhom, na ktorý PDC vstúpi sa stane Dánsko. Hlavné mesto Kodaň sa stane dejiskom European Tour, kde sa v priebehu júna uskutoční v poradí ôsme podujatie tejto série.

Zrejme najvýraznejšou novinkou je „reorganizácia“ kvalifikačnej školy tzv. „PDC Q School“, v ktorej sa hráči uchádzajú o Pro Tour karty, ktoré im zabezpečia dvojročnú účasť medzi šípkarskou elitou. Tá sa doteraz vždy konala iba v anglickom Wigane a bola spoločná pre všetkých hráčov.

Po novom sa uskutočnia dve kvalifikačné školy. Anglická, ktorá sa ako tradične odohrá vo Wigane a európska, ktorej dejiskom bude nemecký Hildesheim. Bližšie podrobnosti o Q School budú známe neskôr, ale už teraz môžeme s určitosťou povedať, že toto rozdelenie môže  výrazne zvýšiť šance českých a slovenských hráčov zabezpečiť si Pro Tour kartu.

Svoj ďalší turnaj dostane aj Holandsko. Po Maastrichte sa do kalendára European Tour zapíše aj mesto Zwolle. Samozrejmosťou je aj po tretíkrát v rade organizácia Premier League Darts v Rotterdame.

Z fanúšikovského pohľadu veľmi populárne podujatie World Cup of Darts odštartuje v budúcom roku 31. mája a potrvá do 3. júna. World Matchplay je zasa naplánovaná v termíne od 21. do 29. júla.

Dejiská World Series of Darts ešte nie sú známe a budú zverejnené neskôr.

 

zdroj: pdc.tv
foto: Lawrence Lustig/PDC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.