Metro Radio Arena v Newcastli bude hostiť v poradí tretie kolo súbojov najväčších šípkarských hviezd v rámci Premier League Darts. Súťaž začala veľmi zaujímavo a hráči, ktorí mali bojovať o záchranu, zatiaľ bez straty bodu súťaž vedú. Sledujte, ako sa im bude dariť dnes večer. Priamy prenos začína ako tradične na Nova Sport 2 o 20:05.

 

Mensur Suljović má po úvodných dvoch zápasoch najlepší priemer zo všetkých hráčov, paradoxne mu však v kolónke víťazstiev svieti nula a je na predposlednom mieste. Rakúšan sa však prezentuje veľmi solídnymi výkonmi a jeho prvé víťazstvo je už na spadnutie. “The Gentle” ako jediný hráč z elitnej desiatky vynechal všetky kvalifikácie na UK Open a tak sa nepredstaví na najbližšom Major podujatí.

Michael Smith je zatiaľ veľkým prekvapením celej súťaže. Hrá vo výbornej forme a v prvých dvoch kolách zvíťazil. Už teraz prekonal počet svojich víťazstiev z predchádzajúcej účasti v Premier League, kedy po základnej časti obsadil posledné miesto. Smithovi sa darilo aj počas kvalifikácií na UK Open a odborníkmi je považovaný za favorita zápasu.

“The Gentle” zdolal Smitha osemkrát, pričom poslednýkrát v prvom kole nedávneho Masters. Smith si s Rakúšanom poradil v piatich zápasoch. Z posledných šiestich zápasov však ťahal až v piatich prípadoch za slabší koniec.


Súboj dvoch nováčikov súťaže uvidíme v druhom večernom zápase. Severný Ír Daryl Gurney narazí na Welšana Gerwyna Pricea. Obaja majú na svojom konte po dvoch odohraných zápasoch jeden bod za remízu a dnes budú dúfať, že prípadná výhra by mohla nakopnúť ich sezónu.

Welšan Price pred týždňom nesplnil očakávania svojich fanúšikov a na domácej pôde po slabšom výkone podľahol Garymu Andersonovi. Bývalý profesionálny ragbista zatiaľ nenapĺňa svoj potenciál a sebavedomie mu nezvýšili ani jeho výsledky počas víkendových kvalifikácií.

Daryl Gurney sa v dobrom svetle ukázal najmä počas nedeľnej kvalifikácie na UK Open, kde vo finále podľahol skvelému Poliakovi Krzysztofovi Ratajskemu. Dnes to bude mať však veľmi náročné, pretože Gerwyn Price je jedným z jeho najmenej obľúbených súperov.

“Superchin” vo svojej profesionálnej kariére zdolal Pricea iba v jednom jedinom zápase. Stalo sa tak v minulom roku na jednom z turnajom Players Championship. Vo zvyšných šiestich zápasoch triumfoval Price. Aj napriek tomu je za mierneho favorita podľa bookmakerov považovaný Gurney.


Peter Wright v Cardiffe konečne predviedol výkon hodný svetovej dvojky a šokujúco zdolal svojho veľkého rivala Michaela van Gerwena. Bolo to vôbec jeho prvé víťazstvo nad Holanďanom v Premier League.

Wright po zdravotných problémoch priznal, že stále nie je celkom fit a po tom, čo schudol niekoľko kíl, tak musel riešiť aj problémy so svojim hodom. Podľa jeho slov musí šípky hádzať o čosi silnejšie.

Wright po neustálom menení šípok zo zápasu na zápas sa v dueli s van Gerwenom vrátil k modelu Euro 11 Element, ktorý mu priniesol úspech aj na poslednom UK Open. “Vrátil som sa ku svojim diamantovým šípkam a keď som prišiel domov po víkende vo Wigane, všetky ostatné modely som dal jednoducho preč. Ponechávam si od teraz len diamantové,” povedal Wright. Uvidíme dokedy mu to vydrží.

Výkona Roba Crossa v Premier League sú zatiaľ veľkým sklamaním. V minulotýždňovom zápase proti Simonovi Whitlockovi zahral dokonca svoj najhorší televízny premier (87,74), ak neberieme do úvahy turnaje double in. Proti svojmu podaniu dokonca nedokázal získať v doterajšom priebehu sútaže ani leg. Výrazné zlepšenie však “Voltage” preukázal počas víkendových kvalifikácií na UK Open.

Vo Wigane si zahral dvakrát semifinále a raz finále. V ňom podľahol talentovanému Asutrálčanovi Coreymu Cadbymu 4:6. Rob Cross dokonca predviedol dva najvyššie priemery v tohtoročných kvalifikáciách (117,99 – Corey Cadby a 113,97 – Mike de Decker).

Zápasová bilancia týchto dvoch hráčov je vyrovnaná. Obaja majú na svojom konte po tri víťazstvá. Naposledy sa stretli v semifinále sobotňajšej kvalifikácie na UK Open. V tomto zápase uspel svetový šampión.

 

Problémy s chrbtom sú u Garyho Andersona zdá sa na ústupe a škótsky borec tak môže konečne podávať výkony, aké by si želal. Víťazstvo proti Gerwynovi Priceovi, v ktorom Anderson dosiahol takmer sto bodový priemer ho posadilo na víťaznú vlnu, ktorú potvrdil aj na piatkovej kvalifikácií na UK Open, v ktorej nenašiel premožiteľa.

Svetová jednotka Michael van Gerwen sa rozhodol po prehre s Petrom Wrightom staviť na relax. Keďže už mal vďaka predchádzajúcim víťazstvám zabezpečenú účasť v hlavnej súťaži UK Open, zvyšné tri kvalifikačné turnaje vynechal a namiesto toho si zaletel do Českej republiky. Tam sa zúčastnil pokrového turnaja, v ktorom vyškolil aj niekoľko profesionálov.

V zápasovej bilancii jasne vedie Michael van Gerwen, ten vyhral až tridsať vzájomných duelov. “Flying Scotsman” odchádzal ako víťaz pätnásťkrát a vo dvoch zápasoch Premier League sa zrodila remíza.

Andersonovi sa proti Holanďanovi v Premier League príliš nedarí, z celkových dvanástich zápasov vyhral iba tri. Naposledy sme oboch mohli vidieť vo vzájomnom zápase na úvodnom podujatí tejto sezóny The Masters. V semifinále znova vyhral van Gerwen v pomere 11:5.

 

Po prvýkrát od roku 2013 svieti na čele Premier League meno Simona Whitlocka. Austrálčan skvelým spôsobom vstúpil do tejto súťaže, keď z dvoch zápasov získal všetky štyri body a stratil iba šesť legov. “Wizzard” sa zároveň hrdí aj fantastickým zatváraním. S 53,85% úspešnosťou je aj v tomto štatistickom ukazovateli na čele súťaže.

Jeho súperom bude holandská hviezda Raymond van Barneveld. Barneveld taktiež v úvodných dvoch zápasoch neprehral. Má síce o bod menej za remízu z úvodného zápasu proti Darylovi Gurneymu, ale minulý týždeň si po veľmi dobrom výkone poradil s Mensurom Suljovićom. Zaujímavosťou je, že oboch uvidíme už budúci týždeň v Prahe na exhibícií Prague Darts Masters.

Veľmi bohatú vzájomnú zápasovú históriu majú medzi sebou títo dvaja “veteráni”. Raymond van Barneveld má na svojom konte sedemnásť výhier, Simon Whitlock trinásť a v jednom prípade sa zrodila remíza. Naposledy sa stretli ešte v roku 2016 vo World Series of Darts Finals a Whitlock vtedy zvíťazil 6:2. Treba však dodať, že z posledných siedmich zápasov až šesť vyhral van Barneveld.

Tipy osobností Premier League Darts - Newcastle
Tipy osobností v našej tipovacej súťaži

Úvodné foto: Sky Sports

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.