Všetky pohľady fanúšikov šípok sa tento týždeň sústreďujú na juh Veľkej Británie, konkrétne do Brightonu. V tomto meste sa najprestížnejšia šípkarská súťaž hrala naposledy v roku 2015. Vtedy išlo o posledné kolo pred londýnskym playoff a v Brightone sa dokonca zrodil najvyšší celkový priemer spomedzi všetkých kôl Premier League Darts 2015, ktorý mal hodnotu 102,59.

Aj tentoraz bude miestom konania Brighton Centre. Zaujímavosťou je, že spomedzi 23 hráčov, ktorí sa v Brightone predstavili za 10 ročníkov, kedy sa Premier League Darts hrala v tomto meste, má pozitívnu zápasovú bilanciu len štvorica borcov a to Taylor, van Gerwen, Wade a Painter.

Dave Chisnall bude chcieť po minulotýždňovej prvej výhre rozhodne v bodovaní pokračovať, do cesty sa mu pripletie tento raz Jelle Klaasen. “The Cobra” sa zatiaľ krčí na poslednom mieste tabuľky bez zisku jediného bodu, avšak proti “Chizymu” by mohol konečne bodovať, keďže zápasová bilancia je na jeho strane. Obaja sa stretli doteraz 10 krát a Holanďan sa radoval z víťazstva v 6 zápasoch. Naposledy pred takmer 3 týždňami v kvalifikácií na UK Open.

Michael van Gerwen okupuje delenú prvú priečku a určite túži po tom aby sa, čo najskôr na tejto pozícií osamostatnil. Jeho súperom bude Adrian Lewis, ktorý je mimo formy a podáva výkony na aké nie sme u neho zvyknutí. Svoj priemer 88,01 z posledného kola proti Jamesovi Wadeovi bude musieť rozhodne vylepšiť, ak chce byť proti “Mighty Mikeovi” konkurencieschopný.

Do karát mu nehrá ani zápasová bilancia. Obaja majú za sebou bohatú históriu. Celkovo proti sebe odohrali na okruhu PDC 46 vzájomných zápasov. Van Gerwen sa radoval z víťazstva 31 krát, Adrian Lewis 13 krát a 2 krát sa rozišli nerozhodne. Posledné 3 zápasy Premier League boli v réžií svetovej jednotky van Gerwena. Nutno dodať, že „Mighty Mike“ ťahá 63 zápasovú sériu víťazstiev na Major podujatiach.

Veľmi ťažký zápas čaká Garyho Andersona. Tomu sa postaví vo veľmi dobrej forme hrajúci James Wade. Ten v úvodných troch kolách zatiaľ nenašiel premožiteľa a spolu s Michaelom van Gerwenom a Philom Taylorom stojí na prvom mieste tabuľky. Dokonca sa hrdí prvenstvom v počte vyhraných legov na 12 a menej šípok. Na svojom konte má presne 7 takýchto legov(35%).

Navyše Anderson ťahá proti Wadeovi negatívnu sériu 3 prehier v rade. Ich posledné 3 zápasy v Premier League skončili remízou. V celkovej bilancií má ale Anderson stále navrch, keď vyhral 28 zápasov, Wade sa radoval 16 krát.

Brighton je veľmi obľúbené miesto Phila Taylora, veď tu vyhral 9 zo svojich 10 zápasov v Premier League. Pred dnešným zápasom prilial trocha oleja do ohňa, keď povedal, že vždy keď Kim Huybrechts začne “poskakovať”, tak prehrá. Narážal tým na prehnané oslavné reakcie Belgičana počas zápasu. Vzťah oboch hráčov nie je najlepší a mnohí si pri tejto príležitosti isto zaspomínajú na osemfinálové víťazstvo Phila Taylora nad Kimom Huybrechtsom z majstrovstiev sveta 2015. Je veľmi pravdepodobné, že iskriť to bude aj v dnešnom zápase a Kim si neodpustí žiadnu oslavu pri úspešnom hode len aby trocha vyprovokoval Taylora.

“The Hurricane“ má po 3 odohraných kolách na svojom konte 1 bod za remízu s Raymondom van Barneveldom. Taylor, ale nepatrí medzi jeho obľúbených súperov, pretože doteraz proti nemu dokázal zvíťaziť iba v jednom zápase a aj to mimo televíznych kamier.

Peter Wright posilnený víťazstvom nad Garym Andersonom z minulého týždňa a taktiež víťazstvom na exhibičnom turnaji nad Michaelom van Gerwenom so skvelým priemerom na úrovni 132 bodov si svoje sily zmeria s Raymondom van Barneveldom. Ak bude „Snakebite“ pokračovať vo svojich výkonoch, môže túto sezónu zamieriť veľmi vysoko. Raymond van Barneveld zasa nahádzal v doterajšom priebehu sezóny najviac 180-ok spomedzi všetkých hráčov, až 14.

Rozhodne nás čaká veľmi zaujímavý zápas. Z posledných 5 vzájomných zápasov v Premier League sa až 3 skončili remízou. V celkovej zápasovej bilancií je o niečo úspešnejší van Barneveld, ktorý zvíťazil v 8 zápasoch, naopak Wright má na konte 5 výhier.

Program:

Dave Chisnall v Jelle Klaasen (tip: x)

Michael van Gerwen v Adrian Lewis (tip: 1)

Gary Anderson v James Wade (tip: x)

Phil Taylor v Kim Huybrechts (tip: 1)

Raymond van Barneveld v Peter Wright (tip: 2)

 

foto: www.bbc.com

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.