Už o necelé dva týždne sa v anglickom Wigane a nemeckom Hildesheime otvoria brány PDC Q-School. Hráči z celého sveta dostanú príležitosť splniť si svoj sen a vybojovať Pro Tour kartu, ktorá im umožní vstúpiť medzi šípkarskú elitu. Počet účastníkov neustále rastie a v štartovom poli sa už teraz nachádza niekoľko veľmi zaujímavých mien.

K dnešnému dňu je prihlásených do Q-School celkovo 230 hráčov. Väčšia časť z tohto počtu (166) poslala svoju prihlášku do britskej časti tejto kvalifikácie. Hráči pochádzajúci mimo Veľkej Británie resp. Európy majú právo zvoliť si, v ktorej kvalifikačnej škole nastúpia.

Nás môže tešiť, že sa v Hildesheime predstavia aj naši zástupcovia. Slovenské farby bude hájiť Peter Martin a tie české zasa dvojica Karel Sedláček a František Humpula. Podávanie prihlášok stále prebieha, takže existuje možnosť, že sa ku tejto trojici ešte niekto ďalší pridá.

Spomedzi známych mien, ktoré budú v Hildesheime bojovať o “zlatý tiket Willyho Wonku” ako nazval Pro Tour kartu šéf PDC Barry Hearn a ktorí ku dnešnému dňu potvrdili svoju účasť, môžeme spomenúť hráčov ako Berry van Peer, Jeffrey de Zwaan, Nico Blum, Rene Eidams, Dirk van Duijvenbode, či Robert Marijanović.

Spomína sa tiež účasť holandskej legendy Co Stompého. “The Matchstick” oznámil svoj návrat minulý mesiac vo vysielaní holandskej televízie RTL-7. V Nemecku by sa takisto mala predstaviť veľká kanadská hviezda a účastník tohtoročného World Darts Championship z Alexandra Palace Jeff Smith. Obaja však svoje prihlášky ešte formálne nepotvrdili.

Omnoho viac zvučných mien je zatiaľ prihlásených do britskej časti Q-School. Zrejme najväčšiu pozornosť bude pútať mladá austrálska superstar Corey Cadby. Bývalý juniorský majster sveta PDC sa chce na Britské ostrovy presťahovať so svojou rodinou a naplno sa tak sústrediť na dráhu profesionálneho hráča. Mentora by mu mal dokonca robiť Phil Taylor.

Po ťažkých zdravotných problémoch budeme svedkami veľkého návratu bývalej svetovej jednotky Colina Lloyda. Populárny “Jaws” sa vracia pred sisalové terče po viac ako dvoch rokoch. O obnovenie platnosti Pro Tour karty sa pokúsi aj bývalý dvojnásobný účastník Premier League Darts Wes Newton.

Medzi doteraz prihlásenými hráčmi je niekoľko bývalých účastníkov PDC World Darts Championship (Stuart Kellett, Mark Walsh, Andy Boulton), či stálica BDO Martin Atkins. S blížiacim sa termínom PDC Q School možno očakávať  ďalšie veľké mená. Veľká pozornosť bude smerovať najmä k BDO a k tomu, ktorí hráči sa po majstrovstvách sveta tejto organizácie rozhodnú “prestúpiť” ku konkurencií.

Svoj zámer zmeniť organizácie prezradil pred časom aj talentovaný Holanďan Danny Noppert, či jeden z najpopulárnejších hráčov BDO, Angličan Tony O´Shea. Obaja však musia svoju účasť formálne potvrdiť.

Obe časti PDC Q-School sa uskutočnia v termíne od 18. do 21 januára (ledna). Bližšie informácie o Q-School môžete nájsť tu.

Národnostné zloženie doteraz prihlásených účastníkov európskej Q-School:

Holandsko – 19
Nemecko – 17
Rakúsko – 8
Švajčiarsko – 5
Fínsko – 3
Španielsko – 3
Česká republika – 2
Belgicko – 1
Grécko – 1
Taliansko – 1
Luxembursko – 1
Slovensko – 1
Maďarsko – 1

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.