Večer v znamení veľkej oslavy. Aj tak možno nazvať dnešné kolo Premier League Darts, ktoré sa uskutoční v severoírskom Dubline. Svoje 50 narodeniny totižto oslavuje jedna z legiend svetových šípok Raymond van Barneveld.

Znova nás čaká dávka 5 skvelých zápasov, navyše posledné liverpoolske kolo prinieslo mnohé zaujímavé výsledky, ktoré sa premietli aj do tabuľky. Túto sezónu môžeme už teraz nazvať za “nepredvídateľnú” a aj dnes môžeme byť svedkami mnohých prekvapení. V súčasnej situácií je každý bod rozhodujúci a v bitke o Play-Off budú musieť hráči dostať zo seba to najlepšie.

 

Dave Chisnall dnes bude bojovať o všetko, čakajú ho totiž 2 zápasy a iný než 4 bodový výsledok mu vystaví definitívnu stopku v boji o postup do Play-Off. “Chizzy” preukázal v posledných 2 kolách vzrastajúcu formu, keď dokázal remizovať s Wrightom resp. Andersonom.  Oba zápasy ale mohol aj vyhrať. Chisnall však dopláca na jeho neschopnosť vyhrávať veľké zápasy.

V prvom zápase sa predstaví proti Adrianovi Lewisovi a ten sa taktiež vezie na úspešnej vlne. “Jackpot” sa výbornými výkonmi v posledných 2 týždňoch priblížil k vedúcej štvorici a aktuálne na ňu stráca len bod.  V Liverpoole dokonca dokázal takmer na deň presne zopakovať svoje 9 šípkové zavretie z minulej sezóny. Po zlom rozbehu sezóny sa Lewis dostáva vo svojich zápasoch do role favorita a je horúcim kandidátom na Play-Off. Prvý zápas bol jasne v réžií Lewisa, ktorý vyhral 7:2

 

Tak ako Chisnall aj Phil Taylor bude v Belfaste bojovať o dôležité 4 body. The Power je aktuálne na nepostupovej 5 pozícií a víťazstvami bude chcieť odčiniť nečakanú prehru, ktorú utrpel v zápase s Jamesom Wadeom. Skrížiť plány mu bude chcieť škótska jednotka Gary Anderson.

Nemyslím si, že bude bodovať v zápase proti Garymu.  Gary je momentálne od neho omnoho lepší a bude to tak až do konca jeho kariéry,” povedal o Taylorových šanciach expert Sky Sports Wayne Mardle. Obaja striedajú dobré momenty s tými horšími, navyše táto sezóna sa javí ako nevyspytateľná, takže nemožno niekoho dopredu odpisovať. V prvom ich zápase sa zrodila remíza. Taylor by v prípade výhry preskočil v tabuľke “lietajúceho Škóta” a dostal by sa na pozície zaručujúce Play-Off.

 

Peter Wright  si komplikuje situáciu. Ak nepočítame kontumačnú výhru nad Huybrechtsom, tak z posledných 4 zápasov vyťažil len 2 body a na chrbát mu začína dýchať štvorica jeho súperov. Ak chce po prvýkrát v kariére postúpiť do londýnskej O2 Arény, tak sa bude musieť prebrať. Najlepšie by bolo, ak by sa tak stalo už v zápase s Jamesom Wadeom.

Wade “šokoval” liverpoolske publikum nečakanou výhrou nad Philom Taylorom a vykresal si ešte eventuálnu šancu na postup. Favoritom zápasu je ale Wright. Ten s Angličanom neprehral už 8 zápasov v rade. Wade napriek výhre podáva výkony na úrovni priemeru 90-94 a s tým by si “Snakebite mal poradiť aj tentoraz.

Vieme však, že Wright dokáže pod tlakom zlyhať a anglická “mašina” bude v zápase čakať na svoju príležitosť, navyše víkendová účasť v semifinále European Tour v Jene mu môže zvýšiť sebavedomie.

 

Oslávenec Raymond van Barneveld dostane v skutku zaujímavý darček a to zápas so svojim “žiakom” a aj veľkým “nemesis” Michaelom van Gerwenom. Obaja sa spolu stretli cez víkend v štvrťfinále German Darts Masters v nemeckej Jene a z víťazstva sa tešil van Gerwen.  “Dúfam, že ho znova dokážem zastaviť. Porazil som Michaela, Garyho a remizoval s Petrom Wrightom, takže som dokázal získať 5 bodov v zápasoch s tromi najlepšími hráčmi sveta,”  povedal o svojich nádejach Raymond van Barneveld.

Michael van Gerwen sa aktuálne teší prvému miestu v tabuľke, bol to však van Barneveld, kto mu uštedril jedinú prehru v tomto ročníku. Hovorím to vždy pri meraní síl týchto dvoch borcov, ale ak je niekto schopný van Gerwena zdolať je to práve “Barney”.

Van Barneveldovi ide o veľa, pretože prehra ho s veľkou pravdepodobnosťou dostane mimo TOP 4.  Obaja však v tomto zápase túžia veľmi uspieť a môžeme sa tešiť na “pekelné” šípky. Mladší z dvojice van Gerwen je na dnešný zápas namotivovaný a dodal: “Teším sa na zápas proti Raymondovi na jeho narodeniny.  Dúfam, že mu dokážem dať pekný darček!”

 

Záver večera sa bude zrejme odvíjať od výsledku prvých zápasov Davea Chisnalla a Phila Taylora. Chisnallovi môže prehra s Lewisom paradoxne pomôcť a proti Taylorovi už nebude mať, čo stratiť. Výhra by mu naopak mohla zviazať nohy a tak doplatiť na svoj “komplex dôležitých zápasov”.

Taylor zvykne proti Chisnallovi dominovať, za posledných 5 rokov spolu odohrali 23 zápasov a “The Power” prehral iba v 6 prípadoch. Dnešný večer napovie o jeho ambíciách v tejto sezóne. Plným bodovým ziskom môže spraviť rázny krok do Londýna.

 

Program:

Dave Chisnall v Adrian Lewis (tip iam180: 2)

Phil Taylor v Gary Anderson (tip iam180: 2)

Peter Wright v James Wade (tip iam180: 1)

Raymond van Barneveld v Michael van Gerwen (tip iam180: 2)

Dave Chisnall v Phil Taylor (tip iam180: x)

Priamy prenos

Priamy prenos vysiela stanica SkySports 1

Stream by mal byť dostupný  na týchto odkazoch:

goldenarrowschannel (bodka) 2freedom (bodka) com

cricfree (bodka) sc

cricbox (bodka) net

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.