Najlepšia svetová šípkarská súťaž sa tento týždeň presúva z Anglicka do Walesu. Desiatku hviezd tohto športu privíta tentoraz Motorpoint aréna v Cardiffe. Na najväčšiu podporu sa môžu tešiť domáci borci Gerwyn Price a Jonny Clayton, ktorý získal právo štartovať ako vyzývateľ.

Zostane Michael van Gerwen aj naďalej bez prehry? Zaknihuje pred domácim publikom Gerwyn Price úvodné víťazstvo sezóny? Stane sa Jonny Clayton prvým vyzývateľom, ktorému sa podarí zvíťaziť? Tieto otázky nám zodpovie ďalší nezabudnuteľný večer, ktorí nám zaiste pripravia jeho aktéri.

Peter Wright v Rob Cross

Tretí večer Premier League otvoria zápasom súperi Karla Sedláčka z nedeľného Players Championship. Škótska superstar Peter Wright vyzve Angličana Roba Crossa. Kým druhého menovaného dokázal „Zlej Kája“ po skvelom výkone zdolať, s Petrom Wrightom síce český reprezentant odohral vyrovnaný zápas, ale na vytúženú výhru to už nestačilo.

Wright nastúpil minulý týždeň na zápas s Garym Andersonom s menším zranením a to malo vplyv aj na jeho výkon. Snakebite v škótskom derby iba remizoval a po dvoch večeroch má v tabuľke iba bod.

Rob Cross aj vzhľadom ku svojim predchádzajúcim výkonom prekvapivo zdolal pred týždňom Nathana Aspinalla a s tromi bodmi v tabuľke panuje u bývalého majstra sveta určite veľká spokojnosť. V jeho prospech hrá vo štvrtok aj fakt, že s Wrightom v Premier League ešte neprehral.

Zápasová bilancia

7 výhier Wright – 2 remízy – 10 výhier Cross

Jonny Clayton v Michael Smith

O oprávnenosti nominácie Jonnyho Claytona za vyzývateľa asi málokto pochybuje. Waleská dvojka je finalistom Players Championship Finals z roku 2017, na svojom konte má 3 tituly v PDC a Clayton sa za posledný rok napevno udomácnil v Top 16 rebríčka Order of Merit.

Michael Smith zrejme pri svojom mene očakával po dvoch odohraných večeroch väčšiu porciu bodov. Minulý týždeň vstúpil do zápasu s Pricom fenomenálne a miestami dokonca atakoval priemer 120. „Bully Boy“ však opäť svoj výkon neudržal a aj keď skončil zápas s priemerom nad 101, odpálil si víťazstvo a odišiel iba s bodom.

Finalista nedávneho Masters aktuálne ťahá veľmi nepriaznivú bilanciu, keď v Premier League nevyhral už deväť zápasov v rade. Naposledy si víťazstvo užil minulý rok v Rotterdame.

Vyjadrenia Jonnyho Claytona

„Bude to veľká pocta stať sa súčasťou najväčšej noci waleských šípok v tomto roku,“

„Odkedy som sa dozvedel o nominácii, ešte viac som sa sústredil na tréning.“

„Viem, že na to mám, ukázal som to už niekoľkokrát. Verím, že ak predvediem svoju najlepšiu hru, tak budem prvým vyzývateľom s víťazstvom.“

„Mojim problémom je konzistentnosť výkonov. No cítim,že sa stále zlepšujem a som na správnej ceste.“

„Nemôžem sa už dočkať. Dúfam, že zahrám svoju rolu v tom, čo môže byť pamätnou nocou pre Wales.“

Zápasová bilancia

1 výhra Clayton – 5 výhier Smith

Michael van Gerwen v Nathan Aspinall

Líder Premier League Michael van Gerwen sa v repríze semifinále posledných majstrovstiev sveta stretne s Nathanom Aspinallom. „Mighty Mike“ od úvodu súťaže dokazuje, že Premier League je jeho pieskoviskom a ostatní sa budú musieť veľmi snažiť, aby ho ohrozili.

Nathan Aspinall by sa za prehru z Alexandra Palace rád revanšoval a ak podá výkon, akým sa prezentuje na ProTour, môže dnešný večer Holanďanovi veľmi znepríjemniť.

„Asp“ na rozdiel od van Gerwena už má pri svojom mene v tejto sezóne aj jeden titul, kým van Gerwen na ten svoj aj po druhom víkende ProTour stále čaká.

Vyjadrenia Michaela van Gerwena

„Viem, že stále je niečo, čo môžem zlepšivať a to mi dodáva extra motiváciu.“

„Som späť tam, kam patrím. Na čele Premier League, kde som bol niekoľko posledných rokov a tam chcem aj zostať. Premier League nie je o šťastí, ale o konzistentnosti výkonov.“

„Nemusím si nič dokazovať, pretože viem, čoho som schopný. Je to jednoduché, ak hrám svoju hru, tak nemajú šancu.“

„Ľudia by o mne nemali pochybovať. Viem, čo sú moje silné stránky a kde mám slabiny. Som komplexný hráč. Ak sa niečo nevyvíja tak, ako chcem, viem, čo mám spraviť, aby sa to otočilo.“

Zápasová bilancia

3 výhry van Gerwen – 2 výhry Aspinall

Víťazi sa striedajú v ich zápasoch, narade je výhra Aspinall

Daryl Gurney v Gerwyn Price

Gerwyna Prica čaká asi jeden z mála večerov v roku, kedy sa bučanie divákov zmení v obrovskú podporu. Uvidíme, ako sa s touto pre neho „netradičnou“ pozíciou vyrovná. Vlani sa mu v doma podarilo zdolať Michaela Smitha 8:5.

„Iceman“ oba svoje úvodné zápasy remizoval a pokračuje tak v trende z minulej sezóny. V nej odišiel zo zápasov až šesťkrát po nerozhodnom výsledku a tieto chýbajúce body ho napokon pripravili o postup do play-off. Domáci hrdina narazí v Cardiffe na doteraz najslabšieho hráča ligy, Severného Íra Daryla Gurneyho.

Vlani v Sheffielde priniesol ich zápas veľké emócie a oboch kohútov musel na pódiu krotiť aj George Noble. Aj keď obaja už svoj konflikt hodili za hlavu, ťažko dúfať, že tak spravili aj waleskí diváci. Tí Gurneymu určite pripravia peklo.

Svetovú sedmičku nezachytil úvod sezóny v optimálnej forme. „Superchin“ prehráva v Premier League a vôbec sa mu nedarí ani v Players Championship, kde cez víkend vypadol v úvodnom kole oboch turnajov. Ak sa Gurney rýchlo nepozbiera, môže to mať veľký vplyv na celý zvyšok jeho sezóny.

Vyjadrenia Gerwyn Pricea:

„Milujem hrať pred waleským publikom, nikde sa necítim lepšie.“

„Mať publikum na svojej strane bude to pre mňa príjemná zmena. Dúfam, že sa mi bude dariť, ako sa mi darilo v minulom roku.“

„Bolo úžasné zatvoriť 170 a zvíťaziť pred svojimi fanúšikmi. Rád by som si tento pocit zopakoval.“

„Mám za sebou dobrý štart do sezóny. Myslím, že v prvý večer som prišiel o výhru, ale minulý týždeň som zasa bod zachránil.“

„V minulej sezóne som až priveľa zápasov remizoval. V tomto roku sa musím postarať o to, aby som vyrovnané zápasy otočil vo výhry a to mi dúfam zaručí miesto v najlepšej štvorke.“

Zápasová bilancia

3 výhry Gurney – 2 remízy – 9 výhier Price

Glen Durrant v Gary Anderson

Mimoriadne zaujímavý zápas nás čaká v Motorpoint aréne na záver večera. V ňom sa stretnú dvaja hráči s rozdielnymi hernými štýlmi. Kým Anderson patrí na okruhu k najlepšie skórujúcim hráčom, jeho súper Glen Durrant je zasa známy perfektnou koncovkou legu a výborným zatváraním.

„Duzza“ sa minulý týždeň zaradil k hráčom, ktorí nedokázali zdolať ženskú hviezdu Fallon Sherrock. Bývalý trojnásobný majster sveta BDO bral zo zápasu s anglickou kráľovnou bod, ktorý zachraňoval v posledných dvoch legoch.

„Flying Scotsman“ po ročnej pauze naskočil do súťaže solídnymi výkonmi a len málokto pochybuje, že by na záver nefiguroval v najlepšej štvorke. Do Londýna je však ešte dlhá cesta a uvidíme, ako potvrdí Škót svoju formu v ďalších zápasoch.

Už takmer päťdesiatnici doteraz odohrali iba jeden vzájomný zápas. Bolo to v roku 2016 na Grand Slam of Darts. Durrant vtedy reprezentoval BDO a s Andersonom prehral v základnej skupine. Obaja však napokon zo skupiny postúpili.

Zápasová bilancia

1 výhra Anderson

Dnešné kolo Premier League Darts z waleského Cardiffu začína tradične o 20:05. Začiatok priameho prenosu na Nova Sport 2 je kvôli Európskej lige UEFA posunutý na 20:50.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.