Už po zverejnení žrebu Premier League Darts bolo jasné, že tretie kolo, ktoré sa koná v anglickom Leedse, bude patriť medzi tie najzaujímavejšie v celom ročníku. Krásna First Direct Arena bude svedkom veľmi zaujímavých zápasov. Čakajú nás dve veľké derby, zápas na smrť znepriatelených hráčov a ďalšie dva vyrovnané duely, v ktorých sa víťazom môže stať hocikto.

Hneď úvodný zápas večera bude v znamení škótskeho derby a reprízy semifinále majstrovstiev sveta. Svetová trojka Peter Wright vyzve svetovú dvojku Garyho Andersona. Obaja hráči sú vo veľmi dobrej forme. “Snakebite” si cez víkend pripísal už tretie víťazstvo v kvalifikáciách na UK Open, “Flying Scotsman” zasa podľahol v piatkovom finále Michaelovi van Gerwenovi.

Ich vzájomné zápasy majú vyrovnaný priebeh a aj tentoraz sa očakáva plný počet 12 legov v zápase, či už v podobe remízy 6:6 alebo tesného víťazstva 7:5 v prospech jedného alebo druhého hráča. Tiež treba dodať, že medzi tábormi oboch hráčov panuje napätie a aj to zvyšuje náboj tohto zápasu. Štatistiky sú na strane Garyho Andersona, ktorý vyhral 18 zápasov, raz sa zápas skončil remízou a 11 krát sa radoval Wright.

Veľkú históriu majú za sebou zápasy Jamesa WadeaAdrianom Lewisom, veď sa spolu stretávajú na okruhu PDC už viac ako 10 rokov. Pri ich poslednom zápase v Premier League predviedol Adrian Lewis dokonca 9-šípkové zavretie. V doterajšom priebehu sezóny si obaja pripísali po jednom víťazstve.

Kým však minulý týždeň čelil James Wade svojej „nočnej more“ Philovi Taylorovi,v zápasoch proti Adrianovi Lewisovi je na koni zasa on. Podarilo sa mu zvíťaziť v 27 zápasoch, 3 krát sa rozišli nerozhodne a 19 krát zvíťazil Lewis. Nutno však dodať, že posledné 3 zápasy v Premier League boli v réžií Adriana Lewisa.

Zápas, ktorý nikto nenazve inak ako šípkarské “El Clásico”. Títo dvaja hráči sa poznajú ako bratia a nemajú sa už čím prekvapiť. Raymond van Barneveld v rozhovoroch priznal, že hrá v životnej forme. Phil Taylor zasa túži “Barneymu” oplatiť prehru z posledných majstrovstiev sveta.

Štatistické ukazovatele sú jasne na Taylorovej strane, veď vyhral až 56 zo 77 zápasov avšak viaceré van Barneveldove víťazstvá majú prívlastok pamätné. Vzhľadom k ohláseniu konca kariéry, ktoré učinil Phil Taylor, visí vo vzduchu aj malá možnosť, že by mohlo ísť o posledný zápas týchto dvoch hráčov. Aj keď od oboch borcov sa očakáva postup do ďalšej fázy.

Špecifický náboj bude mať zápas Michaela van Gerwena a Jelleho Klaasena. Obaja boli v minulosti veľkí priatelia, ktorí spolu aj trénovali. Jeden incident však všetko zmenil a momentálne sú „na nože“ a nedokážu si podať pred zápasmi ani ruky.

Klaasen  v prvých dvoch kolách nebodoval a ak nechce začať strácať kontakt s čelom tabuľky mal by dnes zabojovať o prvé body. Tie by mali proti „MVG“ cenu zlata, pretože Michael van Gerwen je v obdivuhodnej forme a v piatok sa zapísal do histórie, keď sa mu podarilo ako druhému hráčovi predviesť dve 9-šípkové zavretia v zápase.  Oficiálne štatistiky evidujú 21 vzájomných zápasov medzi oboma hráčmi, z toho „Mighty Mike“ zvíťazil v 14 prípadoch.

Kim Huybrechts si pripísal minulý týždeň veľmi cennú remízu proti Raymondovi van Barneveldovi. Naproti tomu Dave Chisnall sa stále hľadá a v dvoch zápasoch získal iba 5 legov a je doteraz najväčším sklamaním prebiehajúceho ročníka Premier League.

Chizzy má rozhodne na viac a dnes to môže dokázať. Proti Huybrechtsovi sa mu mimoriadne darí, keď z 15 zápasov odišiel až 11 krát ako víťaz. Belgičan mu však nič nedaruje zadarmo. Obaja skvelo skórujú a rozhodovať budú pevnejšie nervy pri zavieraní.

Program:

Gary Anderson – Peter Wright (tip: 1)

Adrian Lewis – James Wade (tip: x)

Phil Taylor – Raymond van Barneveld (tip: 2)

Michael van Gerwen – Jelle Klaasen (tip: 1)

Dave Chisnall – Kim Huybrechts (tip: 1)

 

Počas celého večera bude na stránke v pravom paneli k dispozícií “live chat”. Ak vás zaujíma, kde možno sledovať priamy prenos naživo, chcete si pokecať k priebehu zápasov, či máte nejaké otázky je to správne miesto pre vás.

 

foto: Lawrence Lustig/PDC

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.