Zvyšné tri voľné miestenky do londýnskeho Play-Off môžu dnes večer spoznať svojich majiteľov v Birminghame. V druhom najväčšom britskom meste koná predposledné kolo Premier League Darts.

V tamojšej aréne sa odohrajú dnes už len štyri zápasy a všetky budete môcť sledovať v priamom prenose na Nova Sport 2.

Peter Wright v Simon Whitlock

Pred rokom bojoval Peter Wright o prvenstvo v Premier League, dnes mu už  nezostáva nič iné, než sa posnažiť v záverečných dvoch kolách trocha vylepšiť svoju pošramotenú povesť.

Vo Wrightovych štatistikách nájdeme jeden zaujímavý paradox. “Snakebite” má spomedzi osmičky hráčov nahádzaných najmenší počet 180-ok (27), no v počte zasiahnutí segmentu “Treble 20” mu patrí 2. pozícia so 628 zásahmi. Aj tento nepomer upozorňuje na veľkú nevyrovnanosť, ktorou sa Škót počas celej sezóny prezentuje.

Aj keď ani jeden z hráčov už nemôže postúpiť, dnešný zápas má cenu 5 tisíc libier, čo je rozdiel medzi umiestnením na 7. a 8. mieste.

“Viem, že už nemôžem postúpiť do Play-Off, ale každý týždeň sa snažím zo seba vydať všetko. Milujem šípky a Premier League,” povedal Whitlock, ktorý prekvapujúco zdolal pred týždňom Garyho Andersona. Po sérií

V prvom zápase sa v SSE Aréne v Belfaste zrodila remíza 6:6. Wright vtedy dokázal vyrovnať skóre z nepriaznivého stavu 3:6.

Daryl Gurney v Michael Smith

“Som jeden z najlepších hráčov na svete z jedného dôvodu – nikdy sa nevzdávam,” povedal Daryl Gurney. Dve kolá pred koncom súťaže stráca na posledné postupové miesto tri body. Ako jediný hráč mimo Top 4 má ešte šancu zamiešať poradím, no jeho situácia sa zdá byť takmer stratená, pretože už nemá všetko vo vlastných rukách.

Ak by sa mu to predsa podarilo, bol by to jeden z NAJ momentov tohto ročníka, keďže Gurney mal po 6. kole v kolónke víťazstiev veľkú nulu.

“Superchin” sa zdá byť v dobrej forme, počas týždňa na jednej z exhibícií dokonca minul dve 9-šípkové zavretia na záverečnom double. Víťaz World Grand Prix po slabšom začiatku súťaže prehral z posledných ôsmich zápasov iba dvakrát. Spomedzi všetkých hráčov má na svojom konte suverénne najviac 180-ok (57) a narozdiel od prvých kôl Premier League je omnoho úspešnejší aj na zatváraní.

Michael Smith môže spraviť posledný krok v jeho ceste do prvého Play-Off v kariére. Postačí mu na to remíza z dnešného zápasu. Víťazstvom by však potvrdil svoju priebežnú druhú pozíciu, ktorá by s výhľadom na vyvrcholenie súťaže v Londýne mohla znamenať značnú výhody, keďže by sa s Michaelom van Gerwenom mohol stretnúť až vo finále.

Úvodný zápas v sezóne vyhral v Cardiffe Smith 7:4, ten z posledných 5 zápasov prehral proti Severnému Írovi iba jediný zápas.

 

Rob Cross v Michael van Gerwen

Zápasy týchto dvoch hráčov sa pomaly stávajú výkladnou skriňou svetových šípok. Stačí si spomenúť na fantastické semifinále z World Darts Championship 2018. Ak by nám obaja borci predviedli dnes večer niečo podobné, zrejme by nikto nenamietal.

Svetová jednotka Michael van Gerwen má už svoje miesto v šiestom za sebou idúcom Play-Off isté. V prípade zisku jedného bodu si môže zabezpečiť zároveň šiesty triumf po základnej časti a prémiu 25 tisíc libier.

Minulý týždeň najskôr remizoval s Darylom Gurneym a následne bez problémov zdolal Michaela Smitha 7:1. Van Gerwena však určite mrzí koniec jeho neuveriteľnej série. “Mighty Mike” po prvýkrát za posledných 38 zápasov v Premier League nedosiahol zápasový priemer nad 100 bodovou hranicou (94,76)!

Keď už sme pri konci sérií, tak cez víkend skončila ešte jedna van Gerwenova dlhá neporaziteľnosť. Najskôr v sobotu získal už svoj deviaty titul v tomto roku, keď triumfoval na Players Championship 9, no v nedeľu prehral vo štvrťfinále s Jonnym Claytonom. Bola to vôbec prvá van Gerwenova prehra s waleským hráčom po 33 víťazstvách v rade.

Nový holandský rytier si aj po 13. odohraných zápasoch drží fantastický ligový priemer 103,37, avšak dnes večer sa postaví proti najlepšiemu hráčovi na zatváraní (46,20%).

“Chcem si zaistiť miesto v Play-Off, cítim sa vážne veľmi dobre. Každý týždeň je pre mňa novou skúsenosťou a stále sa mám čo učiť,” hovorí Cross, ktorému na definitívnu istotu postupu stačí bod, či aspoň remíza Michaela Smitha v predchádzajúcom zápase.

“Voltage” nezvíťazil v posledných troch zápasoch, no teoreticky je ešte v stále hre o víťazstvo v základnej časti, keď na svojho súpera stráca 3 body.

 

Gary Anderson v Raymond van Barneveld 

Holandský veterán van Barneveld už nemá šancu postúpiť a v záverečných dvoch zápasoch sa môže maximálne sústrediť o kozmetickú úpravu svojho konečného umiestnenia.

Naproti tomu Gary Anderson môže večer výhrou skompletizovať svoj postup, ukončiť nádeje Daryla Gurneyho a dať definitívnu podobu zloženia londýnskeho Play-Off. Ak však Gurney zlyhá proti Smithovi, môže svetová trojka nastúpiť na svoj 43 vzájomný zápas proti holandskej legende bez akéhokoľvek tlaku.

“Flying Scotsman” prerušil pred týždňom v Manchestri svoju štvorzápasovú víťaznú sériu, keď prekvapujúco podľahol dovtedy poslednému hráčovi súťaže – Simonovi Whitlockovi. Anderson ani v náznakoch nepripomínal “predátora” z Rotterdamu, ktorý suverénne likvidoval svojich súperov. Dokonca predviedol aj školácke chyby pri počítaní a pôsobil celkovo nesústredeným dojmom.

Tipovačka osobností
Tipy osobností v našej tipovačky

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.