Tretí turnaj Players Championship priniesol prekvapivý triumf Ryana Searla. Angličan pri svojej ceste za víťazstvom zdolal až štyroch účastníkov Premier League a zaslúžene získal svoj premiérový titul z PDC.

Ryan Searle napriek extrémne náročnému žrebu nenašiel vo Wigane premožiteľa a svoje skvelé výkony korunoval finálovým víťazstvom nad svetovou jednotkou Michaelom van Gerwenom v pomere 8:6.

Hráč s najťažšími šípkami na okruhu (32 gramov pozn.) bol dnes katom účastníkov Premier League. Okrem van Gerwena dokázal zdolať ešte Gerwyna Pricea, Michaela Smitha a vo štvrťfinále aj Glena Durranta.

Som šťastím bez seba, nemôžem tomu uveriť. Viacerí mi hovorili, že to môžem dokázať, ak k tomu pristúpim so všetkou vážnosťou a ja som im neveril. Stále som nepredviedol všetko, čo dokážem. Myslím, že mi chýbala trocha dôvera v seba samého,“ povedal krátko po finálovom víťazstve Searle.

„Heavy Metal“ dosiahol turnajový priemer slušných 97,17 bodu a využil 42% všetkých svojich pokusov na double. Vďaka zisku 10 tisíc libier sa v rebríčku ProTour dostal už na dosah Top 32.

Dobrý turnaj má za sebou aj jediná žena na ProTour. Lisa Ashton sa dnes dokázala dostať medzi najlepších 32 hráčov turnaja, kde ju napokon zastavil Poliak Krzysztof Ratajski. „Lancashire Rose“ vyradila v úvodnom kole Dimitriho van den Bergha a do rebríčka si zapisuje tisíc libier.

Karla Sedláčka dnes čakala v prvom kole holandská prekážka v podobe Vincenta van der Voorta. Jeden z najrýchlejšie hádzajúcich hráčov sveta patrí dlhodobo do širšej svetovej špičky a na svojom konte má päť titulov v PDC.

„Zlej Kája“ začal zápas lepšie a na úvodný leg potreboval iba 14 šípok. Holanďan kontroval rovnakým legom a následne vzal Sedláčkovi podanie, vďaka čomu sa dostal do vedenia 2:1.

Českého hráča strata podania nerozhodila a ďalším skvelým legom, tentoraz na 13 šípok zrovnal stav zápasu na 2:2. V piatom legu absoloval až štyri návštevy terča bez triple a to sa ukázalo, ako rozhodujúce.

„Dutch Destroyer“ využil príležitosť a opäť sa dostal do vedenia. Van der Voort potvrdil svoje kvality a ďalším legom zatvoreným v piatom kole odskočil Sedláčkovi už na rozdiel dvoch legov.

Rodák z Červeného Kostelca sa nechcel nechať zahanbiť a svojim tretím zatvoreným legom do 15. šípky znížil stav zápasu na 3:4 zo svojho pohľadu. Žiaľ, rozdiel dvoch legov, ktorý si Holanďan vypracoval v 6 legu sa v krátkom formáte zápasu ukázal ako rozhodujúci.

V ostatnom priebehu zápasu si každý z hráčov dokázal udržať svoj servis a to znamenalo, že „Zlej Kája“ žiaľ odíde z tretieho podniku Players Championship bez bodov do rebríčka a s prehrou 4:6. Český reprezentant zápas napokon ukončil s priemerom 93,3 a 36% úspešnosťou na zatváraní.

Aj na treťom Players Championship pokračovala žatva v počte 9-šípkových zatvorení. Dnes sa podarilo zatvoriť leg na najnižší možný počet šípok Mensurovi Suljovićovi v zápase úvodného kola s Jeffom Smithom. „Gentle“ aj vďaka tomuto momentu otočil zápas zo stavu 1:4 na 6:5 a zaznamenal priemer 107,1.

Ako druhý si dnes strieborný odznak PDC zabezpečil Danny Noppert, ktorý predviedol magický moment v zápase druhého kola proti Andymu Boultonovi. Noppert rovnako ako Suljović zvíťazil v zápase s priemerom nad 107.

Včera ešte v kvalifikácii na European Darts Grand Prix zaznamenal 9-šípkové zatvorenie aj Steve West. Za úvodné dva týždne ProTour, tak už evidujeme osem perfektných zatvorení.

ProTour pokračuje budúci týždeň ďalšími dvomi turnajmi Players Championship.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.