Fantastické správy prišli z centrály PDC. Praha, hlavné mesto Českej republiky bude hostiť turnaj populárnej série PDC European Tour. Po prvýkrát v histórii sa tak v strednej a východnej Európe odohrá oficiálny turnaj najprestížnejšej šípkarskej organizácie PDC.

Symbolicky v deň, kedy sa Karel Sedláček ako vôbec prvý český hráč predstavil v hlavnej súťaži European Tour zverejnila Professional Darts Corporation svoj turnajový kalendár pre rok 2019. Českí a slovenskí priaznivci šípok sa môžu tešiť, že Praha v ňom figuruje ako dejisko turnaja PDC European Tour.

To, že sa v Českej republike odohrá oficiálne podujatie PDC znamená, že do Prahy pricestuje s výnimkou pár hráčov kompletná svetová špička. Tá bude v posledný júnový týždeň (28-30.6.2019) bojovať o body do rebríčka PDC Order of Merit.

Diváci sa počas trvania turnaja môžu tešiť na 48 špičkových hráčov, 6 turnajových session a celkovo 47 prvotriednych zápasov. Za miesto konania turnaja bolo zvolené Výstaviště Letňany. Vstupenky by sa mali dostať do predaja v závere roka.

Veľkú radosť môžu mať aj českí hráči. Okrem toho, že uvidia svoje vzory v akcií, získajú aj možnosť štartovať v národnej kvalifikácii. Tá sa uskutoční deň pred začiatkom turnaja a štyria postupujúci získajú právo štartovať v hlavnej súťaži turnaja.

Veľkú zásluhu na pritiahnutí PDC do Českej republiky má “tím” okolo známeho komentátora Pavla Kordu. Základ úspechu bol položený počas februárovej exhibícii Prague Darts Masters. Skvelá organizácia a taktiež fantastická atmosféra presvedčili vedenie organizácie o tom, že je čas posunúť sa na východ.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.