Aj najväčšie svetové hviezdy musia dodržiavať pravidlá. V tomto kalendárnom roku sa o tom presvedčili Michael van Gerwen, Phil Taylor, či Gerwyn Price. Všetci menovaní museli totižto v tejto sezóne siahnuť do vrecka a za svoje prešľapy zaplatiť finančné pokuty, ktoré im udelila Darts Regulation Authority (DRA).

DRA je nezisková organizácia, ktorej jednou z hlavných úloh je dozerať na dodržiavanie pravidiel a predpisov vo svetových šípkach. Táto organizácia má právo vydávať pravidlá usmerňujúce správanie hráčov a vynucovať si ich dodržiavanie. Pri ich neplnení je taktiež oprávnená ukladať sankcie. V skratke sa jedná o akúsi disciplinárnu komisiu v šipkách.

Legendárny Phil Taylor dostal vo februári pokutu 350 libier za svoje neprimerané vyjadrenia pred televíznymi kamerami. V rozhovore pre televíznu stanicu Sky Sports, počas World Darts Championship 2017 mal údajne nadávať.

Aktuálna svetová jednotka Michael van Gerwen zasa musel zaplatiť 500 libier a navyše mu bolo udelené formálne varovanie. Van Gerwen sa mal v apríli počas Players Championship pohádať s bližšie nekonkretizovaným hráčom, pričom Holanďan svojho súpera dokonca postrčil a ten vrazil do stola.

Najvyššia pokuta však ušla waleskej hviezde Gerwynovi Priceovi. Price sa mal dostať do ostrej výmeny názorov s Davidom Palletom, ktorá prerástla až do fyzickej potýčky. Výsledkom toho bola pokuta 2 000 libier a formálne varovanie. Naprázdno neobišiel ani Pallet, ktorý musel zaplatiť 500 libier.

DRA musí ale častokrát riešiť aj vtipné incidenty. Toho najbizarnejšieho sa dopustil rakúsky “troublemaker” Rowby-John Rodriguez. Ten sa mal vymočiť na verejnosti, za čo zinkasoval pokutu 1 000 libier a bol vylúčený z turnajov Players Championship 3 a 4.

Známe sú aj ďalšie komické prípady z minulosti. Počas rovnakého turnaja v minulom roku dostali formálne varovanie Peter Wright, Joe Cullen, Kevin Painter a Brendan Dolan za to, že sa snažili do dejiska turnaja prepašovať alkohol.

Všetky disciplinárne konania voči hráčom PDC v tomto kalendárnom roku môžete nájsť tu: 2017 DRA Hearings

foto: Lawrence Lustig / PDC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.