Chlapci sa v “Ally Pally” v piatok dosť činili. Asi si prečítali náš prvý “power ranking” a zistili, že prví štyria postúpili do semifinále. Robili teda všetko pre to aby v ďalšom vydaní obsadili prvé dve priečky.  To by malo znamenať postup do finále. Výkony v oboch sessions boli  v skutku úchvatne  a keď sa všetky čísla zo štvrťfinálových zápasov započítali do celoturnajových štatistických ukazovateľov, tak moja kalkulačka (Casio FX 991 Plus) vypľula nasledujúce poradie:

  1. Raymond van Barneveld

Barneyho fotku po štvrťfinále vyvesili na všetkých vstupných tabuliach do mesta Stoke-on-Trent. Až do odvolania je v tomto meste označený ako Persona non grata. Z hry totiž vyradil dvoch najväčších miláčikov tohto mesta Adriana Lewisa aj Phila Taylora. V štatistických ukazovateľoch však za všetkými zaostáva a zrejme 3 rok po sebe bude semifinále jeho maximom. Aj keď pradávna čínska múdrosť hovorí:  “Nikdy nepodceňuj starého muža, pokiaľ drží 3 steelové šípky v ruke.”

  1. Gary Anderson

Lietajúci Škót mal po zápase s Davom Chisnallom naozaj chuť odletieť niekam ďalekom. Hlavne ďaleko od Russa Braya, ktorého “Oooooooooooooooooooooone hundred and eighty” , už nemohol ani cítiť. Zároveň sa celý zápas musel prizerať, ako Chisnall surovo “znásilňuje” triple segment na dvadsiatke (treba ale uznať, že tých 21 180-ok bolo v skutku impozantných). Uvidíme, či sa z toho jeho psychika dokáže oklepať. V indexe sily, ho čísla zaradili znova na 3. pozíciu.

  1. Michael van Gerwen

Gurneyho síce sfúkol rýchlo ako Burnett “lajnu” dobrého petržalského… , ale celoturnajové štatistiky hovoria jasne. Mighty Mike a musí sa vyrovnať s pádom na druhé miesto. Aby sme sa bavili aj na serióznejšiu nôtu, tak zo semifinálovej štvorky je najhorším v zavieraní . V zápase s Raymondom van Barneveldom to však nebude len o číslach. Michael-san bude musieť  proti svojmu šípkarskému učiteľovi pánovi Miyagimu siahnuť aj na dno psychických síl.

  1. Peter Wright

Čísla neklamú a keď si zoberieme všetky štvrťfinálové premenné a dosadíme do jednoduchého vzorca f(x)=∑0<p/q<x12q−1f(x)=∑0<p/q<x12q−1, tak Peter Wright je razom najsilnejším rytierom v kráľovstve Barryho Hearna. V štatistke zavierania dokonca strčí od vrecka aj sudcu Giovanni Falconeho. To ho zatiaľ po 4 zápasoch momentálne predurčuje na zisk svetového titulu.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.