Motorpoint Arena v meste Robina Hooda v Nottinghame, bude dejiskom druhého kola Premier League Darts.  Na programe je ďalších päť prvotriednych zápasov, pričom niektoré sľubujú veľmi zaujímavú zápletku.

 

Dave Chisnall utrpel v prvom kole spomedzi všetkých hráčov najvýraznejšiu porážku, keď Philovi Taylorovi podľahol 3:7. Adrian Lewis zasa prepásol nádejné vedenie 4:1 v zápase proti Raymondovi van Barneveldovi. Obaja budú chcieť dať na svoje prvé zápasy zabudnúť a zabojovať o prvé body do tabuľky. Adrian Lewis ale prehral proti “Chizzymu” posledné štyri vzájomné zápasy. Stávkové kancelárie však mierne favorizujú na víťazstvo práve Lewisa.

 

Ďalší z už dá sa povedať “klasických” zápasov svetových šípok budeme môcť vidieť, keď proti sebe nastúpia Phil Taylor a James Wade. Už 67 vzájomných zápasov majú na konte títo dvaja borci. Nutno dodať, že Phil Taylor je Jamesovou nočnou morou, veď “The Machine” nemá s nikým iným horšiu zápasovú bilanciu. Od roku 2002, kedy sa začala písať ich vzájomná história, dokázal Wade zvíťaziť iba v 12 zápasoch. V prvom kole síce Huybrechtsa zdolal, ale Taylor by mal byť aj tentoraz nad jeho sily.

 

Gary Anderson odohral v Newcastli výborný zápas proti Michaelovi van Gerwenovi. V druhom kole ho čaká Jelle Klaasen. Ten v prvom zápase nepotrápil príliš Petra Wrighta, ktorému stačil na víťazstvo priemerný výkon. Ak chce aspoň trocha Andersonovi sťažiť situáciu, bude musieť rozhodne zabrať. V Klaasenov prospech hovoria aj štatistiky, keď proti “lietajúcemu Škótovi” prehral posledných 8 zápasov a všetky dokonca rozdielom triedy.

 

Zápasom večera je tentokrát duel medzi Michaelom van Gerwenom a Petrom Wrightom. “Mighty Mike” si bude chcieť rozhodne napraviť chuť po neúspešnej víkendovej kvalifikácií na UK Open, kde sa mu vôbec nedarilo. To naopak Peter Wright zažil diametrálne odlišné turnaje a v nedeľu dokonca svetovú jednotku zdolal. Bolo to jeho prvé víťazstvo nad van Gerwenom od júna 2015. Za posledné 2 roky sa obaja stretli 23 krát, pričom len v 3 zápasoch neodchádzal van Gerwen ako víťaz. Je známe, že van Gerwen je Wrightovým postrachom a Holanďan si po poslednom víkende nič iné ako víťazstvo ani nepripúšťa. Jeho štatistiky z posledných 25 televíznych zápasov sú “šialené”, na svojom konte má 24 výhier a jednu remízu. Navyše v 6 zo 7 posledných zápasov dosiahol priemer nad 105.

 

V poslednej bitke večera sa stretnú Kim Huybrechts a Raymond van Barneveld. Huybrechts minulý týždeň potrápil Jamesa Wadea, navyše podpísal tento týždeň novú viacročnú zmluvu so svojim sponzorom Unicorn,  čo by mohlo priniesť pokoj do jeho hry. Raymond van Barneveld zdolal zasa minulý týždeň v náročnom dueli Adriana Lewisa a v posledných mesiacoch hrá vo veľkej pohode. Na jeho strane stoja skúsenosti, veď je to už jeho desiata sezóna v tejto súťaži. Nečaká ho ale jednoduchý duel a v hre visí aj možnosť najväčšieho prekvapenia večera, pretože štatistiky hovoria v prospech “belgického hurikánu”. Huybrechts vyhral až 9 z celkových 11 vzájomných zápasov.

 

Program:

Adrian Lewis vs Dave Chisnall (tip: 1)

James Wade vs Phil Taylor (tip: 2)

Jelle Klaasen vs Gary Anderson (tip: 2)

Peter Wright vs Michael van Gerwen (tip: 2)

Kim Huybrechts vs Raymond van Barneveld (tip: 1)

 

 

illustračné foto: live-darts.com

Darts Corner - UK Darts Superstore

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.